Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, “Bizim her yerde işimiz var” dedi.

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, “Bizim her yerde işimiz var” dedi.

4 ay önce “Kilis’e roket atılıyor, Siz DEAŞ’la ne zaman mücadele edeceksiniz?” diyenlerin, bugün “El Bab’da ne işiniz var?” diye sorduğunu belirten Güvenlik Uzmanı Yarar, “Bizim her yerde işimiz var” dedi.

24 Aralık 2016 - 12:48

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, “Türkiye’de, Ankara’da, İstanbul’da, Kayseri’de bombalar patlıyor. Gencecik vatandaşlarımız, polislerimiz, askerlerimiz şehit ediliyor. ‘Siz ne zaman PKK ile mücadele edeceksiniz, Kobani veya diğer yerlerde bu işi engelleyeceksiniz?’ diye soranlar, Suriye’ye geçince ‘Sizin Suriye’de ne işiniz var?’ diyorlar. Bizim her yerde işimiz var.” dedi.

 

"FETÖ YERLİ DEĞİL"

Yarar, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının dünyanın neresinde bulunurlarsa bulunsunlar hainlik içinde olduklarını söyledi. Yarar, FETÖ mensuplarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldukları konusunda şüphe ettiğini vurguladı. Türkiye’nin 1990’lı yıllarda yurt dışından satın aldığı silahlara değinen Yarar, şöyle devam etti: “90’lı yıllarda Güneydoğu’da bulunuyordum. Benim memleketimde terörle mücadele olurken adamlar şöyle söyleyebiliyorlar; ‘Verdiğimiz silahları Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kullanamazsınız.Silahları geri alırız, ambargo uygularız.’ Bugün son olaylardan sonra ‘Ambargo uyguluyoruz’ diyen ülkelerden hiçbirinden silah almadığımız için umurumuzda olmadı çünkü biz yaptık.”      

"BÖYLE DEMİYORLARDI"

Mete Yarar, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye’nin El Bab kenti ve çevresinde yaşanan gelişmelerle ilgili de şunları anlattı: “Hiçbiri bulundukları şartlarla ilgili laf söylemiyor çünkü üzerilerindeki yük çok ağır. Kimin kim olduğunu bilmedikleri topraklarda ülkenin namusunu, şerefini ve ülkenin topraklarının güvenliğini sağlamaya çalışıyorlar.”  Mete Yarar, yaklaşık 4 ay önce “Kilis’e roketler atılıyor, vatandaşlarımız öldürülüyor. Siz DEAŞ’la ne zaman mücadele edeceksiniz?” diyenlerin, bugün “El Bab’da ne işiniz var?” diye sorduğunu belirtti. 

Son dönemdeki terör saldırılarını hatırlatan Yarar, “Türkiye’de, Ankara’da, İstanbul’da, Kayseri’de bombalar patlıyor. Gencecik vatandaşlarımız, polislerimiz, askerlerimiz şehit ediliyor. ‘Siz ne zaman PKK ile mücadele edeceksiniz, Kobani veya diğer yerlerde bu işi engelleyeceksiniz?’ diye soranlar, Suriye’ye geçince ‘Sizin Suriye’de ne işiniz var?’ diyorlar. Bizim her yerde işimiz var.” ifadelerini kullandı.

"MİLLETİMİZ TEK YÜREK"

Milli Savunma Bakanlığı da, Fırat Kalkanı Harekatı’ndaki lojistik faaliyetlere ilişkin, “Hükümetimiz, askerlerimizin yurt içinde ve dışında her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olmuştur. Aziz milletimiz, ordusunun yanındadır. Türkiye, ‘tek yürek’ Fırat Kalkanı Harekatı’nı desteklemektedir” dedi.  

Bu haber 4611 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanlığı adayı olduğunu açıkladı.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanlığı...
Kemal Kılıçdaroğlu 'hazırız, kazanacağız' açıklamasını yaptı.
Kemal Kılıçdaroğlu 'hazırız, kazanacağız' açıklamasını...