Com.tr domain sorgulama ve satın alma...

Com.tr domain sorgulama ve satın alma...

Com.tr domain sorgulama ve satın alma...

09 Ocak 2017 - 00:56

Tr uzantılı domainler Türkiye’de ODTÜ tarafından kayıt edilmektedir. Bunun için ODTÜ nin domain satış sayfasından com.tr uzantılı bir domaini yıllık 25 TL ödeyerek satın almanız mümkündür. Ancak ODTÜ’nin domain satışı ile yetkilendirdiği 10 adet Firma vardır. Genel olarak bu firmalar yetkili kayıt operatörleri olduğu için güvenilir firmalardır. Bu kayıt operatörlerinden gönül rahatlığı ile domain sorgulama yaparak alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu firmaların satış fiyatları 21 TL ile 100 TL arasında değişmektedir. En uygun fiyat ile com.tr domain kaydı yapan firma hosting.com.tr adlı firmadır. Bu site üzerinde işlemlerinizi online ve ekonomik olarak yapabilirsiniz.

Ancak unutmayın com.tr domaini herkes alamaz. Mutlaka bir belge gerektirir. Mesela alacağınız domain ile aynı isimde bir şirketiniz veya marka tesciliniz olması gerekir. Belgeler ile ilgili tüm detayları aşağıdaki sayfadan öğrenebilirsiniz.

https://www.hosting.com.tr/destek/bilgi-bankasi/11/comtr-domain-kaydi.html

.com.tr domain kayıtları en az 1 yıllık en fazla 5 yıllık yapılır. Sistem daha uzun süre kayda izin vermez. Ancak süreniz bitmeden önce yine uzatma işlemini yapabilirsiniz. Domain sorgulama yaptıktan ve satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra domain sizin adınıza rezerve olur. Bu durumda başkası bu domaini satın alamaz. Ama belge göndermek için 15 gün süreniz vardır. Bu süre içinde belgelerinizi hazırlayıp site üzerinden yüklemeniz gerekir.

Yükleme yaptığınızda mesai saatleri içerisinde ÖDTÜ yetkilileri tarafından inceleme yapılır. Belgeler uygun ise domain sizin adınıza tahsis edilir. Bu işlem genelde aynı gün tamamlanmaktadır. Bundan sonra bir hosting paketi alıp sitenizi yayına sokabilirsiniz

Bu haber 15403 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da psikolojik sorunları olduğu öne sürülen kadın, iki çocuğunu öldürdükten sonra polis ekiplerine teslim oldu.
Ankara'da psikolojik sorunları olduğu öne sürülen kadın, iki...
Başkent Ankara'yı hem dolu hem yağış vurdu....
Başkent Ankara'yı hem dolu hem yağış vurdu....

pendik escort