27. DÖNEM MHP IĞDIR MİLLETVEKİLİ A.ADAYI SEFER KARAKOYUNLU...

27. DÖNEM MHP IĞDIR MİLLETVEKİLİ A.ADAYI SEFER KARAKOYUNLU İDDALI KONUŞTU

27. DÖNEM IĞDIR MİLLETVEKİLİ A.ADAYI SEFER KARAKOYUNLU İDDALI KONUŞTU

08 Mayıs 2018 - 16:34 - Güncelleme: 09 Mayıs 2018 - 20:00

25. Dönem MHP’den Iğdır Milletvekili Adayı olan İSTAD Genel Başkanı Sefer Karakoyunlu 7 Haziran seçiminde çok az bir oy farkı ile seçimi kaybettiği seçimin rövanşına hazırlanıyor.
Üç ülkeye sınırı olan Iğdırın hak etmediği bir noktada olduğunu vurgulayan Karakoyunlu” Iğdır dünyada örneği bulunmayan bir coğrafya sahip yerleşim yeridir ama maalesef hak ettiği yerde değildir. Iğdır’da Hoşgörü, Kardeşlik ve dayanışmayı en üst seviyeye çıkarıp, üreteceğimiz ponjelerle Iğdır’ı hak ettiği yere taşıyacağız
27.Dönem Iğdır Milletvekili A.Adayı Altın Kalp(Kızıl Ürek) Madalya sahibi İSTAD Genel Başkanı  Sefer Karakoyunlu Iğdır’dan Milletvekili seçildiğim takdirde Vatanın bekası ve Iğdır’ın geleceği için elimden gelen tüm çabaları sarf edeceğim” dedi.

  
 
SEFER KARAKOYUNLU KİMDİR ?

27. Dönem MHP’den Iğdır Milletvekili A. Adayı olan Sefer Karakoyunlu 1969'da Iğdır Karakoyunlu'da doğdu. İlkokul ve Ortaokul öğrenimini Karakoyunlu'da,  Lise öğrenimini Iğdır'da bitirmiştir. 1999 yılında Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü mezunudur. Halen Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi 4 üncü sınıf öğrencisidir.
1989-1990 yıllarında Askerliğini GATA H.Paşa Askeri Hastanesinde tamamladı. 1990-1998 yıllarında Altıyol Eğitim kurumlarında yöneticilik yaptı. 1999 yılında Bahariye Sürücü Kursu ve Mesleki Eğitim Kurumlarını kurdu. Türkiye'de Sürücülük alanında birçok yeniliğe öncülük yaparak sürücülerin bilinçlendirilmesi ile ilgili birçok çalışma yaptı. İlk kez simülatörlü eğitimi başlatarak sürücülükte adeta Ülkemize çağ atlattı. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Mesleki Eğitim Kursları açarak istihdam alanında hayata geçirdiği projelerle binlerce insana iş imkânı sağladı. Yapmış olduğu Başarılı çalışmalarla birçok basın kuruluşunun ana haber bülteninde yer aldı. 
Türkiye Azerbaycan Derneği Kurucu Başkanı Sefer Karakoyunlu, Karakoyunlu Türkleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı, Iğdırlılar Derneği Genel Başkan Yardımcılığı ve birçok yurt içi ve yurt dışı sivil toplum kuruluşlarında görevler üstlendi. Azerbaycan ve Türkiye arasında gönül köprüsü kurarak iki kardeş ülke arasında var olan dostluk, kardeşlik ve dayanışma bağlarını güçlendirerek bu kardeşliğin en üst seviyelere taşınmasına vesile oldu.
Türk Dünyası adına birçok çalışma yaparak Türk Dünyasının ortak problemi olan asılsız soykırım iddiaları ve Karabağ Hocalı soykırımı ile ilgili birçok seminer, panel ve konferanslar düzenleyerek soykırım yalanlarını tüm dünya kamuoyunun dikkatine sunarak toplum üzerinde tarih bilinci oluşturdu. 
Iğdır ve bölgenin tanıtılması için birçok sivil toplum kuruluşunda görevler alarak yöneticilik yaptı. Özellikle Iğdır'ın tanıtılması ve folklor yarışmaları için İstanbul'a gelen heyetlere her zaman yardımcı oldu.
Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümlerini düzenledi. Iğdır'da birlik ve dayanışmanın sağlanması için "Gurbetten Sılaya Kültür Sanat ve Müzik Şöleni” düzenledi. Iğdır'ın tanıtılması için Fotoğraf sergisi açarak Iğdır'ın güzelliklerine dikkat çekti. Iğdır'la ilgili meselelere duyarsız kalmayarak basın açıklamalarında bulundu. Dünya Azerbaycanlılar Kongresi, Avrupa Azerbaycanlılar Kongresi ve Türk Konseyi üyesi olup Türk Dünyası ile ilgili birçok çalışmaya aktif olarak katılmaktadır. Iğdır’a 16 Km uzaklıkta bulunan Metzamor Nükler santralinin tehlikeleri hakkında halkı bilinçlendirme adına konferanslar düzenledi.
2012 yılında Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılan Avrupa Azerbaycanlılar Kongresinde Türkiye temsilcisi ve Başkan yardımcılığına seçildi. Türkiye - Azerbaycan ve Türk Dünyasının birlik ve dayanışması adına yapılan tüm çalışmalara aktif olarak katılmaktadır. 
İş hayatının yanı sıra fikri hayatının sorumluluğu gereği birçok kurum ve kuruluşta Türk Dünyasının geleceği ve soykırım meseleleri ile ilgili paneller ve sempozyumlar düzenleyerek tarih bilincinin oluşmasına katkı sağlamıştır. Aynı zamanda Türk Dünyası ve soykırım meseleleri ile ilgili birçok televizyon programına katıldı. 

Milliyetçi Hareket Partisi Kadıköy İlçe Başkanlığında iki dönem Türk Dünyasından Sorumlu Başkan yardımcılığı yaptı. 25. Dönem Iğdır Milletvekili adayı oldu.
 
Sefer Karakoyunlu yapmış olduğu başarılı çalışmalar sonucu Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’den Devlet Nişanı, Dede Korkut Vakfı tarafından da Altın Kalp(Gızıl Ürek) Madalyası almıştır.

Birçok ticari ve sivil toplum kuruluşunun üyeliği yanı sıra  İstanbul Ticaret odasının daimi üyesi olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bu haber 41198 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da, cinsel gücü artırıcı hap satanlara yönelik operasyon düzenlendi.
Ankara'da, cinsel gücü artırıcı hap satanlara yönelik operasyon...
Lucescu: “Türk futbolunun politikasını ben yapmıyorum”
Lucescu: “Türk futbolunun politikasını ben yapmıyorum”