Göğüs Estetik Yöntemleri

Göğüs Estetik Yöntemleri

Göğüs Estetik Yöntemleri

21 Haziran 2022 - 11:26 - Güncelleme: 16 Aralık 2022 - 19:34

Göğüsleri istediği ölçülerden küçük olan kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen meme büyütme ameliyatı, teknolojinin gelişimi ile birlikte oldukça kolay bir şekilde uygulanan tedavi metotlarının başında gelir. Meme büyütme operasyonlarında son yıllar da hekimler tarafından genellikle silikon jel dolu protezler tercih edilir. Ayrıca hekim tercihine bağlı olarak yağ enjeksiyon uygulamaları da yapılabilir. 

Meme büyütme işlemleri, genellikle doğum yapmış ve emzirme dönemini tamamlamış olan kadınlar tarafından sıklıkla araştırılan tıbbi müdahalelerin başında gelir. Doğum sonrasında emzirme dönemi ile birlikte deforme olan göğüslerde, küçülme durumlarının yaşanması normaldir. Ancak göğüs bölgesinde yaşanan bu küçülmeler kişiyi psikolojik anlamda rahatsız edebilir. 


Kişilerin göğüslerinde yaşamış oldukları bu sorunları meme büyütme işlemleri ile kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulur.


Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?
Meme büyütme işlemleri birçok kişi tarafından sıklıkla araştırılan bir operasyon olsa da hangi durumlarda yapılıp yapılmayacağı da merak konusu olmuştur. Meme büyütme operasyonları emzirme ya da ciddi kilo kayıplarının yaşandığı dönemlerde tercih edilebilir. Göğüste olan sağlık problemleri nedeni ile göğsü gelişmemiş olan kişiler de meme büyütme operasyonları avantajlarından faydalanabilirler. 

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?
Tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi meme büyütme operasyonlarında da hastanın durumuna ve hekim tercihine bağlı olarak farklı yöntemlerde operasyonlar yapılır. Meme büyütme yöntemleri implant, egzersiz ve yağ enjeksiyonu olarak sıralanır. Meme büyütme ve meme küçültme operasyonlarında kalıcı ve etkili sonuçlar için en ideal seçim implanttır. 


Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?
Göğüslerinin küçük olmasından şikâyet edenlerin yanı sıra oldukça büyük hacme sahip olan göğüslerde de küçültme operasyonlarına başvurulur. Bu anlamda meme küçültme operasyonları öncesinde hastaya öncelikle gerekli olan tüm tahliller yapılır. İşlemin hızlı ilerlemesi ve herhangi bir enfeksiyon durumu ile karşı karşıya kalmamak için ameliyattan kısa bir süre önce mutlaka sigara kullanımına ara verilmelidir. 


Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?
Meme küçültme operasyonları sonrasında da olumsuzluklar ile karşılaşmamak için mutlaka dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Meme küçültme operasyonu sonrasında hasta en az 1 hafta dinlenmelidir. Bunun yanı sıra kasları zorlayacak hareketlerden kaçınılmalı ve ara ara egzersizler yapılmalıdır. Meme küçültme operasyonu sonrasında hekimin belirlediği sürece boyunca sporcu sütyeni kullanımı doğru olacaktır. 


Annelik Estetiği Nedir?
Kadınların vücutlarında doğum sonrası yaşanan deformelerin giderilmesi ve istedikleri bir görünüme kavuşabilmeleri için yaptırmış oldukları estetik işlemlerinin tamamına annelik estetiği adı verilir. Son yıllar da birçok kişi tarafından tercih edilen annelik estetiği, genellikle çocuk sahibi olan annelerin eski görünümlerine kavuşmaları için tercih ettikleri bir tedavi çeşididir. 


Annelik Estetiği Nasıl Yapılır?
Liposuction işlemleri ile başlayan annelik estetiği, hastanın durumuna ve hekimin tercihine bağlı olarak değişiklik gösterir. Liposuction işlemleri ile hastanın vücudunda gereken bölgeler inceltilerek karın germe ameliyatı yapılır. Meme ameliyatı ile sonlanan bu işlemlerde, vücudun çeşitli bölgelerine droneler yerleştirilir. 


Annelik Estetiği Avantajları Nelerdir?
Göğüs ve vajina bölgelerinde yaşanan estetiksel problemlerin giderilmesi için en ideal seçim annelik estetiği işlemleridir. Annelik estetiği ile birlikte kişiler istedikleri vücut yapısına kolaylıkla sahip olabilirler. 

Annelik Estetiği Fiyatları 
Annelik estetiği işlemlerinde kişiler tarafından en çok merak edilen detaylardan bir tanesi de şüphesiz ki fiyat bilgisidir. Annelik estetiği fiyatları birçok farklı etkene bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu anlamda annelik estetiği işlemlerinde ihtiyaç duyulan yöntemler, kurum tercihi ve hekim deneyimi fiyat belirlemede en önemli unsurların başında gelir. 

Bu haber 10232 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2022'DE EN ÇOK YAPILAN HUKUKİ İŞLEMLER
2022'DE EN ÇOK YAPILAN HUKUKİ İŞLEMLER
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!