Dünya markası EDM ile adım atın: E-dönüşüme neden...

Dünya markası EDM ile adım atın: E-dönüşüme neden geçmelisiniz?

Dünya markası EDM ile adım atın: E-dönüşüme neden geçmelisiniz?

08 Ekim 2020 - 00:51

E-dönüşüm olarak da bilinen dijital dönüşüm, kurumsal şirketlerin, kobilerin matbu evrak süreçlerinin oluşturulması, saklanması ve gönderilmesi gibi tüm aşamalarını dijitale taşıdığı bir hizmet. Devlet tarafından desteklenen, belli büyüklükteki şirketler için zorunlu tutulan ve gelecekte tüm şirketlerin dahil olacağı e-dönüşüm, vizyoner şirketlerin dahil olduğu bir sistem. İçerdiği özelliklerle şirketleri ciddi bir evrak masrafından kurtaran e-dönüşüm, aynı zamanda daha işlevsel ve esnek bir şirket yapısının kurulmasına da öncülük ediyor. Fatura, makbuz, bordro gibi evrakların basılması, saklanması ve gönderilmesi gibi şirkete mali olarak ve zaman anlamında yük olan işlemler, e-dönüşüm ile saniyeler içinde, çok uygun maliyet ile çözülebiliyor.


E-dönüşüm süreci neleri kapsıyor?
E-dönüşüm, geçmişte evrak odaklı yönetim anlayışını, tamamen dijital odaklı bir sistem olarak sunuyor. E-dönüşüm kavramı içinde e-fatura, e-arşiv fatura, e-irsaliye, e-smm, e-müstahsil ve kep gibi birçok hizmet var. Bunların dışında e-mutabakat, e-bordro ve e-defter gibi alanlar da e-dönüşüm kapsamında. Farklı dallarda, şirketinizin tüm ihtiyaçlarına yanıt verebilen e-dönüşüm sürecinin önemi, bu yılın başında yaşadığımız koronavirüs krizi ile bir kere daha anlaşıldı.

Koronavirüs döneminde, çalışanlarının büyük kısmı evlerine giden şirketler belli evrakların gönderimi, imzalanması gibi konularda sorun yaşadı. Bunun yanı sıra müşterilere fatura kesilerek gönderilmesi, bu konularda matbu sistemle çalışan şirketleri zorladı. E-dönüşüme dahil olan şirketler, e-bordro gibi işlemlerle çalışanlarının tüm İK süreçlerini hızlı ve rahat bir şekilde halletmeyi başardı. Faturalar online olarak oluşturuldu ve ilgili kişilere e-mail olarak gönderildi. Yaşanan bu kriz, dünyada tüm sektörlerin geleceği olan dijital dönüşümün önemini bir kere daha gösterdi. Ancak e-dönüşümün avantajları bunlarla da sınırlı değil…


Dijital dönüşüm ile ciddi bir tasarruf sağlayın
Şirketler için en önemli konuların başında mali kaynaklar geliyor. Çok fazla göze batmasa da, basılı bir evrağın hazırlanması, saklanması ve kargolanması ciddi bir maliyet anlamına gelir. Özellikle yüzlerce, binlerce evrak hazırlanan şirketlerde bu ciddi bir zaman ve para kaybıdır. E-dönüşüm tüm bu süreçleri online olarak yönetebileceğiniz bir alan. 

Örnek vermek gerekirse bir faturanın basılı olarak hazırlanması ve oluşturulması için gereken matbu, toner ve diğer giderler fatura başı 1 TL gibi bir gider ortaya çıkarır. Günde 1000 fatura kesen bir şirketin, aylık 30 bin liraya yakın fatura gideri olabilir. E-dönüşümde, faturanın maliyeti 20 kuruştur ve aylık 6 bin liraya kadar bu masraf düşebilir. Yani, orta çaplı bir şirket için aylık 25 bin lira tasarruftan söz edilebilir. Bu sadece basım maliyetidir, ek olarak bu sürecin kargolama ve diğer maliyetlerini düşünürseniz, tasarrufun boyutları çok daha fazla. E-dönüşüm, şirketinizi ciddi bir yükten kurtarıyor. 


Erişilebilir ve esnek bir belge yönetimi
E-dönüşüm kapsamında geçilen e-defter- e-fatura, e-arşiv, e-bilet, e-imza ya da e-bordro gibi sistemlerle, sadece ciddi bir tasarruf elde etmezsiniz. Aynı zamanda tüm bu belgelere anında ulaşarak ve yıllarca güvenli sunucularda saklayarak, hızlı bir erişim imkanına da sahip olursunuz. Dijital dönüşüm konusunda sunulan hizmetlerle, geçmiş yıllara ait bir belgeye ulaşmanız gerektiğinde bunun için saatler harcamaz, saniyeler içinde bulabilirsiniz.


Dijital dönüşümde neden EDM?
Türkiye, dijital dönüşümün öncü ülkeleri arasında. Dijital dönüşüme en çok entegre olmuş 10 ülke içinde yer alan Türkiye’de, bu alanda en çok bilinen markalardan EDM, fark yaratan bir hizmet sunuyor.

Aralarında İtalya ve Rusya’nın da bulunduğu 22 ülkede dijital dönüşüm alanında çalışan EDM, Türkiye’deki firmalara e-mutabakat, e-fatura, e-arşiv fatura, e-defter gibi konularda profesyonel bir hizmet sunuyor.
 
Sahada 3 bin çalışana sahip EDM, bugüne kadar on binlerce mali müşavire eğitim vererek, sektörün e-dönüşüm alanında gelişmesi için çabaladı. Dijital dönüşüme, sadece 1000 liradan başlayan fiyatlarla geçmek için tek yapmanız gereken EDM’ye ulaşmak.

Kobiler için, büyük şirketler için yakın gelecekte bir zorunluluk haline gelecek dijital dönüşüme şimdi geçerek, ciddi bir avantaj elde edebilirsiniz. Çevreye, doğaya saygılı birçok şirket gibi basılı evrakları bırakıp, geleceğin teknolojisine yatırım yapmak ve şirketinize değer katacak bir dönüşüm gerçekleştirmek için siz de EDM dijital dönüşüm hizmetleri hakkında bilgi alın.

Bu haber 67768 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2022'DE EN ÇOK YAPILAN HUKUKİ İŞLEMLER
2022'DE EN ÇOK YAPILAN HUKUKİ İŞLEMLER
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!