Komedinin Korkunç Aksiyonu

Komedinin Korkunç Aksiyonu

Film Çeşitleri Nelerdir Ve Film Çeşitlerinden En Çok Bilinenleri Hangileridir?

01 Kasım 2016 - 12:09 - Güncelleme: 01 Kasım 2016 - 13:14

Çoğu kişinin ve ailenin akşamlarını süsleyen vazgeçilmez unsuru olan film, günümüzün animasyon tekniğine dayalı olarak ortaya çıkmıştır. Günümüzde ne kadar da teknolojik cihazlar ile film yapımı gerçekleşse de temeli aynıdır.

 

            Film, dediğimiz gibi animasyon filminin aklımıza gelen anlamı olan hareketli ve birbirinden farklı anlık resimlerin art arda gösterilmesi temeline dayanmaktadır. Hareketli resimler hızlı bir şekilde art arda gösterildiğinde anlatılmak istene olay ( bir kişinin yürümesi anı gibi) ortaya çıkar. Tabi ki de bu yöntem eskilerin kullandığı uğraş gerektiren bir yöntemdir. Günümüz film teknolojisi bu temele dayalı olarak geliştirilmiş cihazlarla dolu. Ve film yapması daha kolaydır.

 

 Film Çeşitleri Nelerdir Ve Film Çeşitlerinden En Çok Bilinenleri Hangileridir?

 

             Sayılamayacak kadar film çeşidi türetilebilir. Tarihine göre, oyuncusuna göre, konusun göre... En çok konusuna göre ve hissettirdiği duygusuna göre sınıflandırılır. Film konusuna göre aksiyon, macera, korku, komedi, gizem, gerilim, animasyon, bilim kurgu, fantastik, dram, aile, biyografi, romantik, tarih, suç, spor ve müzikal gibi birçok sınıfa ayrılmaktadır. Bunların arasında en sık kullanılanları ve tercih edilenleri komedi, aksiyon, animasyon ve korkudur. Filmleri orjinal dilinde ve ya altyazılı seçenekleri ile izleyebilirsiniz.

 

 Konusuna Göre Korku Ve Komedi Filmleri

 

             Korku ve komedi film türleri konusu itibari ile birbirlerinin zıttıdır. Bir korkuda hissettiğiniz duygu ile komedinin hissettirdiği duygu tamamen ayrı dünyanın duygularıdır. İnternette birçok sitede korku filmi izle ve ya komedi filmi izle seçenekleriyle karşılaşırsınız. Hatta korku komedi türünde filmler de mevcuttur. Korku filmi izlemek için film sitelerindeki korku filmi izle seçeneğine bakabilirsiniz. Komedi filmi deyince akla ilk Charles Chaplin gelmektedir.

 

Aksiyon filmi nedir? Konusu neyi anlatır?

 

             Aksiyon, hareketlilikten gelir. Soluk soluğa izleyebileceğiniz bir film türü de diyebiliriz. Aksiyon, hareket ve hız birleşimidir aslında. Aksiyon filmlerinin başında seri filmler çok tercih edilir. Hızlı ve öfkeli serisi gibi. Aksiyon filmlerinde en çok oynayan oyuncuların başında VinDiesel, JackieChan, NicolajCageve Jet Li gelir. Türkçe altyazılı ve ya orjinal dilinde aksiyon filmi izle seçenekleri mevcut birçok film izleme sitesi bulunmaktadır.

Bu haber 7667 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diş Sağlığınız İçin Ankara’da Profesyonel Çözüm
Diş Sağlığınız İçin Ankara’da Profesyonel Çözüm
'Vali özel kalem müdürüyüm' dedi, trafiği birbirine kattı
'Vali özel kalem müdürüyüm' dedi, trafiği birbirine kattı