5 günde 45 kişi hayatını kaybetti

5 günde 45 kişi hayatını kaybetti

Emniyet Genel Müdürü Altınok: "Geçmiş yıllardaki kazalara göre, can kayıplarında çok büyük oranda düşüşler var ancak 5 günde maalesef 45 civarında vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu düşüşleri önemli görüyoruz. Bizim için tek insanımızın dahi hayatını kaybetmesi çok büyük bir olaydır. Hiçbir insan bu acıyı yaşasın istemiyoruz"

31 Ağustos 2017 - 19:47

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, "Geçmiş  yıllardaki kazalara göre, can kayıplarında çok büyük oranda düşüşler var ancak 5  günde maalesef 45 civarında vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu düşüşleri önemli  görüyoruz. Bizim için tek insanımızın dahi hayatını kaybetmesi çok büyük bir  olaydır. Hiçbir insan bu acıyı yaşasın istemiyoruz." dedi.

    Eskişehir-Bursa karayolundaki trafik kontrol ve uygulama noktasını  ziyaret eden Altınok, Vali Özdemir Çakacak, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl  Jandarma Komutanı Albay Uysal Ağaoğlu tarafından karşılandı.

    Altınok, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı  nedeniyle yoğunluk yaşanan trafik uygulama noktalarını ziyaret ettiğini söyledi.

    Yolculuk yapacak vatandaşları, trafikte dikkatli olmaları konusunda  uyaran Altınok, şöyle konuştu:

    "Kurban Bayramı'nda kazaların olmasını hiç arzu etmiyoruz, bu nedenle  büyük bir gayret içindeyiz. Yeni bir sloganımız var; 'Frene değil, kurala  güvenin.' İnsanlarımızın trafik kurallarına uyması ve bayramın bayram tadında,  acılar yaşanmadan, herkesin arzu ettiği yolculuğu kazasız, belasız yaparak  sevdiklerine kavuşabilmesi adına biz İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü  olarak, Jandarma Genel Komutanlığında çalışan arkadaşlarımız, illerde  valilerimizin öncülüğünde, emniyet teşkilatımızın sadece trafik ekipleri değil  trafiğe katkı verdiğimiz diğer birimlerdeki arkadaşlarımızla birlikte çok yoğun  bir şekilde yol ve trafik uygulamalarında bulunuyoruz. Bizim önceliğimiz ceza  yazmak değil, vatandaşlarımızın, zaten hassaslar, hassasiyetlerini daha üst  seviyeye çıkarabilmek için gayret ediyoruz. Vatandaşlarımız da bize bu konuda  gerekli katkı ve desteği veriyorlar."

    Altınok, kaza istatistik bilgileriyle ilgili çok iyi geri dönüşler  aldıklarını ifade ederek, şöyle devam etti:

    "Bütün karayollarında her alanda emniyet ve jandarma teşkilatlarının  personeli var gücüyle çalışıyor. 5 günlük verileri sabah saatlerinde  arkadaşlarımdan aldım. Geçmiş yıllardaki kazalara göre, can kayıplarında çok  büyük oranda düşüşler var ancak 5 günde maalesef 45 civarında vatandaşımız  hayatını kaybetti. Bu düşüşleri önemli görüyoruz. Bizim için tek insanımızın dahi  hayatını kaybetmesi çok büyük bir olaydır. Hiçbir insan bu acıyı yaşasın  istemiyoruz. Yaşamaması için de bütün gayretimizi gösteriyoruz."

    Emniyet Genel Müdürü Altınok ve beraberindekiler, daha sonra  Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

   

Bu haber 33031 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da, cinsel gücü artırıcı hap satanlara yönelik operasyon düzenlendi.
Ankara'da, cinsel gücü artırıcı hap satanlara yönelik operasyon...
Lucescu: “Türk futbolunun politikasını ben yapmıyorum”
Lucescu: “Türk futbolunun politikasını ben yapmıyorum”