BUZ LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ

BUZ LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ

BUZ LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ

13 Mart 2021 - 12:57 - Güncelleme: 13 Mart 2021 - 13:08

Her kadın pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olmak ister. Her an her yerde istediği kıyafeti giyebilmek için temiz ve güzel görünmek çok önemlidir. Bu sebeple istenen her kıyafetin özgürce giyilebilmesi için cildin her daim temiz ve tüylerin çirkin görüntüsünden uzaklaştırılmış olması gerekir. Ayrıca, İster kadın ister erkek olsun herkes vücudunda istenmeyen tüylerden rahatsız olur. Bunlardan sonsuza kadar kurtulabilmenin en etkili yolu ise buz lazer epilasyon tedavisi yöntemidir.


Buz Lazer Tedavisi Nedir?
Jilet, ağda ve evde kullanılan epilasyon makinesi gibi basit yöntemler sadece kısa süreli çözümler sağladığı gibi aynı zamanda batık oluşumu ya da tüylerde kalınlaşmaya da sebep oluyor. Sonrasında çıkan lazer uygulaması ise cilt üzerinde yanıklara sebep oluyor ve cilt güneş ışığına maruz kaldığında cilt üzerinde lekelenmelere sebep oluyordu. Günümüzde ise FDA onaylı olarak üretilen son teknolojik buz lazer epilasyon tedavisi ile hem kökten ve kalıcı çözüme ulaşılıyor hem de ağrısı ve acısız işlem yapılabiliyor. 810 nmlik lazer dalgaları cilt altına uygulanarak kıl kökleri yok ediliyor. Cilt üzerine uygulanan soğuk ile de acı ve ağrı hissi ortadan kaldırılıyor. Bu sayede hem istenilen zamanda, dört mevsim boyunca uygulama yapılırken aynı zamanda ciltte leke ya da tahriş riski de oluşmuyor.


Buz Lazer kaç Seans Uygulanır?
Buz lazer uygulamasının seansları kişiden kişiye değişmektedir. Uygulama yapılacak olan bölgenin rengi, yoğunluğu, kıl rengi gibi faktörler seans sayısında etkilidir. Ortalama olarak 6 seansta tamamen kalıcı bir sonuç elde edilmiş oluyor. Her bir seans ortalama olarak 35 dakika sürmekte ve her bir seansın aralığı 6 hafta olmaktadır. Buz lazer epilasyon tedavisi diğer lazer uygulamalarına göre daha kısa sürmektedir. Bunun sebebi de buz lazer başlığının diğer lazer epilasyon başlıklarına göre daha büyük ve etkili olmasıdır. Daha geniş alana etki yapması açısından daha hızlı sonuç alınır.


Buz Lazer Epilasyon Tüm Vücutta Etkili
Buz lazer epilasyon vücudun her yerinde rahatlıkla kullanılabilir. İster yüz,  ister kol, ister genital bölgede olsun her yerde kullanılabilir ve tamamen etkilidir. Hiçbir bölge için yan etki ya da iz oluşturmaz. Özellikle erkeklerde sırt, omuz ve göğüs bölgesinde oluşan kıllar için de tamamen etkilidir. Erkeklerde kıl kökleri cildin daha derinlerinde olduğu için daha yüksek enerjili uygulama yapılır. 12x12 mm çapında başlık ile saniyede 10 atış uygulanır. Bu sayede daha geniş cilt yüzeylerinde daha kısa sürede işlem tamamlanır.


Buz Lazer Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Buz lazer epilasyon tedavisi hamile ve 18 yaşından küçüklere yapılmamalıdır. Ayrıca hamilelikte oluşan hormonsal değişikliklerden dolayı da buz lazer tedavisi tavsiye edilmez. Buz lazer uygulaması yaptıran kişiler, uygulamadan sonra güneş altına çıkacağı zaman mutlaka yüksek faktörlü güneş kremi kullanmalıdır.

Bu haber 91441 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2022'DE EN ÇOK YAPILAN HUKUKİ İŞLEMLER
2022'DE EN ÇOK YAPILAN HUKUKİ İŞLEMLER
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!