Bedeni ve Cebi Yormamanın En Akıllı Yolu Online Alışveriş

Bedeni ve Cebi Yormamanın En Akıllı Yolu Online Alışveriş

Akıllı Yolu Online Alışveriş

16 Kasım 2016 - 20:09 - Güncelleme: 16 Kasım 2016 - 20:23

Eğer bir bayansanız muhtemelen alışveriş merkezlerini bıkmadan sıkılmadan dolaşarak alışveriş yapmak size cazip gelmektedir. Eğer bir erkekseniz ise bu en çok nefret ettiğiniz aktivitelerden birisi olabilir. Kız arkadaşınız, eşiniz ya da herhangi bir bayanla alışverişe gittiğinizde alışveriş merkezlerinin içindeki banklarda oturarak onların alışverişinin bitmesini bekliyor olmanız da bir hayli yüksek olasılık. Haksız da sayılmazsınız. Evde rahat rahat koltuğunuzda oturarak aynı ürünleri kapınıza getirtebilmek varken ayakların sızısını çekmek çok da mantıklı değil. Son yıllarda giderek büyüyen online alışveriş artık bayanları bile alışveriş merkezlerini dolaşmaktan vazgeçer hale getirmiştir. Çünkü erkekler için zaten çile olan dolaşarak alışveriş yapma eylemi bayanlar için de yalnızca yeni bir şeyler almanın aracısıdır. Yani burada önemli olan dolaşmak değil bir şeyler satın almak. Aynı işlemi online olarak yapabilmek varken ayaklara yorgunluk çektirmek çok da mantıklı gelmemektedir.

Dev Bir Sektör Haline Gelmiş Hizmet: Online Alışveriş

Aslında online alışverişin ilk hikayesi mağazaların kendi ürünlerini tanıtabilecekleri internet sitelerinde ürünlerini sergilemeleriyle başlamıştır. Önce reklam amaçlı olan bu ürünler daha sonra kargo şirketleri vasıtasıyla alıcının adreslerine de gönderilmeye başlanınca pek çok firma, mağazasında sattığının daha fazlasını online olarak satmaya başlamıştır. Hem alıcının hem de firmanın işini kolaylaştıran bu sektör her geçen gün büyüyerek bugün bazı firmalar için hiç mağaza açmadan sadece online olarak satış imkanı sunmaktadır. Ve görülen odur ki online alışveriş, gelecekte pek çok mağazanın dükkanlara yığınlarca para vermesinin önüne geçerek internet üzerinden sanal mağazaların açmalarına vesile olacaktır.

Daha önce illa ki bir kitap mağazasından alışveriş yapmışsınızdır. Peki hiç internetten aynı kitabın sitesinde online olarak hangi fiyata satıldığını kontrol ettiniz mi? Ettiğinizde göreceksiniz ki pek çok ürün sizin mağazada baktığınızın çok daha düşük fiyatlarına hatta belki yarı fiyatlarına olacaktır. Bunun için gittigidiyor.com gibi büyük siteleri kullanabileceğiniz gibi daha küçük online kitap sitelerine de bakabilirsiniz. Bu arada gittigidiyor indirim kuponu kullanarak alışverişi ekstra ucuzlatabileceğinizi de unutmamalısınız. Üstelik herhangi bir kargo ücreti de ödemenize gerek kalmayacaktır. Vereceğiniz kart bilgilerinizle evde, işyerinde ya da misafirlikte bile aklınıza gelen herhangi bir ürünü online olarak aratarak satın alabiliyor olmak, alışveriş mağazalarında harcayacağınız saatlerce zamanı başka aktivitelerinizi yapmanıza olanaklı hale getirecektir. Online alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken tek konu ise alışveriş yapılan sitenin güvenilir olmasıdır. Güvenilir olmayan sitelerden yapılan alışverişlerde bir sorun oluştuğunda ulaşabileceğiniz kimseyi bulmayabilirsiniz. Fakat kendini tanıtmış ve sürekli alışveriş yapılan siteler fatura ve garanti imkanları sunarak keyifli online alışverişler sağlamaktadır.


 

Bu haber 37480 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent’te seyir halindeki araca pompalı tüfekle saldırı
Başkent’te seyir halindeki araca pompalı tüfekle saldırı
Yurt içi seyahatlere yasak gündemde
Yurt içi seyahatlere yasak gündemde