Hosting Sektöründe Bulut Sunucu Dönemi....

Hosting Sektöründe Bulut Sunucu Dönemi....

Hosting Sektöründe Bulut Sunucu Dönemi....

26 Eylül 2017 - 20:04 - Güncelleme: 26 Eylül 2017 - 20:09

Web siteleri ve online platformlar hayatımıza girdikten sonra büyük bir hızla kendini yenilediği aşikar. Her geçen gün başka bir yenilik çıkıyor ve web site sahiplerinin daha rahat işlem yapmasını sağlıyor. Bu alanda yapılan yeniliklerden bir tanesi de bulut sunucu hizmetlerinin yaygın şekilde kullanılmasıdır. Gittikçe popülerleşen bulut sunucu ya da diğer adıyla "cloud web hosting" sunucuların fiziksel donanımını kullanılması ve bu donanımın sanallaştırılması ile mümkün oluyor.

Son derece güvenilir ve fayda odaklı olması ürünün popülerleşmesinde ve yaygınlaşmasında da etkili olmuştur. İhtiyaç dahilinde sistem kaynaklarının eklenebilmesi, sabit disk alanı ile bellek miktarı gibi ihtiyaçlar da seçenekli olarak sunulmaktadır.

Bir web hosting ürünü olan bulut sunucu, sağlam ve dinamik bir alt yapı ile hizmete sunulmaktadır. Bu hizmetler belli bir miktar ödeme karşılığında kullanıcılara sunulur ve ekstra çalışma ve ihtiyaçlar için fazla ücret alınmaz.

Bulut Hosting Ne İşe Yarar?

Yeni olmasına rağmen mevcut hosting hizmetlerinin önüne geçen bulut sunucu, kaynak yetersizliği durumunda kaynak yükseltmek yerine siteyi kapatan sunuculardan bu özelliği ile ayrılmaktadır. Bulut sunucu ihtiyaç kadar kaynak ve alan sağlar, olabilecek en fazla alanın bulunmasına yardımcı olur ve bant genişliği vs. ihtiyaçlara da çözüm üretir. Hosting bulut sunucu kullanımı ne kadar ise, ödeme de aynı oranda yapılır.

Söz gelimi 2 Gb limit alındığında, bu limitin tamamı kullanmasa da, limit bedeli ödenmelidir. Ancak bulut sunucu yalnızca kullanılan gb kadar ücret talep etmektedir. Buna ek olarak web sitenin kullandığı sunuculardan biri aniden kapandığında, diğer sunucu devreye girerek sitenin kapanmasının önüne geçer.

Bulut Sunucu Gerekli Mi?

Kullanılan site çok fazla yer talep etmiyorsa, kaynak konusunda çok fazla bir talebi yoksa, bulut hosting kullanımı gerekmeyebilir. Ancak kurumsal içerikli sitelerde bu hostingin kullanılması çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Kişisel kullanım için açılmış web sitelerinde ise gerekli görülmemektedir. Ancak ilerleyen zamanlarda, teknoloji geliştikçe daha başka yenilikler ile bulut sunucu kullanımı çok daha avantajlı bir hale gelebilir.

Bulut Sunucu Nereden Satın Almalıyım?

Bu hizmetler için yabancı pazarda yüzlerce ekonomik ve geniş kaynak sunan firma mevcut ama kullanımı ve yönetimi klasik hosting hizmeti kadar basit olmadığı için teknik destek alabileceğiniz ve aynı dili konuştuğunuz bir firma seçmenizi doğru olur. Yerli sunucu ve hosting pazarından yine performanslı ve ekonomik hizmet veren bir firmadan almanızı öneririz. Bu konuda akla ilk gelen firma Türkiye'nin hosting sağlayıcısı ve pazar lideri Hosting.com.tr firmasını önerebiliriz.

Bu haber 103213 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Önder Çetin
    11 ay önce
    Evet bu firma ile çalışıyoruz. Gerçekten hosting hizmeti kaliteli ve ucuz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da, cinsel gücü artırıcı hap satanlara yönelik operasyon düzenlendi.
Ankara'da, cinsel gücü artırıcı hap satanlara yönelik operasyon...
Lucescu: “Türk futbolunun politikasını ben yapmıyorum”
Lucescu: “Türk futbolunun politikasını ben yapmıyorum”