Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen İyilik Ödülleri Programı'nda konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: ''Bu ödüller vesilesiyle bizler de birbirinden değerli hayır.

13 Mart 2018 - 17:57


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen İyilik Ödülleri Programı'nda konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Bu ödüller vesilesiyle bizler de birbirinden değerli hayır faaliyetlerinden farkında olduk. Etrafımızda yaşanan şiddete rağmen dünyanın dört bir ucundan gelen iyilik hikayeleri ile sevindik umutlandık.

''BU YILKİ VEFA ÖDÜLÜ'NÜN ANLAMLI YERE GİTTİĞİNİ GÖRÜYORUM'': Bu yılki Vefa Ödülü'nün anlamlı yere gittiğini görüyorum. Vefa Ödülü'nün istikbalimizin ve istiklalimizin teminatı kahraman Mehmetçiklerimize ibraz edilmesinden büyük bir memnuniyet duydum. TSK'mız gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla keza vatanımızın güvenliğini temin ediyor hem de terör örgütlerinin zulmüne maruz kalan kardeşlerimizin yardımlarına koşuyor.

''TERÖR ÖRGÜTÜNÜN MAKYAJI TEL TEL DÖKÜLÜYOR'': Son birkaç gündür Afrin'den yansıyan insanlık dışı manzaraları sizler de görüyorsunuz. Sivilleri canlı kalkan olarak kullanan, kurduğu tuzaklarla çocukları katleden terör örgütünün makyajı tel tel dökülüyor.

''ŞU AN İTİBARIYLA 3400 TERÖRİSTİ ETKİSİZ IŞIK HALKASI GETİRDİK'': Şu lahza itibarıyla 3400 teröristi etkisiz hale getirdik. Bundan Böyle Afrin'e girdik giriyoruz, çok fazla bir şey kalmadı lakin biz işgal için girmiyoruz. Biz, Afrin'i oraların gerçek sahiplerine adamak için giriyoruz. İnsanlıktan, hak ve merhametten taviz vermeden, hakkımızda yürütülen kara propagandaya aldırmadan Afrin'i, Münbiç'i ve Suriye'nin kuzeyini bu katil sürülerinden en ince ayrıntısına kadar temizleyeceğiz.

''SİVİLLERİ MAKSAT ALSAYDIK AFRİN ŞIMDIDEN DÜŞMÜŞTÜ'': Batı medyasında moda ikonu edasıyla pazarlanan teröristlerin vahşi, gaddar ve katil yüzleri ifşa oluyor. Mehmetçiklerimiz, Özgür Suriye Ordusu ile beraber teröristlerden temizlediği her toprak parçasıyla alan halkının geleceğini de kurtarıyor. DEAŞ bahanesiyle coğrafyamıza biçilmeye çalışılan kefeni, Allah'ın izni, milletimizin duası, kahraman askerlerimizin mücadelesi ile inşallah paramparça ettik, ediyoruz. Bize kalkıp us veriyorlar sivil insalar ölüyor mahsus konuşun bilmeden konuşmayın. Biz, sivil insanları hiçbir vakit niyet almadık. Eğer sivilleri maksat alsaydık Afrin çoktan düşmüştü baylar. Birileri, mazlumların kanı ve gözyaşı üzerinden semirmeye çalışırken, bizim kuruluşlarımız Suriye'den Irak'a kadar tüm insanlığın yüzünü ağarttı.

DİN ÜZERİNDEN KADINLARA KARŞIN YAPILAN AÇIKLAMALAR: Birilerinin son zamanlarda söyledikleri birçok şeyler var. Onların tümü Diyanet camiasının inşallah ilgi alanındadır. Bizim derdimiz 'Doğrudan doğruya Kuran'dan alarak ilhamı asrın idrakine söyletmeliyiz İslam'ı.' Bizim için diğer kapı yok. Tek kapı orası diğerleri boş. Bir Takım ukalalar bu hadisler üzerinde değil şöyleydi böyleydi gibi laflar konuşuyorlar. Bu Hadis-i Şerif'ler Kur'an-ı Kerim'in hükümlerine uyuyorsa bu hadisler sahihtir.

''TÜM DİYANET CAMİAMIZ ALANI HİÇBİR SÜRE MANÂSIZ BIRAKMAYACAK'': Bütün Diyanet camiamızın Türkiye'nin dört bir yan mensuplarıyla alanı hiçbir vakit manâsız bırakmayacaklar. Biz vazifemizi yaptık ne oldu diyemezler. Bunun çözüme uğraması için bu vazifenin yapılması lüzumlu ki gelip birileri oraları işgal etmesin. Keza dinimize karşin saldırıların hem de İslam'a ve Müslümanlara olan ilgilinin arttığı bir dönemde, hocalarımızın irşat vazifelerini ifa ederken ve İslam'ı anlatırken çok daha tedbirli olmaları gerekiyor. İnternetin sosyal medyanın hayatımızın her anına girdiği bir dönemde menfi haber yorum ve ifadeler fazla daha çabuk yayılıyor. İlgili aldırışsız çoğu birey bunları maksatı aşacak şekilde Müslümanları iftira atmak için kullanabiliyor. İslam'ı anlatırken din ve millet düşmanlarına istismar aracı vermeyeceğiz. Sosyal medyanın ve internetin parıltısına aldanmayacak bu tür platformlara gönlümüzü kaptırmayacak dibini görmediğimiz kuyuya asla dalmayacağız. Çağdaş Hasan Sabbah'ların sapık ve sapkın din anlayışlarıyla evlatlarımızı efsunlamasına neohaşhaşilere çevirmesine izin vermemeliyiz. Birileri bizi ısrarla FETÖ ve DEAŞ'ın, Boko Haram'ın temsil ettiği sapık din anlayışlarına hükümlü etmeye çalışıyor. (FETÖ ve DEAŞ) Bu iki örgüt Müslümanların arasına sokulmuş, içine de fitne gizli Truva atıdır."

sizlere www.ankaraport.net farkıyla sunulmuştur

Bu haber 364 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara Barosu'na talip
Ankara Barosu'na talip
Acil Kargolarınız İçin Uçak Kargo Tercih Edin.
Acil Kargolarınız İçin Uçak Kargo Tercih Edin.