Çocuk Bakıcısı...

Çocuk Bakıcısı...

Çocuk Bakıcısı...

07 Aralık 2018 - 08:45

Son yıllarda bayanların iş hayatında etkili bir şekilde istihdam edilmesi aile hayatında bazı değişikliklere neden olmuştur. Özellikleevli ve çocuklu olan bayanlar yoğun iş temposundan ötürü evlatlarına yeterli şekilde zaman ayıramamaktadırlar. Bu yüzden özellikle çalışan anneler için en büyük sorunlardan biri çocuklarını rahatlıkla emanet edebilecekleri bir bakıcı bulmaktır.

İş İnsan Kaynakları olarak, en değerli varlıklarınız olan çocuklarınıza işinde yetkin özelliklere sahip, donanımlı ve eğitimli çocuk bakıcısı ile siz değerli müşterilerimizi buluşturmaya devam ediyoruz.
 

Çocuk Bakıcısı Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle bakıcıların içten ve samimi olması çok önemlidir. Çocuklara dışarıdan biriymiş gibi değil de, aileden birisi gibi davranması ve bu şekilde hissettirmesi gerekir. Bu sayede çocuklar özellikle annelerinin eksikliğini hissetmemiş olurlar.

Çocuk bakıcılarının mümkün olduğunca iyi eğitimli olmaları gerekmektedir. Çünkü çocuklarda küçük yaşlarda gelişmeye başlayan karakter ve davranışların kontrol altına alınabilmesi için iyi eğitimli çocuk bakıcılarının çok büyük bir önemi vardır

Eğer anne ve baba olarak aradığınız standartlara uygun bir bakıcı bulduysanız, son olarak bakıcı ve çocukları bir araya getirmeli ve iki tarafında nasıl hissettiğini gözlemlemelisiniz.


Çocuk Bakıcısının Görevleri

Birçok ebeveyn çocuk bakıcılarına ev işlerinde ağır yükler yüklemektedir. Unutulmamalıdır ki, öncelik çocuğunuzun iyi bakılmasıdır. Çocuklarınızın kendilerini güvenli ve rahat hissetmesi her şeyden önemlidir. Ev işleri ve diğer tüm işler arta kalan boş vakitlerde yapılmalıdır.

Çocuk bakıcılarının en önemli görevlerinden biri, çocukların sağlıklı ve doyurucu beslenmesini sağlamaktır. Rastgele gıdalar değil, belli bir plan ve program içerisinde yemekler yedirilmelidir.

İkinci en önemli husus ise çocukların güvenliğidir. Evde ya da dışarıda gezerken gelebilecek tüm zararlara karşı önlem alınmalı ve çocuklar korunmalıdır.

Diğer görevleri de şöyle sıralayabiliriz; Çocukların çamaşırlarını yıkamak ve bezlerini değiştirmek, gidilecek bir yer varsa çocukları oraya bırakıp sonrasında oradan almak, okula gidecek yaştaysa ev ödevlerine yardım etmek, beraber oyun oynamak, hafif ev işleri yapmak, anne ve babaların uygun gördüğü şekilde çocuklarına çeşitli konularda eğitim vermek olarak sıralayabiliriz.


İdeal Bir Çocuk Bakıcısı Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle anne ve babalar çocuk bakıcısı için tüm beklentilerini ve istedikleri temel özellikleri şirketimize iletmelidir. İş İnsan Kaynakları olarak bizler, beklentilerinize cevap verebilecek en uygun bakıcıyı tarafınıza yönlendirerek, çocuğunuz için en doğru seçimi yapmış olacağız.

Bünyemizde bulunan çocuk bakıcılarının tamamı; Temizlik konusunda hassas, güler yüzlü ve daima neşeli, esnek, hoşgörülü, katı kuralları olmayan, her zaman sorumluluk ve inisiyatif sahibi olan, çocuklar ile iletişimi iyi bilen, düzenli ve dürüst kişilerden oluşmaktadır.

İş İnsan Kaynakları olarak Ankara’da çocuk bakıcısı ile alakalı yukarıda belirttiğimiz tüm detaylara hassasiyet gösteriyor ve ülkemizin geleceği olan yavrularımıza sahip çıkmakla beraber anne ve babaların tüm ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz.

Ayrıca Yaşlı Bakıcı ve Hasta Bakıcısı Hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Bu haber 9613 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da şoke eden görüntü! Vicdansız!
Ankara'da şoke eden görüntü! Vicdansız!
Ankara'da zehirlenen 3 köpek öldü
Ankara'da zehirlenen 3 köpek öldü