AKNE TEDAVİSİNDE FRAKTORA YÖNTEMİ

AKNE TEDAVİSİNDE FRAKTORA YÖNTEMİ

AKNE TEDAVİSİNDE FRAKTORA YÖNTEMİ

25 Mayıs 2021 - 13:23 - Güncelleme: 25 Mayıs 2021 - 13:50

FRACTORA NEDİR?
Fractora kırışıklıkları azaltmak, cilde daha genç bir görünüm kazandırmak ve yaşlanma sürecini olabildiğince yavaşlatmak için uygulanan cildi tekrar yapılandıran, cilt gençleştirme ve yenilenme tedavisi olarak bilinmektedir. Fractora uygulaması kişinin daha genç görünmesini ya da hissetmesine amaçlamaktadır. Fractora akne tedavisi uygulanacak duruma göre seans sayısı farklılık göstermektedir. Genellikle 1 ile 6 seans arasında farklılık gösterdiği bilinir. Cilt yenilenmesinin gerçekleşebileceği her yerde Fractora uygulaması kullanmak mümkündür. En yaygın kullanım alanlarından bir tanesi mimik çizgileri, yanaklar, alın, boyun ve ağız çevresidir. Aynı zamanda renk eşitsizliği ve akne bulunan yüz ve vücut bölgelerine kullanım için de uygundur.


Başka bir ifade ile fractora ileri bir teknoloji ile radyo frekans sistemi olarak da ifade edilebilir. Cildi yüzeysel olarak soyma ve oluşturduğu Isı enerjisi kombinasyonu oluşmaktadır. Oluşturulan ısı ve ultrasonla birlikte kolajen sentezi arttırılarak cildin yenilenmesine katkı sağlanıyor. Yenilenen kolajen sayesinde cilt daha sıkı ve parlak bir görünüme kavuşuyor.


Tedavinin daha iyi geçebilmesi için 40 dakika öncesinde cilde bir krem sürülür. Uygun başlık seçilerek problemli bölgeler için enerji seviyeleri belirlenir. İşlem sonrasında kızarıklık ve ödem görülmesi normal bir durumdur. Verilen enerji seviyesine göre ödem ve kızarıklık geçme süresi farklılık gösterebilir. Aynı zamanda işlemden sonra ciltte beklenen etkileri arasında yer almaktadır.


FRACTORA İLE AKNE TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?
Sivilce hem ergenlik çağında hem de ileriki yaşlarda görülen bir rahatsızlık olarak bilinmektedir. Daha sonrasında iz bıraktığı için ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Kimileri antibiyotik ya da ilaç tedavisi olarak bilinen pek çok tedavi yöntemini tercih etse de aslında sivilce tedavisinde yan etkilerinden dolayı bu tedavi türlerinin tercih edilmemesi gerekmektedir. Fractora akne ve iğneli radyo frekans ile tedaviyi başlatmaktadır. Hem akneyi hem de lekeleri aynı anda tedavi eden bir yönteme sahiptir. Hafif ya da orta şiddette akneye iyi gelmektedir.


Uzman bir hekim tarafından kırmızı ve iltihaplı olan sivilcelere direkt uygulama ile yapılan bu teknik, özel başlıklar ile yapılmaktadır. Hekimin tavsiyesine göre gerekirse ek önerilerde uygulanmaktadır. Yaklaşık 2 ile 4 hafta ara ile 4 ve 6 seans olarak uygulanmaktadır. Vücut bölgesi ya da kozmetik sorununa bağlı olarak tedavinin suresinde değişiklik olmaktadır.


Tedavi 0.5 ile 3.0 mm uzunluğa sahip olan iğneler ile yapılmaktadır. Akım tüm iğneden değil yalnızca iğnenin ucundan verilmektedir ve bu sayede daha az acı ile daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Yöntemin en fazla tercih edildiği alanlardan bir tanesi de sivilceler ve sivilce izleridir. Uygulama sonrasında sivilce izlerinin çapları küçültülerek izlerin derinliği azaltılır. Bu sayede cilt pürüzsüz bir forma kavuşmuş olur.


FRACTORA YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?
Fractora akne tedavisinde kullanıldığı takdirde bazı yan etkileri de bulunmaktadır. En belirgin yan etkisi hafif bir kızarıklık ve ince kabuklanmalar şeklinde ortaya çıkmaktadır. Bunun haricinde belirgin bir yan etkisi de bulunmamaktadır. 
İşlem sonrasında sosyal yaşamda hiçbir kısıtlama sağlamayan bu uygulamayı istediğiniz an tercih etmenizi mümkündür. Yalnızca olumlu sonuçlar alabilmek ve yan etkileri ile karşılaşmamak için Fractora akne tedavisi için kullanıldığı takdirde uluslararası sertifikalar ile onaylı cihazlar kullanılması ve uzman hekimler tarafından yapılması gereklidir.


FRACTORA İLE AKNE TEDAVİSİ FİYATLARI 2021 
Fractora ile akne tedavisi fiyatları kişinin aldığı seans sayısı ve kullanılan alete göre değişkenlik göstermektedir. Uygulamada kişinin cildinin durumu fiyatı belirleyen faktörlerden bir tanesidir. 


FRACTORA İLE TEDAVİDE UZMAN DOKTORUN ÖNEMİ
Akne tedavisinde kullanılan Fractora yöntemi olumlu sonuçlar alabilmek ve yan etkileri ile karşılaşmamak adına uzman bir doktor ile yapılması gerekmektedir. Uygulama için ankara dermatolog seçimi yaparken deneyim sahibi olan, profesyonel ve alanında uzman olan bir hekimi tercih etmek önemli bir durumdur. Uygulama sonrasında akne izlerinin görüntüsünün azalması ve daha olumlu sonuçları alabilmek için doktor seçiminde titiz olmak önemli bir durumdur. Fractora akne tedavisi için uzman bir doktor arıyorsanız https://www.dermoankara.com/bize-ulasin/ adresini ziyaret ederek Prof. Dr. Evren Sarıfakıoğlu’ndan randevu alarak Fractora yöntemi ile akne tedavisine başlamanız mümkündür.
 

 

 

Bu haber 92765 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!
Google Reklamları: Küçük İşletmeler Ne Yapmalı?
Google Reklamları: Küçük İşletmeler Ne Yapmalı?