Abdelsalam ve DEAŞ’lı teröristlerin yaptığı tüm canlı bomba...

Abdelsalam ve DEAŞ'lı teröristlerin yaptığı tüm canlı bomba saldırılarında Captagon'un aktif bir rolü vardı.

PKK da Captagon kullanmaya başladı

13 Aralık 2016 - 14:18

DEAŞ'lı terörist Ali Daud Captagon hakkında şöyle diyor: Bu hap bize çok büyük, çok güçlü hissettiriyor; sanki savaş alanına tepeden bakıyormuşuz gibi. Öyle ki sanki tanklar küçük kuşlar ve onları kılıcınla yok edebilirmişsin gibi…

CAPTAGON NEDİR?

Captagon. 1960'lı yıllarda psikolojik rahatsızlıkların, hiperaktivite ve narkolepsi (sürekli uyku hâli) gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmak için piyasa sürülen ama bağımlılık yaptığı gerekçesiyle satışı yasaklanan Captagon, günümüzde illegal örgütlerin en öldürücü silahı.

DUYGUSAL ZEKAYI ÖLDÜRÜYOR 

Orta Doğu'da patlak veren savaşın en ciddi taraflarından olan cihatçı örgütlerin, "canlı bomba" eylemlerini gerçekleştirmek için militanlarını Captagon yoksunluğuyla eğittiği biliniyor. Amfetamin benzeri bir uyuşturucu olan bu hapları, teröristler daha çok enerjiye sahip olmak ve uzun süre uyanık kalabilmek için tüketiyor. Özellikle Suriye'deki savaşta DEAŞ'ın militanlarına verdiği bu korkunç ilacın etkilerinden biri de kişinin bir süre sonra duygusal zekasının devreden çıkmasıdır. Captagon etkisindeki teröristler ne acının ne de ölümün korkusunu hissetmemekle birlikte, verilen emirleri yerine getirme konusunda da son derece itaatkâr oluyorlar. 

PKK'DA CAPTAGON MODASI 

Geçtiğimiz yıllarda Hatay, Mardin, Gaziantep gibi illerde yapılan operasyonlarla ele geçirilen Captagon'un, PKK ve TAK tarafından da kullanıldığı tahmin edilmektedir. Özellikle Hatay'da yapılan son baskında  toplam 3 milyon 84 bin adet Captagon hap ele geçirildi. PKK eliyle Türkiye'den Orta Doğu'ya servis edilen ilacın son İstanbul patlamasında kullanıldığından şüpheleniliyor. Son dönemlerde TAK ve PKK'nın düzenlediği canlı bomba eylemlerindeki artışın sebebi olarak bu ilacın örgüt içinde aktif bir şekilde tüketilmesi gösteriliyor. Kişideki korku algısını yerle bir eden ilacı kullanan teröristler böylece kalabalık askeri grupların üzerine şuursuzca gidip eylemlerini gerçekleştirebiliyorlar. 

Bu haber 3803 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da psikolojik sorunları olduğu öne sürülen kadın, iki çocuğunu öldürdükten sonra polis ekiplerine teslim oldu.
Ankara'da psikolojik sorunları olduğu öne sürülen kadın, iki...
Başkent Ankara'yı hem dolu hem yağış vurdu....
Başkent Ankara'yı hem dolu hem yağış vurdu....

pendik escort