Manyetik Kilit Nedir, Sistem Nasıl İşlemektedir?

Manyetik Kilit Nedir, Sistem Nasıl İşlemektedir?

Manyetik Kilit Nedir, Sistem Nasıl İşlemektedir?

04 Ağustos 2017 - 10:21

Manyetik kilit sistemi, ilk başlarda sadece acil çıkış kapılarında kullanılmıştır. Bunun en büyük sebebi ise herhangi bir afet durumunda bina sisteminin elektriği kesildiği zaman, acil çıkış kapılarından rahatlıkla çıkış yapılabilmesi içindir. Manyetik kilit sistemlerin normal çalıştığı zaman acil çıkış kapılarının sürekli kapalı olması sebebiyle gereksiz kullanımında bu şekilde önüne geçilmesi planlanmıştır.

 

Günümüzde ise bina girişleri, ofis kapıları gibi güvenlik isteyen tüm kapılarda bu ürünler kullanılmaktadır. Ayrıca manyetik kilit sistemi; uzaktan kumanda, şifreli ünite, buton ve hareket sensörleri ile kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. Elektronik tabanlı olarak üretilen bu sistemler giriş kapısında kontrolü sağlamaktadır. Mıknatısa benzer bir sistemle çalışan bu ürünler, devreye girmek için elektriğe ihtiyaç duymaktadırlar. Elektrik verildiği zaman sistem üzerindeki plakalar mıknatıs görevi görür ve karşılığında yer alan metali yüksek çekim gücüyle çeker ve tutar. Mıknatısa elektrik verilmediği zaman çekim kuvveti de yok olmaktadır. Ayrıca genel olarak manyetik kilit sistemleri 12 ve 24 Volt olarak çalışmaktadırlar.

 

Kaliteli Manyetik Kilit Ürünleri

 

Mıknatısa benzer sistemle çalışan manyetik ürünler, genelde kapıya üst taraftan monte edilir. Dayanıklı ve sessiz çalışan manyetik kilit sistemleri; ahşap kapı, cam kapı ve demir kapılar için uygundur. Yaklaşık 50 - 545 kilogram taşıma kapasitesine sahip bu ürünler alüminyum gövdeden yapılmaktadırlar. Son derece dayanıklı, portatif ve kolay monte edilebilen manyetik kilit sistemleri su geçirmez özelliğe de sahiptir. İşinde uzman kişilerin yer aldığı kilit sistemleri satış şirketimizde, güvenliğiniz için tüm teknik destek verilmektedir. İster manyetik kilit ister diğer kilit ürünleri ile daima sizlerin yanında olan firmamız, satış öncesi ve sonrası her türlü destek ile yanınızda yer almaktadır. Satışını yaptığımız kilit ürünlerini incelemek ve yaptığımız işleri görmek için sizleri de ofisimize bekleriz.

 

Daha detaylı bilgi için : www.netatek.com.tr

Bu haber 81253 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da Kızılcahamam ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi ölürken 6 kişi de yaralandı.
Ankara'da Kızılcahamam ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 3...
Bedelli askerlik teklifini de kapsayan torba yasa, Meclis Başkanlığı'na sunuldu.
Bedelli askerlik teklifini de kapsayan torba yasa, Meclis...