Nur Bozar ve Açlık Özden’e büyük tepki

Nur Bozar ve Açlık Özden'e büyük tepki

Change.org sitesinde başlatılan imza kampanyasında kısa sürede 1000'den artı imza toplayan kampanya, medya kanallarında da kendisine yer bulmaya başladı. Bu Stil Benim adlı çok konuşulan programın sansasyonel yarışmacıları Nur Bozar ve Istek Özden'in yeni TV projelerinde yer alaca

23 Ocak 2018 - 12:37


Change.org sitesinde başlatılan imza kampanyasında kısa sürede 1000'den artı imza toplayan kampanya, medya kanallarında da kendisine yer bulmaya başladı.

Bu Stil Benim adlı çok konuşulan programın sansasyonel yarışmacıları Nur Bozar ve Istek Özden'in yeni TV projelerinde yer alacağının duyulmasıyla başlayan tepki kısa sürede çığ gibi büyüdü. Irtibat fakültesi mezunlar ve öğrencilerinin başı çektiği kampanyada Burcu Özder'in kaleme aldığı tepki metni büyük ilgi gördü. Özel bir TV kanalını niyet alan yorumlama şu şekilde başlıyor: 


"Sayın Medya Patronları, 

Bu mektubu tüm genç meslektaşlarım namına yazıyorum. Bizler şimdiki mesleklerimizi seçtiğimizde büyük hayallerle bu yola çıkmıştık. Her birimiz mesleğinin içinde dağıtılmış dallarda kendimizi yetiştirerek, iyi birer medya çalışanı olmanın hevesi ve hırsıyla almamız gereken eğitimlerimizi alıp, stajerlik evresiyle de ilk adımlarımızı atmıştık. Kimimiz 14 yaşında bu mesleği seçip, Anadolu Iletişim Liselerine bu arada, kimimiz lise sonrası Iletişim Fakültelerini ya da Radyo-TV Iş Yüksekokullarını seçim ederek bu yola baş koymuştu. Fakat bugün gelinen noktada bakıyoruz da bizler her birimiz boşuna okumuşuz. Hocalarımız boşu boşuna bizlere okullarda onlarca dersleri anlatmış. Ayrıca onların keza de bizim emeklerimize yazıkmış sahiden. Bizler 4 yıl boşuna okul koridorlarında sınavdan sınava bir yanlamasına koşarken, öteki yandan sektörde tutunmak için kanallarda, gazetelerde, dergilerde emeklerimizle kapıları tırmalayıp durmuşuz. Bir mühendis, doktor, avukat, mimar, baytar edinmek isteyenler üniversitelerin bu bölümlerinden mezun edinmek zorunda. Eğer okulunu okumadıysanız olamazsınız. Böyle bir hakkınız yok. Bizler irtibat fakültesinden mezun olup da örnekte yazdığım mesleklerden hiçbirini taciz etmiyoruz; edemeyiz de zaten. Bizler onların alanlarına sızmıyoruz; lakin diğer bölümlerden mezun olmuş çoğu insan bizim sektörümüzde ünlü olmanın ardından... Ve bu insanların eğitimlisi ya da eğitimsizi katılsın bir yarışmaya, sergilesin tüm hünerlerini, kapsın dizide ya bir rol veya programda bir sunuculuk işi. Oh ne ala memleketin hali..." 

sizlere www.ankaraport.net farkıyla sunulmuştur

Bu haber 11097 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ted Ankara Koleji’nden “çocuklar Susmasın” Etkinliği
Ted Ankara Koleji’nden “çocuklar Susmasın” Etkinliği
Afrin'de kaç terörist öldürüldü ? Beş köy daha temizlendi
Afrin'de kaç terörist öldürüldü ? Beş köy daha temizlendi