Dikmen Tepesi’nde Keklikpınarı verici istasyonlarının...

Dikmen Tepesi’nde Keklikpınarı verici istasyonlarının bulunduğu geniş arazide çöp tepeleri oluştu.

Yetkililer konuya duyarsız kalırken, bölge sakinleri, “Alkol, uyuşturucu, çöp. Ne ararsanız bu tepede var” dedi.

25 Nisan 2015 - 10:25

Dikmen Tepesi’ndeki Keklikpınarı verici istasyonlarının bulunduğu ve eskiden taş ocağı olarak kullanılan alanda çöp tepeleri oluştu. Çevrelerinde yükselen milyon dolarlık projelerin arasında kendi başlarına kaldıklarını söyleyen mahalleli Asım Günlü, “Gece hava kararmaya yakın arabalar buraya park ediyor ve sabaha kadar alem yapıyor. Ayrıca artık gelip giden kamyonları sayamaz hale geldik. Kasalarında ne varsa boşaltıp gidiyorlar” dedi.

KİME DERT YANALIM
 
Çevre sakinleri, yetkililerin ilgisizliğinin artık canlarına tak ettiğini belirterek şunları söyledi: “Taş ocağının olduğu alanda uyuşturucu partileri yapılıyor. Çünkü dışarıdan görülmesi imkansız bir alan. Gece geç saatlerde ateş yakılıyor. Polis ekiplerinin dahi giremediği bir alan oluştu orada. Bunun yanı sıra verici istasyonlarının etrafında alkol alan gençler taşkınlık yapıyor. Kamyonların biri gidip, biri geliyor. Tüm bunları belediye ekiplerine bildirmemize rağmen kimse burayla ilgilenmedi. Başı boş bir bölge oluştu. Kime dert yanacağımızı bilemez hale geldik.”

ÖNLERİNDE ÖRNEK VAR

Ankara’nın en hakim tepelerinden biri olan Keklikpınarı’nda, İstanbul’daki Çamlıca verici istasyonu çevresinde gerçekleştirilen çalışmaların uygulanabileceğini söyleyen Asım Günlü, “Önlerinde örnek var. Alıp yapabilirler ancak kimse ilgilenmiyor” dedi.

Bu haber 96607 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte 2019 seçimlerinde kullanılacak oy pusulası!
İşte 2019 seçimlerinde kullanılacak oy pusulası!
Bakan Yardımcısı Coşkunyürek:
Bakan Yardımcısı Coşkunyürek: "iki Kıta Arasında Ticari...