Numan Kurtulmuş o sözleri söyledi mi?

Numan Kurtulmuş o sözleri söyledi mi?

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, düşürülen Rus uçağıyla ilgili açıklamalarının çarpıtıldığını söyledi.

20 Ocak 2018 - 16:38


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, düşürülen Rus uçağıyla ilgili açıklamalarının çarpıtıldığını söyledi. "Rus uçağı olduğunu bilseydik vurmazdık" ifadesinin doğru olmadığını ifade eden Kurtulmuş, konuşmanın ikinci cümlesinin kesildiğini söyledi.

Numan Kurtulmuş, "Rusların uçağı olduğunu bilseydik vurmazdık" ifadesini kullandığına yönelik sözlerine açık sözlülük getirdi. 24 TV'de yayınlanan "Ankara Masası" adlı programda soruları cevaplayan Kurtulmuş, tartışmaları anlamsız olarak nitelendirdi.

"MAALESEF AKLI EVVELLER VAR"

Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada, bu yönde yapılan haberlerde ikinci cümleden hiç laf edilmediğini söyleyen Kurtulmuş, şöyle konuştu;

"Söylediğimiz şey şuydu, keşke ikinci cümleyi de alsalardı. Eğer milliyeti bilinmez uçağın Ruslara ait olduğu ortaya çıksaydı, onu biliyor olsaydık netice böyle olmazdı diyorum, vurulmazdı demiyorum. Çünkü gerisinde gerekçesi de var. Rusların Türkiye topraklarına aleyhinde düşmanca bir tavır içerisinde olmayacağını biliyoruz. Bu dek net söylenmiş bir tümce. Ama maalesef kasıtla herkes kendi siyasi pozisyonu dolayısıyla 'bugün günlerden pazar' deseniz bundan da aleyhe bir sonuç çıkaracak olan maalesef birtakım aklı evveller var. Bizim yapmaya çalıştığımız şey şu, bizim Ruslarla uzun senelerdir bir problemimiz yok."

sizlere www.ankaraport.net farkıyla sunulmuştur

Bu haber 13419 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ted Ankara Koleji’nden “çocuklar Susmasın” Etkinliği
Ted Ankara Koleji’nden “çocuklar Susmasın” Etkinliği
Afrin'de kaç terörist öldürüldü ? Beş köy daha temizlendi
Afrin'de kaç terörist öldürüldü ? Beş köy daha temizlendi