Günlerdir tartışılıyordu: Ceza üstüne ceza yağdı!

Günlerdir tartışılıyordu: Ceza üstüne ceza yağdı!

Trafik Kontrol Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Amirliği ekipleri 2018 yılı içerisinde korsan yolcu taşımacılığı yapan 2 bin 214 sürücüye ceza keserken bu şoförlerin büyük çoğunluğunun UBER uygulamasına belirli olduğu belirtildi. YOLCULARA DA CANICE KESİLDİ: ÖTE YANDAN b.

13 Mart 2018 - 18:58


Trafik Kontrol Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Amirliği ekipleri 2018 yılı içerisinde korsan yolcu taşımacılığı yapan 2 bin 214 sürücüye ceza keserken bu şoförlerin büyük çoğunluğunun UBER uygulamasına belirli olduğu belirtildi.

YOLCULARA DA CANICE KESİLDİ: ÖTE YANDAN bu uygulamaları kullanarak gezi yapan yolcular da cezadan kurtulamadı. Yapılan çalışmalarda toplam 2 bin 321 yolcuya da 344'er lira ceza kesildiği öğrenildi. Trafik Teftiş Şube Müdürlüğü ekipleri 2017 yılında toplamda 4 bin 747 Uber sürücüsü ile içinde bulunan 5 bin 3 yolcuya para cezası kesmişti. 2016 yılında yapılan uygulamalarda ise 598 sürücüye suç oluşturan kesilirken 614 yolcu da ceza almıştı.

Asıl haber sunucularından taksicilerin tehdit gibi açıklamasına müşterek tepkiAna haber sunucularından taksicilerin tehdit gibi açıklamasına ortak tepkiAna haber sunucularından taksicilerin tehdit gibi açıklamasına ortak tepkiAna haber sunucularından taksicilerin tehdit gibi açıklamasına ortak tepkiHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

YASA NE DİYOR?: Yapılan denetimlerde müsade belgesi almadan ticari faaliyet yürüten ya da aldığı belgenin dışında etkinlik yürüten sürücülere Karayolları Trafik Kanunu'na göre,  ilgili belediyeden izin ya da ruhsat olmaksızın, belediye sınırları dahilin de ticari amaçlı gezgin taşımak maddesine istinaden 1. defada 3 bin 6 lira, ikinci defasında 5 bin 10 lira cezai işlem uygulanıyor. Bu araçlarda hizmet bölge yolculara da ilgili 'belediyeden izin ya da ruhsat almadan faaliyet gösteren araçlardan taşımacılık hizmeti almak' maddesi gereğince 344 lira para cezası  veriliyor.

'Sağı solu yakıp çökertmek istemiyoruz' diyen taksicilere büyük tepki!'Sağı solu yakıp yıkmak istemiyoruz' diyen taksicilere büyük tepki!'Sağı solu yakıp yıkmak istemiyoruz' diyen taksicilere büyük tepki!'Sağı solu yakıp yıkmak istemiyoruz' diyen taksicilere büyük tepki!HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

sizlere www.ankaraport.net farkıyla sunulmuştur

Bu haber 326 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara Barosu'na talip
Ankara Barosu'na talip
Acil Kargolarınız İçin Uçak Kargo Tercih Edin.
Acil Kargolarınız İçin Uçak Kargo Tercih Edin.