ANKARA OTELLERİ VE PANDEMİDE SON DURUM

ANKARA OTELLERİ VE PANDEMİDE SON DURUM

ANKARA OTELLERİ VE PANDEMİDE SON DURUM

14 Eylül 2020 - 16:40 - Güncelleme: 14 Eylül 2020 - 16:51

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de turizm sektörü pandemidençok etkilenen sektörlerden biridir. Mart ayıyla başlayan süreçle beraber çoğu otel faaliyetini durdurmak zorunda kaldı. Bugün hala kapalı olan oteller bulunuyor. Böylesine zor süreçte şehir otellerinin en çok yer aldığı Ankara otelleri ve son durumu hakkında değerlendirmeler yaptık.


Bürokrasi ve diplomasinin başkenti olan Ankara, 12 ay boyunca hem iş hem turizm dünyasından birçok misafiri ağırlıyor. Zaman zaman önemli simaları da konuk eden Ankara Otellerinde pandemi süreciyle beraber uzun süreli bir sessizlik yaşandı.  Haziran ayıyla beraber hareketlilik başladı ve Temmuz-Ağustos aylarında hız kazandı. Pandemi sürecini en az hasarla atlatabilmeyi amaçlayan Ankara Otelleri, insan sağlığını koruyabilmek için sıkı tedbirler aldı. Otellerin içerisinde salgın hakkında bilgilendirici yazılar, misafirlerin kolaylıkla ulaşabileceği yerlere dezenfaktanlar koyuldu. Masa ve sandalye yerleşimleri mesafeli olarak ayarlandı, öğünler ambalajlı paketler halinde servis edilmeye başlandı. Hizmet kalitesini arttırmak ve salgının yayılımını engellemek için yarı kapasiteyle çalışma kararı alındı. Turizm sektörü insanla var olduğu için, Ankara Otelleri de önceliğine insan sağlını aldı.


Otelfiyat.com'un iş birliği içinde olduğu 220 Ankara Otelleri bulunmakta olup otellerinin her birinin Covid-19 salgını sonrası aldığı önlemler ayrıntılı olarak yazılmıştır. Ayrıca yine çağrı merkeziyle iletişime geçen misafirler otellerle alakalı merak ettikleri sorularının cevaplarını alabiliyorlar. Hem istediğiniz kriterlere göre hem de istediğiniz fiyat aralığındaki otelleri kolaylıkla bulabilir, %40 varan indirimlerle rezervasyon yaptırabilirsiniz.


Salgının etkisinin azalmasıyla beraber iş dünyası da hareketlendi. Özellikle işi gereği seyahat etme durumunda olan misafirler otel tercihleri konusunda daha hassas davranmaya başladılar. Hijyen konusuna oldukça önem veren misafirler, otellerin salgın sonrası aldıkları tedbirlerle alakalı ayrıntılı bilgi alarak rezervasyon yaptırmayı tercih ediyorlar. Süreç böylesine zor olunca hem misafirler hem oteller karşılıklı olarak güven duymak istiyorlar. İşte bu noktada otellerin hijyen standartlarını belirleyen ve belgeleyen bir program geliştirildi. Güvenli Turizm Sertikası olarak adlandırılan program sayesinde otellerin salgın için aldığı önlemler denetleniyor, uygun görülmeleri durumunda sertifika veriliyor.


Son yıllarda internet üzerinde yapılan alışveriş hacmi artıyor. Ankara Otelleri rezervasyonlarında da misafirler öncelikli olarak internet üzerinden işlemlerini hızlıca yapmayı tercih ediyorlar. Otelfiyat.com da bu alanda marka bilinirliğini artırmak amacıyla sürekli teknolojik yatırımları yaparak web portalının daha kolay ve ulaşabilir olmasını hedefliyor.

 

Bu haber 76057 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara Kulak Burun Boğaz Doktoru
Ankara Kulak Burun Boğaz Doktoru
Rinoplasti ile Septoplasti Arasındaki Farklar Nelerdir?
Rinoplasti ile Septoplasti Arasındaki Farklar Nelerdir?