Gelenek ve Gelecek Platformunun sözcüsü ve CHP eski Gençlik...

Gelenek ve Gelecek Platformunun sözcüsü ve CHP eski Gençlik Kolları Genel Başkanı Ayhan Yalçınkaya'dan CHP Önderlerine çağrı

CHP içinde yaşanan son gelişmelere ilişkin Gelenek ve Gelecek Platformunun sözcüsü ve CHP eski Gençlik Kolları Genel Başkanı Ayhan Yalçınkaya'nın CHP Önderlerine yaptığı çağrı...

10 Mayıs 2017 - 16:35 - Güncelleme: 10 Mayıs 2017 - 16:45

CHP ÖNDERLERİNE ÇAĞRI

Son günlerde kamuoyu önünde yaşanan tartışmalar milyonlarca insanın umudu olması gereken CHP’nin üzerindeki bu yükü taşımaktan uzak olduğu algısını yaratmaktadır.

Partinin referandum süreci boyunca anlattığı “yeni düzenin” ülkemizde yarattığı/yaratacağı kırılmanın, görülüyor ki partinin önemli isimlerinde oluşturduğu endişe, toplumda oluşan endişe kadar derin değildir.

Referandum sonucu ortaya çıkan/çıkartılan “evet” sonrası yaşanan siyasal manzara, yapılacak olan tartışmanın daha ciddi bir zeminde yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

%49 olarak ifade edilen blok, homojen bir blok değildir. %49 “hayır” oyu, herkesin kendine özgü kriterlerle kullandığı oyların toplamıdır. Bu mantıkla bakıldığında %51 olarak ifade edilen “evet” bloğunun da homojen olmadığı açıktır.

“Cumhuriyet” temelinde yaratılacak yeni bir dil, %49’u da aşan bir kitleye hitap edebilecektir. Bu gün tartışılması gereken öncelikli konu bu dilin nasıl yaratılacağı olmalıdır.

“Yeni düzen” yeni bir örgütlenme biçimini de zorunlu hale getirmiştir. Partinin klasik, il ve ilçe örgütlenmeleriyle, %49’u da aşan bir kitleyle kucaklaşması mümkün değildir. Halkı yeniden, halkın çıkarları doğrultusunda, halkın yaşam alanlarında ve özgün örgütlerle bir arada tutmaya dönük yeni bir örgütlenme modeli konuşulmalıdır.

Bu konular hayati önemini korurken yaşadığımız süreçten çıkışı, “salt” bir parti yönetimi değişikliğinden ibaret görmek gaflete sürüklenmek anlamını taşıyacaktır.

Buradan hareketle isim ayırt etmeksizin tüm parti önderlerine çağrımdır:

Konunun önemini hafifletecek, bireysel tartışmaları artık sonlandırınız.

Geliniz, bir arada konuyu masaya yatırınız.

Milyonların umudu olan partimizi ve O’na inanan tabanın heyecanını yok etmeyiniz.

Hatırlayınız: Bu partinin adı “Anadolu ve Rumeli Müdafai Hukuk Cemiyetidir”

Ve vatan kurtarılmayı beklemektedir.


 

Saygılarımla .

Ayhan Yalçınkaya

CHP eski Gençlik Kolları Genel Başkanı

CHP eski Parti Meclisi Üyesi.

Bu haber 123287 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da, cinsel gücü artırıcı hap satanlara yönelik operasyon düzenlendi.
Ankara'da, cinsel gücü artırıcı hap satanlara yönelik operasyon...
Lucescu: “Türk futbolunun politikasını ben yapmıyorum”
Lucescu: “Türk futbolunun politikasını ben yapmıyorum”