Çağrı merkezlerinden uçak bileti almak

Çağrı merkezlerinden uçak bileti almak

Çağrı merkezlerinden uçak bileti almak

20 Ocak 2017 - 20:41

Çağrı merkezleri özellikle son zamanlarda destek anlamında birçok firmanın imdadına yetişmiştir. Sadece firmalar için değil müşteriler içinde çok önemli bir noktaya geldi. Müşteriler oturdukları yerden ürün alabilir, bilgi alabilir, destek alabilir konumda olduklarından bu açıdan önemli bir pazar oluşturmuştur. Önceden çağrı merkezi için sistem oluşturmak çok zordu. Bu sistemi kurmak, kalifiye eleman için hizmet içi eğitim yapmak ve müşterilerin bu hattı aktif olarak kullanmaları için reklam kanallarına başvurmak masraflı bir işti. Kar yapmak bir yana dursun ekstra masraf bile çıkartabilirdi. Bunun için ilk kullananlar devlet kurumları ve bankalar oluyordu. Şimdi ise yeni internet sistemleri ile bazı şeyler düzene girdiği için çağrı merkezi oluşturmak biraz daha kolay hale geldi. Borajet gibi orta ebatta hemen her şirket bunu yapabilecek duruma erişti.

İnternet, mobil uygulamalar ve acentelerin dışında birde çağrı merkezleri üzerinden uçak bileti ile ilgili işlemler yapmaktayız. Hatta internet ya da mobil uygulamalardan yaşadığınız herhangi bir aksaklıkta da yine çağrı merkezlerine yönelmekteyiz.

Çağrı merkezlerinden İzmir uçak bileti almak için tek yapmanız gereken müşteri temsilcisiyle görüşmek olacaktır. Ama bu noktaya gelmek için bile birtakım yollardan ilerlemek uygun olacaktır. Sadece Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Jet ya da Onur Air gibi firmaların değil acentelerinde kendilerine ait çağrı merkezleri bulunmaktadır. O halde arayacağımız numaralar biraz daha arttı. Bu saydıklarımız legal olarak çalışmakta ve hepsinin detaylı bilgilerine ulaşabilmektesiniz. Kısa bir araştırma ile şirketlerin adreslerine kadar birçok bilgiyi elde edebilmektesiniz. Bunların dışında birde illegal yollardan sizlerin ceplerine göz diken sahte şirketler bulunmaktadır. Peki, nasıl ayırt edeceğiz?

Reklam sistemleri oldukça gelişti. Bilgisayarlar, telefonlar, oynadığımız oyunlar, kullandığımız uygulamalar, billboardlar, tv’ler, radyolar, sosyal medya alanları kısacası hemen her yerde reklamlara maruz kalmaktayız. Bilinçli kullanıcılar için gayet normal olarak karşılanmakta iken birçok kullanıcı reklamlardan fazla etkilenmektedir. Her reklam ve sistem kontrol edilemeyeceği için illegal yollara başvuran kişilerinde reklamlarına maruz kalmaktadır. O halde yapacağımız ilk şey reklamın güvenilirliği olacaktır. Güvenilir bir kanaldan, bir filtreden geçiyorsa reklam daha uygun olur. İkinci önemli iş ise şirketlerin bilgilerini araştırmak olsun. İyi bir firmanın çağrı merkezini araştırıyorsanız eğer firmaya ait verilerin kabarıklığına da o kadar çok şahit olacaksınız demektir. Belirsiz iletişim ve ulaşım bilgileri olan firmalara güvenmemek daha doğru olacaktır. Ayrıca çağrı merkezlerinin ayırt edilebilirliği menü müziğinden de anlaşılabilmektedir. Kaliteli çağrı merkezleri firmayı tanıtacak bir zil sesi ile sizi karşılamaktadır ve sizi menüye yada müşteri temsilcisine yönlendirmektedir. Telefon arama tonunda bir açılış pekte güvenli olmayabilir.

Bilet almak, rezervasyon yapmak, değişiklik ve iptal işlemlerini yapmak için Onur air iletişim hattına ulaşabilirsiniz. İşlemlerinizi gerçekleştirmek için müşteri temsilcileri hizmet içi eğitimden geçmektedirler. Müşteri temsilcilerinin yetersiz kalacağı noktalarda takım liderleri devreye girer. Bu hiyerarşi düzeninde işlemleriniz hızlıca halledilebilir.

Bu haber 13870 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diş Sağlığınız İçin Ankara’da Profesyonel Çözüm
Diş Sağlığınız İçin Ankara’da Profesyonel Çözüm
'Vali özel kalem müdürüyüm' dedi, trafiği birbirine kattı
'Vali özel kalem müdürüyüm' dedi, trafiği birbirine kattı