Elektronik Sigara Parçaları...

Elektronik Sigara Parçaları...

Elektronik Sigara Parçaları

19 Kasım 2017 - 17:26 - Güncelleme: 19 Kasım 2017 - 17:30

Günümüzde tütün sigarayı bırakmak için tercih edilen elektronik sigara nın parçalarını sizler için inceledik. Elektronik sigaranın beş ana parçası vardır. Bunlar, atomizer ve iç atomizer, elektronik sigaranın tankı, elektronik sigaranın coil kısmı ve elektronik sigaranın ağız kısmı dediğimiz drip tip tir. Her elektronik sigaranın olmazsa olmazı olan bu parçalarını joyetech ve smok alien den temin etmeniz mümkündür. Atomizer, elektronik sigara cihazının kalbi denebilecek en önemli parçalarından birisidir. Elektronik sigara cihazının asıl büyük işini yapan parça atomizerdir. Oluşturulan enerjin elektriği pilden alıp konulan likit sıvısının buharlaşma işlevi atomizerler tarafından yapılır.

İç atomizer diğer adıyla coil dediğimiz ana parçalardan biridir. Coillere hazır ürün şeklinde satın alabildiğiniz gibi müşteriler tarafından da yapılarak kullanılabilir. Çoğunlukla müşteriler hazır coiller yerine kendi yaptıkları coilleri tercih etmektedirler. Bunun sebebi ise daha az maliyetle işlevi yapmaktır. Fakat her atomizer parçası evde hazırladığınız coillere uyum sağlamayabilir. Coillerini evinizde kendiniz hazırlamak istiyorsanız alacağınız atomizerde RDA, RTA ve RDTA özelliklerine sahip olduğunu bilmeniz gereklidir. Bu özellikler sahip atomizerler anca el yapımı coillerle uyum sağlayabilir. Elektronik sigaralarda farklı atomizer tanklar bulunabilir. Atomizer tank dediğimiz parçalar çoğunlukla ayrı satılır. Tank modelleri değiştikçe ve geliştirilmiş tanklar kullanımlarında elektronik sigara aroma ve buharlarının yoğunluğunu değiştirir. Elektronik sigaralarda kullanılan tanklar genelde 1.5 ml le başlayıp 6 ml e kadar büyüme gösterebilir. Drip tip diye adlandırdığımız ağızlık kısmı hijyen ve temizlik için kullanılan bir parçadır. Silikondan veya plastikten, mikadan, seramikten ya da taş gibi değişik sert materyallerden üretilir.

Ağızlık dediğimiz drip tip parçasında en çok tercih edilen modeller ise seramikten ya da taştan üretilmiş olan parçalardır. Elektronik sigara kullanıcıysanız ve sigaranızı sizden başka insanlardan kullanıyorsa uzmanlar mutlaka başka ağızlıkta kullanmanızı tavsiye ediyorlar. Çünkü tüm hastalıklar ağız yoluyla bulaşıyor. Temizlik ve hijyen önlemlerinizi almanız oldukça önemlidir. Elektronik sigara parçalarından biri olmazsa elektronik sigara cihazınız çalışmaz. Bu parçalardan en uygun bütçeli olanı ve en kaliteli parçaları joyetech ve smok alien temin edebilirsiniz.

 

Bu haber 33080 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da, cinsel gücü artırıcı hap satanlara yönelik operasyon düzenlendi.
Ankara'da, cinsel gücü artırıcı hap satanlara yönelik operasyon...
Lucescu: “Türk futbolunun politikasını ben yapmıyorum”
Lucescu: “Türk futbolunun politikasını ben yapmıyorum”