Ankara Metrosu’nda Batıkent-Eryaman Arasında Zemin...

Ankara Metrosu'nda Batıkent-Eryaman Arasında Zemin Güçlendirmesi Yapılacak

Gelen Ankara haberlerine göre Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Ankara Metrosu Batıkent-Sincan Hattı'nda (M3) yapım aşamasındaki hatalı dolgu nedeniyle ray altyapısı bozulduğu için 129 metrelik kısımda zemin düzeltme çalışması yapılacağını duyurdu. 10 Ağustos-10 Eylül arasında İstanbul Yolu, Botanik, Mesa ve Batı Merkez İstasyonlarında seferler düzenlenmeyecek, yolcular bu kısımda otobüslerle aktarılacak.

05 Ağustos 2022 - 16:51 - Güncelleme: 05 Ağustos 2022 - 16:56

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Ankara Metrosu Batıkent- Sincan Hattı'nda (M3) yapım aşamasındaki hatalı dolgu nedeniyle ray altyapısı bozulduğu için 129 metrelik kısımda zemin düzeltme çalışması yapılacağını duyurdu. 10 Ağustos-10 Eylül arasında İstanbul Yolu, Botanik, Mesa ve Batı Merkez İstasyonlarında seferler düzenlenmeyecek, yolcular bu kısımda otobüslerle aktarılacak.

ABB EGO Genel Müdürlüğü, Ankara Metrosu Batıkent-Sincan Hattı (M3) İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu arasında bulunan hattın iki ayrı bölgesinde, hattın yapımı sırasında uygun olmayan malzeme kullanımı sonucu ray altyapısında meydana gelen bozulmalar nedeniyle zemin düzeltme çalışması yapacak.

VATANDAŞLAR  O KISIMDA OTOBÜSLERLE TAŞINACAK

Yapılan planlamaya göre 10 Ağustos-10 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacak çalışma esnasında İstanbul Yolu, Botanik, Mesa ve Batı Merkez İstasyonlarında seferler düzenlenmeyecek. Bu sırada mağduriyet yaşanmaması için vatandaşlar, Eryaman 1-2 ve Batıkent İstasyonları arasında otobüs aktarmasıyla taşınacak.

HATALI DOLGU YAPILAN 129 METRELİK KISMIN ALTYAPISI DEĞİŞTİRİLECEK

Kızılay-Batıkent Metrosunun devamı niteliğinde olan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından tamamlanan İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu arasında bulunan hattın yapımında uygun olmayan malzeme kullanıldığı tespit edildi. EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme ve etüt neticesinde ortaya çıkan durum ayrıca sondaj çalışması ve akademisyenlerin raporlarıyla da desteklendi.

ÖNCE TREN HIZI DÜŞÜRÜLDÜ

Zemindeki sorunun ortaya çıkması sonrası yolcu güvenliği için tren hız limitinin 5 km/saate düşürülmesinin ardından seyahatin hız ve konforunun etkilenmesi nedeniyle vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler üzerine EGO Genel Müdürlüğü harekete geçti.

MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN OTOBÜS AKTARMASI YAPILACAK

Akademisyenlerin görüş ve önerileri doğrultusunda hattın, hatalı dolgu yapılan 129 metrelik kısmının altyapısı 10 Ağustos-10 Eylül 2022 tarihleri arasında değiştirilecek. Çalışma sırasında İstanbul Yolu, Botanik, Mesa ve Batı Merkez İstasyonlarında işletme yapılamayacağı için vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları amacıyla Eryaman 1-2 ve Batıkent İstasyonları arasında otobüs aktarması yapılacak. Çalışmaların tamamlanmasının ardından bölgedeki tren işletmesi, daha güvenli, daha konforlu ve seyahat süresi kısalmış olarak tekrar vatandaşların hizmetine sunulacak.

ANKA / Güncel İstanbul Ankara Sincan Eylül Güncel Haberler

Bu haber 62456 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2022'DE EN ÇOK YAPILAN HUKUKİ İŞLEMLER
2022'DE EN ÇOK YAPILAN HUKUKİ İŞLEMLER
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!