Ankara’da özel halk otobüsünde tecavüze uğrayan kadın, kabus...

Ankara'da özel halk otobüsünde tecavüze uğrayan kadın, kabus dolu anları Ayşe Arman'a anlattı.

Tecavüze uğrayan kadın: Mini etek de giymemiştim

10 Ocak 2017 - 14:28

Geçen hafta Ankara'da özel bir halk otobüsünde dehşet yaşandı. Otobüs şoförü, yolcu S.'ye tecavüz etti. Saldırgan, 37 yaşındaki iki çocuk annesi S.'yi yalvarması üzerine serbest bıraktı.

S.'nin şikayetinin ardından savcılığa çağrılan şoför İbrahim T. mahkeme tarafından tutuklandı. İbrahim T. ifadesinde kendisini akılalmaz cümlelerle savundu. 'Seni seviyorum dedi, o yüzden tecavüz ettim' dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ayşe Arman, dehşeti yaşayan S. ve avukatı ile görüştü, görüşmeyi köşesine taşıdı. Bu vahşete isyan eden Arman, S.'nin psikolojisini ve nasıl hayatta kaldığını da anlattı.

Arman'ın yazısında anlattığına göre; İbrahim T., tecavüz ettikten sonra S.'yi öldürmeye kalktı, S. can çekişirken "Beni gündüz görsen tanır mısın?" diye sordu, dehşet içindeki kadın, can havliyle "Hayır" dedi. "Bana numaranı ver... Bu yaşananları da kimseye anlatma yoksa yine tecavüz eder, boğazını keserim!" dedi ve S.'yi bıraktı.

İNSAN İÇİNE ÇIKAMAM

Bu vahşetin mağduru olan S.'nin kusuru kendisinde aradığını dile getiren Arman, genç kadının intiharı düşündüğünüde söylüyor. 'İnsan içine çıkamam' diyen, S., kendini anlatırken 'Mini etek de giymemiştim' diyor. Arman, yazısında mağdur kadının kendisine “Keşke güzel olmasaydım!” dediğini aktardı.

S.'nin en büyük korkusu ise tecavüzcü İbrahim T.'nin tutuksuz yargılanma ihtimalinin olması.CTüm bu yaşananlar üzerine ise Arman isyan etti. İşte Arman'ın o sözler:

AYŞE ARMAN TEPKİLİ

"Bir kadını bunları söyleyebilecek hale getiren herkese, bütün tecavüzcü zihniyete lanet olsun! Sözünü ettiğim kadın da eğitim seviyesi düşük biri değil. Ama buna rağmen kendini sorguluyor. Oysa, bunlar bizim temel haklarımız. Seyahat etme hakkı. Yaşama hakkı. Can güvenliği hakkı. Bu hakların da bize sağlanması gerekiyor. Eğer sağlanmıyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir."

Bu haber 8821 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Odtülüler Dershanesi
Odtülüler Dershanesi
Yüksel Kaymak MHP Ankara 1.Bölge Milletvekili Aday Adayı Oldu,,,
Yüksel Kaymak MHP Ankara 1.Bölge Milletvekili Aday Adayı Oldu,,,

pendik escort