Misafirleriniz için Sunum Taktikleri!

Misafirleriniz için Sunum Taktikleri!

Misafirleriniz için Sunum Taktikleri!

10 Aralık 2017 - 13:58

Dekorasyon bir iç mekânı güzelleştirirken aynı zamanda da içimizin rahatlamasını da sağlamaktadır. Göz güzel olanları gördükçe, beden rahatlar ve huzura erer. Karmaşık olan bir ortamda ise, karmaşıklığı gören gözler bedenin kasılmasına ve iç huzurdan uzaklaşmasına neden olur. Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren setabianca markasının geniş ürün yelpazesi ile ister eviniz isterseniz de iş yerinizi dekore edebilir ve hayatınızda ki karmaşadan uzaklaşabilirsiniz. Dekorasyon doğru yapıldığı sürece rahatlatıcı etkisi, sizin üzerinizde de etki ederek huzura ermenizi sağlar. Eğer dekorasyon doğru uygulamalar ile yapılmamış ise bırakın huzuru, kafanızın daha karışık ve bitkin olmasına neden olacak. Bu sadece sizin için değil evinize gelen misafirleriniz için de geçerlidir.

Yapay çiçek modelleri , vazo modelleri ile birleşerek iç dekorasyonundaki vazgeçilmez yerini alır. Hemen herkes, çeşitli vazo modelleri içerisine yapay çiçek modelleri konularak bir dekorasyon objesi haline getirildikten sonra salonda duran masaların üzerindeki yerine yerleştirilerek, bir örtünün de döner şekilde vazo eksenine döner vaziyette yerleştirildiğini görmüştür. İşte bu bizim dekorasyona ne kadar önem verdiğimizi ve aslında hepimizin bir dekorasyon uzmanı olduğumuzu göstermektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere çeşitli yapay çiçek modellerive çeşitli vazo modelleri dekorasyonların vazgeçilmez bileşimleridir. Bu tür dekorasyon ürünlerini tercih ederken de karmaşık görünümlü olanları değil de daha sade ve şık olanları tercih etmelisiniz ve bu dekoratif objeyi evinizin en uygun yerine yerleştirmelisiniz. Çiçek ve vazo örneğindeki gibi dekorasyon yapılırken kendimize uygun tarzı yansıtmak gerekir ve bunun için de en uygun olan ürünleri seçmek gerekmekte.

Kendine değer veren insanlar, evinine de değer verir. Evinin mutfağından banyosuna, misafir odasından salonuna kadar yapmış olduğu düzenleme, aslında düzenleme yapan kişinin kişiliğini ortaya koymaktadır. Karmaşayı sevenler, entrikayı sevenler, düzeni sevenler veya hayatında bunları isteyenler, evinin her köşesine dekoratif objeleri kişiliğine göre yayarlar. En basitinden örnek verecek olursak, sıradanlığı tercih edenler sıradan yemek tabakları ile yemeğini yerken, şıklığına düşkün olanlar ise şık servis tabakları tercih eder.

Aslında bakarsanız şık servis tabakları , yalnızca önemli misafirler geldiğinde masada ki yerini alır. Oysaki bu şıklığı insanın kendisi misafirden daha çok hak ediyor. Sonuçta bütün gününü karmaşa içerisinde çalışarak didinerek geçiren birey, eve geldiğinde önüne konan yemeklerin, şık servis tabakları içerisinde sunulmasını herkesten çok hak ediyor. Bu durum onu rahatlatacağı kadar, kendisini de değerli hissetmesini sağlayacaktır.

Bu haber 31560 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da, cinsel gücü artırıcı hap satanlara yönelik operasyon düzenlendi.
Ankara'da, cinsel gücü artırıcı hap satanlara yönelik operasyon...
Lucescu: “Türk futbolunun politikasını ben yapmıyorum”
Lucescu: “Türk futbolunun politikasını ben yapmıyorum”