Irmağa giren yunusun denize dönmesi için trafiği bile kestiler...

Irmağa giren yunusun denize dönmesi için trafiği bile kestiler ancak...

BARTIN Irmağı’na girdiği salı günü denize doğru yönlendirilen yunus, dün yeniden ırmağa girdi. AFAD ekipleri yunusun geriye gitmesi için sessizlik sağlamak için köprü üzerindeki trafiği kesti. Ancak bir sonuç alınamazken, yunus takip ediliyor. Yunusun ...

06 Temmuz 2018 - 14:30

Salı günü Bartın Irmağı’na giren yunus AFAD, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı dalgıç timi tarafından küreklerle bota vurularak ses çıkarılması sonucu denize yönlendirildi. Dün aynı yunus yeniden ırmağa girdi. Bu sefer ırmağın içerisinde yaklaşık 10 kilometre ilerleyen yunusun denize ulaşması için Sahil Güvenlik, AFAD ve itfaiye ekipleri yeniden harekete geçti.

3 metre uzunluğundaki yunus bulunduğu yeri terk etmemesi üzerine AFAD ekipleri gece gündüz yunusun hareketlerini izlemek için nöbet tutuyor. AFAD ekipleri yunusun davranışlarının araştırıldığı birçok üniversite ile irtibata geçti.

Yunusun bulunduğu yerden yaklaşık, 500 metre aşağısında bulunan Orduyeri Köprüsü'nün üzerinden geçen trafik dün gece saat 02.00- 05.00 saatleri arasında sessizlik sağlanması için trafiğe kesildi. Ancak bir sonuç alınamadı.

Bu sabah saatlerinde AFAD ekipleri yunusun bulunduğu yere giderek kontrol etti. Aynı bölgede sürekli daireler çizen yunusu görmeye birçok vatandaş da geldi. Akşam toplanan kalabalıktaki vatandaşlardan bazılarının yunusu kovalamak için ırmağa taş attığı, bunun tehlikeli olduğu belirtildi. Bu konuda yetkililer vatandaşlardan duyarlı olmalarını istedi.

Bu haber 67223 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nevşehir’de muhasebeci intihar etti
Nevşehir’de muhasebeci intihar etti
Hırsızlık Zanlılarını Güvenlik Kamerası Kayıtları Ele Verdi
Hırsızlık Zanlılarını Güvenlik Kamerası Kayıtları Ele Verdi