Diş Sağlığınız İçin Ankara’da Profesyonel Çözüm

Diş Sağlığınız İçin Ankara’da Profesyonel Çözüm

Diş Sağlığınız İçin Ankara’da Profesyonel Çözüm

13 Haziran 2020 - 13:56

Ankara implant tedavisi, zirkonyum kaplama ve gülüş tasarımı tedavisi arayışlarındaysanız ve aklınızda birden fazla soru varsa, Dr. Dt. Ömer Bayar sizin için yanıtları sunuyor. Profesyonel yaklaşım ile tedaviler sonucunda doğal dişin kullanım konforuna ve rengine uyumlu sonuçlara ulaşıldığını belirten Dr. Dt. Ömer Bayar, ‘’ Diş eti hastalığı, çarpıklık, çürük, lekelenme, ağız kokusu, diş kaybı ile boşluk oluşumu gibi problemler, implant ve gülüş tasarımı tedavileri ile kolaylıkla ortadan kaldırılır. Profesyonel yaklaşım ile kişiye şık bir gülüş kazandırılırken, acısız tedavi koşulları ve gerekli bilgilendirmeler ile hastaların kaygısı düşürülür. ‘’ dedi.


Sağlıklı Dişleri Koruma Altına Alan İmplant Tedavisi
Eksik dişlere yönelik implant tedavilerinde hasarlı alana yakın olan sağlıklı dişlerin koruma altına alınması gerektiğini aktaran Dr. Dt. Ömer Bayar, ‘’ İmplant tedavisinde diş kaybı sonucu ortaya çıkan diş boşluğu alanını doldurmak amacıyla çene kemiğinden, insan sağlığına uyumlu implant kökler yerleştirlir. Bu işlem ardından porselen ve ya zirkonyum kaplama dişler implant köklere uygulanırken, sağlıklı komşu dişler korunur. Kişinin sağlıklı ve doğal dişleri büyük öenm arz eden yapılar olduğundan, implant dişlere uyum için bu alanlar diş beyazlatma tekniği ile estetik bir görünüme ulaştırılır.’’ İfadelerini kullandı.
Zirkonyum implant tekniğinde hiçbir şekilde komşu dişlerin kesilmesi gerekmediğine değinen Dr. Dt. Ömer Bayar, ‘’ İmplant dişler sağlıklı birere kök görev yaparlar. Tedavi ardından kolaylıkla doğal diş konforu ile yemek tüketimi yapılır. Tek bir diş kaybı ve ya çoklu diş kaybı için uygun alanlara eklenen implantlar, sağlıklı dişlere zarar vermez. İmplant tedavisi ardından, estetik dışı görünüm sebebi ile kaybedilen özgüven ve gülümsemekten çekinme hissi ortadan kalkar. ‘’ dedi.


İmplant Tedavisine Uygunluğun Ölçülmesi
İmplant tedavisine giriş yapmadan önce muayene aşamasında hastanın bu tedavi için uygunluğunun ölçülmesinin gerekli olduğunu ve bu aşamanın hasta kaygısını ortadan kaldırdığını dile getiren Dr. Dt. Ömer Bayar, ‘’ Diş hekimleri için hastanın sağlığı birinci plandadır. Bu açıdan her hangi bir komplikasyonun önüne geçmek için muayene aşamasında sağlıksal durum hakkında bilgi alınır. Gerekli röntgen çekimleri ve tahliller yapılır. 18 yaşında olan ve muayene kapsamında çene ve yüz gelişiminin tamamladığı saptanan hastalar, gayet kolay bir süreç kapsamında implant tedavilerini tamamlarlar. ‘’ diye konuştu.
İlk adımda çene ve ağız içi röntgen çekimlerin ölçü alımları için yapıldığını belirten Dr. Dt. Ömer Bayar, ‘’ Röntgen çekimi ardından ölçülendirmeler, bilgisayar ortamında yapılır. Bu kapsamda en gerçekçi sonuçların görselleri görüntülenir ve hastaya aktarılır. İmplant operasyonu öncesinde, kan sulandırıcı ilaçların kesilmesi gerektiği ifade edilir. Tüm koşullar hazırlandığında, implant uygulama aşamasına geçiş yapılır. ‘’ ifadelerini ekledi.


Gülüş Tasarımı İle Daha Genç Bir Yüz Görünümü
Ankara gülüş tasarımı tedavisi arayışındaysanız ve gülüş tasarımı tedavisinin ne olduğu hakkında detayları merak ediyorsanız, Dr. Dt. Ömer Bayar ayrıntılara sizler için değiniyor. Dişlerinde geniş sağlıksal problemler olan bireylerin daha özgüvenli bir şekilde gülümseyebilmesi ve yüzlerinde dinamik bir görünümü yansıtabilmeleri için gülüş tasarım tedavinsin ideal seçenek olduğunu dile getiren Dr. Dt. Ömer Bayar, ‘’ Gülüş tasarımı tedavisi kapsamında ilk olarak, var olan çürük dişler tedavi edilir. Bu işlem ardından sağlıklı olan fakat lekelenmeler bulunan dişler bleching yöntemi ile beyaz doğal renge kavuşturulur. Hastanın durumuna bağlı olarak gingivektomi adı verilen diş eti rahatsızlıklarının tedavisi gerçekleştirilir. Ardından diş boşluklarının bulunması halinde implant diş, dişlerde erime ve kırılmaların yer alması halinde zirkonyum kaplama diş uygulamaları yapılır. Hastaya kazandırılmak istenilen gülüş stiline göre yan ve ya ön dişler bir tık daha uzun tasarlanarak, entelektüel, sportif veya çekici bir gülüş görünümü yaratılır. Diğer yandan ortodontik bir tedaviye ihtiyaç var ise tüm aşamalar öncesi bu alanda tedavi gerçekleştirilir. Kapsamlı adımlar sonunda kişinin estetik bir gülüşe sahip olması sağlanır. ‘’ dedi.


Zirkonyum İmplantların Uzun Ömürlü Kullanım Avantajı
Zirkonyum implantların, titanyum impantların direncini yükselten ve yeni nesil teknolojik ölçüm yöntemleri ile hazırlanan dayanıklı, uzun ömürlü seçenekler olduğunu dile getiren Dr. Dt. Ömer Bayar, ‘’ Özellikle dar çene kemiğine sahip olan hastalar için zirkonyum implantlar ile tedavi tercih edilir. Diğer yandan hoş bir gülüşe ve sağlıklı dişlere sahip olmak isteyen fakat metal alerjisi sebebi ile metal destekli protezlerden yararlanamayan hastalara zirkonyum implantlar kolaylıkla uygulanır. Zirkonyum implant tedavisi ile alerji ortadan kaldırılırken, doğal beyazlıkta protez dişler elde edilir. Estetik görünüme ek olarak uzun ömürlü kullanım avantajı sunan zirkonyum, diş altında metal desteğin geçişi ile fark edilen metalik rengi doğal beyaz rengi ile ortadan kaldırır. ‘’ diye konuştu. Ankara zirkonyum implant tedavisi arayışındaysanız ve bu tedavi hakkında detayları öğrenmek istiyorsanız, Dr. Dt. Ömer Bayar sizler için detaylara bu şekilde değindi. 

 

Bu haber 91101 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2022'DE EN ÇOK YAPILAN HUKUKİ İŞLEMLER
2022'DE EN ÇOK YAPILAN HUKUKİ İŞLEMLER
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!