Ankara Kulak Burun Boğaz Doktoru

Ankara Kulak Burun Boğaz Doktoru

Ankara Kulak Burun Boğaz Doktoru

16 Mart 2022 - 10:24

Sağlıklı bir hayat yaşayabilmek adına kalitenizin yüksek kalması için vücutta bulunan organların ve sistemlerin doğru bir biçimde çalışması oldukça önemlidir. Vücut organlarının tamamı birbiri ile bağlantılıdır. Herhangi birinde bir problem meydana gelmesi diğer sistemleri de etkiliyor ve büyük ölçüde rahatsızlık ortaya çıkıyor. Kulak burun ve boğaz ise bu sistem elemanlarından bazılarıdır.


Kulak Burun Boğaz Nedir?
Halk arasında kulak burun boğaz olarak bilinse de gerçek ismi otorinolarengolojidir. Bu bölümde baş, boyun, boğaz, kulak, burunda meydana gelen rahatsızlıkların teşhis edilmesi ve tedavi edilmesi açısından uzmanlaşmış olan bir sağlık alanıdır. Baş ağrısı, kulak çınlaması, tiroid, baş boyun tümörleri, troid ve paratroid hastalıkları, tümörler, yüze yönelik olan estetik girişimler, ağız içi, sinüs, geniz, gırtlak, kafatabanı tümörleri, işitme kaybı ve cerrahi müdahale gerektiren bütün işler kulak burun boğaz işine bakıyor.


Kulak Burun Boğaz Hangi Hastalıklara Bakar?
Kulak burun boğaz birimi, geniş uzmanlık alanından dolayı pek çok hastalığa cevap bulan bir tedavi alanıdır. Kulak burun boğaz' ın tedavi alanlarından kulak hastalıkları, farklı hastalıklara bağlı olarak şekilleniyor. Bu şikayetler genellikle orta kulak iltihapları, yüz felci, kulak sinirlerinde yaşanan rahatsızlıklar, kalıcı olarak işitme kaybının meydana gelmesi, estetik bozukluklar olarak meydana geliyor. Tedavi yöntemleri kapsamlı olarak tarama sonucu elde edilen bulgulara göre belirleniyor. Bu tedavi yöntemleri poliklinik düzeyde oluyor. Duyma bozukluğu tedavisi için ihtiyaç duyulan cihaz ve protezlerin uygulaması da birim tarafından yapılıyor.


Burun Hastalıkları
Kulak burun boğaz uzmanı tarafınca burun akıntısı ve nezle, burun eğriliği, şekil bozukluğu, koku alma bozukluğu, burun estetiği, alerjik nezle, burundan kan gelmesi, sinüzit gibi konularla ilgilenir.


Boğaz Hastalıkları
Üst solunum ve sindirim yolu ya da sindirim borusu hastalıkları ve gırtlak yapısı ile ilgili meydana gelen sorunlar da kulak burun boğaz uzmanı alanına girer. Ses, yutma ve solunum ile ilgili bozukluklar da bu alan ile ilgilidir. Boğaz ile ilgili olarak meydana gelen hastalıklar uyku apnesi, bademcik, horlama, bademcik iltihabı kulak burun boğaz uzmanı tarafından yapılıyor. Aynı zamanda bademcik ameliyatı da gerçekleştirir.


https://www.edacabukhoroz.com/ 

Bu haber 72866 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2022'DE EN ÇOK YAPILAN HUKUKİ İŞLEMLER
2022'DE EN ÇOK YAPILAN HUKUKİ İŞLEMLER
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!