Kablonet’e Nasıl Başvurulur? Ankara Kablonet Aboneliği Nasıl...

Kablonet’e Nasıl Başvurulur? Ankara Kablonet Aboneliği Nasıl Gerçekleşir?

Kablonet’e Nasıl Başvurulur? Ankara Kablonet Aboneliği Nasıl Gerçekleşir?

15 Kasım 2019 - 18:42

Yüksek hızda ve kesintisiz internet kullanmak isteyenler için ideal bir hizmet olan Kablonet, TÜRKSAT A.Ş tarafından işletilen bir internet ve TV sağlayıcısıdır. Türkiye’nin genelinde sıklıkla tercih edilen Kablonet interneti diğer internet sağlayıcılarından farklı kılan ise altyapısı ve çalışma prensibidir. Çünkü Kablonet, diğer internet sağlayıcılarının aksine herhangi bir kara hattına ihtiyaç duymaz ve TÜRKSAT uydusundan aldığı sinyaller sayesinde hizmet sunar. Bu nedenle kullanıcılar, olumsuz hava koşullarında dahi internet hızında yavaşlama ya da internet kesintisi gibi sorunlar ile karşılaşmazlar. 
Türkiye’nin 22 şehrinde kaliteli bir hizmet sunan Kablonet’e (Uydunet) üye olmak için öncelikli olarak belli koşulların sağlanması gerekmektedir. Peki, Kablonet başvurusu nasıl yapılır? Ankara Kablonet aboneliği için bizi arayarak bölgenizdeki altyapı durumunu öğrenebilirsiniz.  


Kablonet İnternet Başvurusu
Uydunet hizmeti; İzmir, Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerin hepsinde, diğer illerde ise yerel olarak sunulmaktadır. Ancak giderek daha da yaygın hale gelmekte ve Kablonet başvurusu her geçen gün daha da artmaktadır. Bu hizmetten yararlanabilmeleri için kullanıcıların öncelikli olarak bulundukları bölgede Kablo TV altyapısını sorgulamaları gerekmektedir. Bunun için internet üzerinden Uydunet sorgulama yapılabilir ya da müşteri hizmetlerini arayarak gerekli bilgi alınabilir.
Bunların yanı sıra eğer bulunduğunuz yerde gerekli altyapı mevcut ise, abonelik işlemlerini yapabilirsiniz. Abonelik işlemleri sonrasında Kablo TV ile uyumlu olarak çalışan bir modem kurulumu gerçekleştirilir. Bu aşamanın ardından ise abone olduğunuz paket ile kesintisiz internetin keyfini çıkarabilirsiniz. Ankara’da Kablonet hizmeti alabilmek için yapılması gerekenler yazımızın devamında belirtilmiştir.


Neden Kablonet’li Olmalısınız?
Kablonet, oldukça güçlü bir altyapı üzerine kurulmuştur. Yüksek kapasiteyi taşıyabilecek bakır kablolar üzerinden yapılan yayın, 1000mb gücü besleyebilmektedir. Fakat ülkemizdeki kaynak altyapı sadece 100mb sınırında olduğu için bu hizmet verilememektedir. Uydunet, stabil bir yapı sunduğu gibi arızalar ile çok nadir olarak karşılaşılmaktadır. Yine TÜRKSAT, kendisine ait olan bir omurgayı kullandığı için çok daha yüksek hızlar sunabilmektedir. 
Bunların yanı sıra Uydunet fiyatları ise; tercih edilen hız, statik IP ve daha pek çok unsura göre değişiklik göstermektedir. Ancak fiyatlar ve paketler ile ilgili daha detaylı bilgi almak için internet üzerinden ya da müşteri hizmetlerini arayarak daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ankara’da ikamet eden müşterilerimiz 0 312 911 01 26 nolu iletişim numaramızdan veya 0 850 888 0 126 nolu çağrı merkezimizi arayarak başvuruda bulunabilirler.

Bu haber 20943 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2022'DE EN ÇOK YAPILAN HUKUKİ İŞLEMLER
2022'DE EN ÇOK YAPILAN HUKUKİ İŞLEMLER
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!