Nikotin Bandı Sigara Bırakmada Etkili Mi?

Nikotin Bandı Sigara Bırakmada Etkili Mi?

Nikotin Bandı Sigara Bırakmada Etkili Mi?

28 Ağustos 2021 - 16:06

Sigara içmek, insan sağlığına çok büyük zarar veren alışkanlıklardandır. Bu kötü alışkanlıktan kurtulmak isteyenler bunun için çok farklı yöntemleri deneyebilir. Bu yöntemler çok sıradan hale gelmiş olup, çoğu kişi tarafından uygulanmaya çalışılır. 


Fakat bu konuda süreklilik sağlanamadığı için, sigara bırakma konusunda da başarılı olunamayabilir. Dolayısıyla insanlar farklı yolların arayışına girebilir. Bunlardan birisi de nikotin bantlarıdır. Nikotin bantlarının gündeme gelmesi sonucunda insanlar merak ederek bu bantları denemek isteyebilir. Nikotin bantları düzenli kullanımı sonucunda sigara bırakma konusunda etkili sonuçlar verebilir.


Nikotin Bandı Nasıl Kullanılır?
Nikotin bandı kullanmak isteyenler, öncelikle bu bandın nasıl kullanıldığını öğrenmelidir. Böylece nikotin bandı uygulayarak sigara bırakma süreci hızlandırılabilir. Nikotin bandının kullanımı, kişinin içtiği sigara adedine göre belirlenir. Farklı formatları olup içerisinden seçin yapabilme imkânı vardır. 7, 14 ve 21 mg olarak kullanılabilir.


Kol bölgesinin üst kısmına yapıştırılmalıdır. Bölgede tüy olmaması önemlidir. Gün boyunca sabit düzeyde nikotin salgılar ve kişinin ihtiyaç duyduğu nikotini karşılar. 24 saat içerisinde değiştirilmesi gerekir. Her değişikliğin farklı bölgelerde yapılması gerekir. 10 sigaradan az sigara kullanan kişilerin, nikotin bandı kullanmasına gerek yoktur.


Nikotin Bandı Yerine Tercih Edilebilecek Alternatifler Nelerdir?
Sigara bırakma yolunda ilerleyen kişiler, nikotin bandı seçeneğini de kullanabilirler. Aynı şekilde buna benzer alternatiflerde tercih edilebilir. 


Nikotin bandının yanı sıra kullanılabilecek diğer alternatifler şunlardır;
* Nikotin sakızı
* Nikotin spreyi
* Nikotin burun spreyi 


Gibi seçeneklerde, sigara tiryakilerinin kullanabileceği seçenekler arasında yer alır. Ya da elektronik sigara tercihinde bulunabilirsiniz. iQos Heets Fiyatları çeşitlere göre değişiklik gösterebilmekte.


Nikotin Bandını Kimler Kullanabilir?
Sigara bırakma konusunda ilerleme kaydetmek isteyenler bunun için çok fazla yöntem denemiş olabilir. Bu yöntemlerde başarılı olabilmenin sırrı ise, düzenli kullanımla mümkündür. Bu durum nikotin bantları içinde geçerlidir. Nikotin bandını özellikle çok tiryaki olan kişiler kullanabilir. 2 ya da daha fazla paket sigara içenler tiryaki olarak nitelendirilebilir. Bu kişiler nikotin bantlarını kullanmak için daha uygun kişilerdir.

Nikotin Bandı Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Nikotin bantları kullanımı kolay olan bir üründür. Fakat bu ürün kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Bu şekilde kullanılan nikotin bandından maksimum fayda sağlanabilir. Nikotin bandı kullanılanların bandı düzenli aralıklarla değiştirmesi gerekir. Bunun nedeni bandın uzun süre kaldığı yerde alerji oluşturabileceğindendir. 


Aynı yerde uzun süre kaldığı takdirde kaşıntı ya da kızarıklık gibi yan etkilere neden olabilir. Nikotin bandı kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da nikotin seviyesidir. Bağımlılık seviyesine göre düşük ya da yüksek dozlarda olabilir.

Bu haber 146778 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2022'DE EN ÇOK YAPILAN HUKUKİ İŞLEMLER
2022'DE EN ÇOK YAPILAN HUKUKİ İŞLEMLER
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!
Yeğene Doğum Günü Hediyesi Tavsiyeleri!