Sivil Toplumcular Yenimahalle’de Buluştu

Sivil Toplumcular Yenimahalle'de Buluştu

Sivil toplum örgütlerinin sayısının artması ve güçlü olmalarının Başkent Ankara'nın gelişmesi ve korunması açısından en kayda değer etken olduğunu söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 14 dernek ve vakfın temsilcisini Yenimahalle'de ağırladı. Yaşar'ın konu.

21 Ocak 2018 - 10:54 - Güncelleme: 21 Ocak 2018 - 11:06

 

Sivil toplum örgütlerinin sayısının artması ve güçlü olmalarının Başkent Ankara'nın gelişmesi ve korunması açısından en kayda değer etken olduğunu söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 14 dernek ve vakfın temsilcisini Yenimahalle'de ağırladı.

 

Yaşar'ın konut sahipliğinde düzenlenen yemeğe Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, Ostimli Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) Başkanı Ahmet Kurt, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Bariz, Beşiktaşlı Girişimci Iş Adamları ve Kadınları Derneği (BEGİKAD) Başkanı İlker Bayram gibi fazla sayıda vakıf ve dernek başkanının yanı sıra Başkentli meslek insanları da katıldı.

"Ben yaptım oldu dönemleri dünyada da bitti"

Konuklarına Türkiye'nin, yerel yönetimlerin, kentlerin sorunları olduğunu hatırlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Bu sorunlara sağlıklı çözümlerin bulunmasında iki taraflı akla gereksinim var. Ben yaptım oldu dönemleri dünyada da bitti. O yüzden el ele vermeli, masanın bir ucundan da bizler tutmalıyız. Keza kaynakların verimli kullanılması keza ülkenin adil yönetilmesi hem de insanlarımızın yaşamaktan mutlu olduğu bir ülkede rahat içinde yaşayabilmesi için sivil toplumlara büyük ödev düşüyor. STK'ların daha da güçlenmesi ve toplumda duyarlılıklarının millet tarafından kabul görmesi en büyük arzumdur. Bunun için Yenimahalle Belediyesi olarak kimseyi ayırmadan takviye veriyoruz. Şanslı bir iş yaptığıma inanıyorum. Bu ülke güzel olursa hepimiz hoş oluruz. Bu şehir hoş olursa hepimiz hoş yaşarız. Yolunuzda, çalışmalarınızda başarılar diliyorum" diye konuştu.

TÜSİAV'dan Yaşar'a Şükran Belgesi

TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak ise, "Ankara'da sivil toplum kuruluşlarına en çok siklet veren, Kapısını da gönlünü de bizlere tekrar tekrar açan, imkanlarını ihtiyaçlarımız için seferber eden Belediye Başkanımız Fethi Yaşar'a TÜSİAV namına teşekkür ediyorum" dedi.

Sarıtoprak, vakfa verdiği destekler ve gösterdiği ilgi sebebiyle Yaşar'a TÜSİAV Şükran Belgesi verdi. - ANKARA

sizlere www.ankaraport.net farkıyla sunulmuştur

Bu haber 19791 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan: Bu sabah itibariyle Afrin savaşında...
Erdoğan: Bu sabah itibariyle Afrin savaşında...
Gölbaşı’nda Parklara Dekoratif İsim Tabelası Yapıldı
Gölbaşı’nda Parklara Dekoratif İsim Tabelası Yapıldı