Peeling Yaparken Uyarı Edilmesi Gerekenler

Peeling Yaparken Uyarı Edilmesi Gerekenler

Deri derisini soyma işlemi olan peeling yaparken uyarı edilmesi gerekenler nelerdir? Hangi ciltlere peeling uygulanmaz? Cildinizi ölü derilerden arındırırken yanma, sivilce gibi problemler yaşamamanız için yapmanız gerekenleri sıraladık. Peeling Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Peeli.

20 Ocak 2018 - 00:10


Deri derisini soyma işlemi olan peeling yaparken uyarı edilmesi gerekenler nelerdir? Hangi ciltlere peeling uygulanmaz? Cildinizi ölü derilerden arındırırken yanma, sivilce gibi problemler yaşamamanız için yapmanız gerekenleri sıraladık.

Peeling Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peeling işlemleri deri derisinin en üstteki tabakasını soyan ve taze cildin yüzeye çıkmasını sağlar. Cildinizdeki donuk ve cansız görüntüyü ortadan kaldırır. Derin sivilce ve kir izleriniz varsa profesyonel yardım alarak bu işlemi yaptırmanız daha etkin sonuçlar verir. Hafif kir ve sorunlar için ise evde doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Bu işlemler öncesinde cildinizin peeling için hazırlanmış olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Peeling Yaparken Uyarı Edilmesi Gerekenler

Cildinizde kesinlikle açık bere bulunmamalıdır. Bu derin tahrişlere neden olabilir. İltihaplı sivilceleriniz varsa peeling enfeksiyonların yayılmasına niçin olabilir. Peeling işlemi öncesinde cildinizde minik bir alanda denemeniz en güvenli yöntemdir. Uygulayacağınız peeling yaşınıza yerinde olması gerekiyor. İleri yaş için derinlemesine peeling uygulanırken genç bir deri için bu işleme lüzum yoktur. Alıngan bir cilde sahipseniz kendiniz için en doğru peelingi bulmayı unutmayın. Evde şeker, tuzlu, türk kahvesi gibi doğal malzemeler ile yapılan peelingler en zararsız olan yöntemlerdir. Cildiniz peeling sonrası hassaslaşacağı için mutlaka akşam yapın. Ardından nemlendirici uygulamayı unutmayın. Cildinizde derin izler varsa hergün peeling göstermek işe yarayabilir gibi düşünmeyin. Bu cildin tahrişine niçin olabilir. Haftada bir yada 2 defa ideal olandır.
sizlere www.ankaraport.net farkıyla sunulmuştur

Bu haber 1257 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..