Odtülüler Dershanesi

Odtülüler Dershanesi

Geleceğe dair daha sağlam adımlar atmak, daha başarılı olmak isteniyor ise yapılabilecek en iyi şey eğitimdir.

08 Mayıs 2018 - 18:17

Eğitime yapılan uzun vadeli doğru planlar, alınan kararlar geleceğe yapılmış en iyi yatırımdır. Bazı şeyleri değiştirmek istiyorsak, uzun vadede nitelikli ve donanımlı bireyler yetiştirme hedefimiz var ise yapılan eğitim politikaları uzun vadeli olmalıdır. Burada sadece görev okullara değil dershanelerde düşmektedir. Dershaneler okulların eksiklerini kapatmak, daha fazla öğrenmek isteyen öğrencilere daha fazlasını vermek ve onlarla daha yakından ilgilenmek amacıyla kurulmuştur. Odtülüler Dershanesi kaliteli eğitimi ile uzun vadede başarı sağlanması için özverili bir çalışma yürütmektedir. Dershanenin tüm çalışanları işlerini öğrencilerin kesintisiz ve daha nitelikli bir eğitim alması için gerçekleştirmektedir.

Odtülüler Dershanesi’nde istikrar

Eğitimdeki başarı ancak eğitim kurumların uzun vadede, kalıcı ve doğru kararlar alması ile mümkündür. Eğitim sistemde öğrencileri merkeze alan ve eğitimleri destekleyen politikalar izlenmelidir. Odtülüler Dershanesi ezberci eğitim anlayışına karşı gelerek öğrencilerin yaratıcılığını destekleyen öğretim programı geliştirilmektedir. Dershanenin eğitimci kadrosu alanına hakim, kendini geliştiren; öğrencilere daha iyi eğitim vermek için araştıran, sorgulayan, alanıyla ilgili gelişmeleri yakından takip eden bireylerdir. Ayrıca kurum eğitim- öğretim yılı içerisinde yaşanan gelişmelere ve yeniliklere paralel olarak öğretmenlere hizmet içi seminerler verilmektedir. Kurum olarak öğretmen seçimindeki hassaslığımızı, yıl içerisinde de hizmet içi seminerlerle destekleyerek sürdürmektedir.

Odtülüler Dershanesi Kadrosu

Öğretmenlerin niteliğini arttırmak için verilen hizmet içi eğitimler daha sistemli ve planlı bir şekilde yapılmalıdır. Öğretmenlerin nesilleri yetiştiren bireyler olarak görülmeli ve işlerinin ne kadar değerli olduğu görülerek gereken önem verilmelidir. Odtülüler Dershanesi olarak gerek öğrencilerine gerekse öğretmenlerine gereken değeri ve önemi vermektedir. Öğretmenler dönem içerisinde hizmet içi seminerlerle desteklemektedir. Öğrenci merkezli bir eğitim anlayışı verilerek butik dershanecilik sistemi yürütülmektedir. Öğrenci takip sistemi, veli bilgilendirme sistemi, rehberlik etkinlikleri, öğrenci koçluğu, disiplin uygulamaları, birebir etüt imkanı, özgün kaynaklar, sıfırlama tekniği, butik sınıflar, alanında uzman ve deneyimli öğretmen kadrosu, evde ders çalışma çalışkanlığı kazandırma, aile danışmanlığı, kariyer planlama, moral- motivasyon etkinlikleri, verimli ders çalışma eğitimi, sınav kaygısı ile baş edebilme yolları gibi pek çok eğitim Odtülüler Dershanesi tarafından öğrencilere sağlanan hizmetler arasındadır.

Detaylı Bilgi:

https://www.odtululeraktifegitim.com/

Bu haber 53291 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lucescu: “Türk futbolunun politikasını ben yapmıyorum”
Lucescu: “Türk futbolunun politikasını ben yapmıyorum”
Vedat İnceefe: “Kulüplerin kendilerini geliştirmeleri lazım”
Vedat İnceefe: “Kulüplerin kendilerini geliştirmeleri lazım”