Giresun’da Kuran kursunda 13 çocuğa cinsel istismar davası...

Giresun'da Kuran kursunda 13 çocuğa cinsel istismar davası bugün başlıyor.

KURAN KURSUNDA 13 ÇOCUĞA CİNSEL İSTİSMAR İDDİASI

22 Aralık 2016 - 14:48

Giresun'da müftülük oluruyla Kuran kursunda öğretici olarak işe alınan belediye çalışanı H.U. 13 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Halil U., Giresun Alucra’da belediyede işçiydi. Yardımcı öğretici olarak görevlendirildiği Alucra'daki Kuran Kursu’nda Haziran 2015’ten Temmuz 2016’ya kadar çalıştı. Skandal ise çocukların ailelerine cinsel istismara uğradıklarını anlatmasıyla ortaya çıktı.

Zanlı H. U. 30 Ağustos’ta tutuklandı.

HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Odatv’nin haberine göre; savcının iddianamesinde şöyle dendi: “Zanlı çocukları odasına çağırıp kapıyı kilitliyordu. 1 yıl boyunca 13 çocuğa cinsel istismarda bulundu. Çocukları çıplak fotoğraflarını Facebook’ta yayınlamak ve kurstan atmakla tehdit etti.” Zanlı bugün Şebinkarahisar’da hakim karşısına çıkacak.

KİMLERE EMANET?

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Kuran kursunda 13 çocuğun taciz edilmesinin araştırılması için Meclis’e önerge verdi. Kurumdaki diğer iki öğretmenin de olayı örtbas etmeye çalıştığını ifade eden Yarkadaş “Öğrencilere yönelik taciz vakalarında patlama yaşanıyor. Çocuklarımızın kimlere emanet edildiğini ve toplumun geleceğinin nasıl yok edildiğini görüyoruz ” dedi.

10 YILDA YÜZDE 700 ARTMIŞ

CHP Parti Meclisi Üyesi Avukat Sera Kadıgil’in verdiği bilgiye göre; “2006’da açılan çocuk cinsel istismar davası sayısı 2 bin 400. 2016’ya gelindiğine bu sayı 16 bin 900. Son 10 yılda çocuk cinsel istismar davaları yüzde 700 artmış. Aile Bakanlığı’nın resmi verilerine göre de son 5 yılda evlendirilen çocuk sayısı 232 bin 313” dedi.

Bu haber 4220 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da Promosyon Ürünler Nerede Yaptırılır.
Ankara'da Promosyon Ürünler Nerede Yaptırılır.
Ankara'da psikolojik sorunları olduğu öne sürülen kadın, iki çocuğunu öldürdükten sonra polis ekiplerine teslim oldu.
Ankara'da psikolojik sorunları olduğu öne sürülen kadın, iki...

pendik escort