Türkiye’nin konuştuğu adam o anları anlattı

Türkiye'nin konuştuğu adam o anları anlattı

Ankara Mamak’ta geçtiğimiz Cumartesi günü yaşanan selde sürüklenen aracın kaportasına tutunarak kurtulmaya çalışan Seyid Muhammed Ameen, “O an çok korktum ve bildiğiniz ölümü yaşadım. Dua ettim ve Kelime-i Şehadet getirdim” dedi.

11 Mayıs 2018 - 10:22

Musul’dan 1 yıl 8 ay önce eşi ve 4 çocuğuyla birlikte Türkiye’ye göç ederek Mamak'ta yaşamaya başlayan Seyid Muhammed Ameen, geçtiğimiz Cumartesi günü yaşanan selde yaşadıklarını anlattı.

Ameen, “Önce yağmur başladı ve belli bir süre sonra sel başladı. Sel başladıktan sonra arkadaşın mallarını kurtarmak için ona yardım etmeye başladım. Öndeki malları kurtardık, kaldırıma çıkardık” dedi.

Daha sonra suyu engellemeye çalıştıklarını belirten Ameen, “Bir anda duvar çatlayınca bütün malı götürdü. Bende malların arasında sıkıştım. Su beni aşağıya kadar götürdü. Aşağı doğru giderken bir arabanın üstüne atladım. Arabanın üstünde köprüye kadar gittim. O an çok korktum ve bildiğiniz ölümü yaşadım. Dua ettim ve Kelime-i Şehadet getirdim. Benim işim yok şu an, arkadaşa yardım ediyorum burada” şeklinde konuştu.

 

 

Bu haber 84066 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bedelli askerlik teklifini de kapsayan torba yasa, Meclis Başkanlığı'na sunuldu.
Bedelli askerlik teklifini de kapsayan torba yasa, Meclis...
Yaşlı Bakıcı Hizmetleri Ankara
Yaşlı Bakıcı Hizmetleri Ankara