Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü...

Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü...

Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü

23 Kasım 2019 - 14:07 - Güncelleme: 06 Aralık 2019 - 21:39

Günümüz koşullarında olmasa da reklam yüzlerce yıldır farklı tekniklerde kullanılmaya devam etmektedir. Tanım olarak afiş, tabela, dergi, televizyon, gazete gibi birçok basılı ve dijital mecrada çeşitli şirket veya kamu kuruluşlarına ait hizmet ve malların yerel veya uluslararası alanda insanlara tanıtılması olarak gösterilen reklam,aynı zamanda her sene milyarlarca dolar işlem hacmine sahip bir pazar durumundadır.


Reklam sektörü dünya üzerinde yaşayan yedi milyar insanı her gün etkilemeye çalışan bir sektör olması ve milyarlarca dolar işlem hacminin bulunması hasebiyle dünyanın en önemli sektörlerinin başında gelmektedir. Bu duruma binaen sektöre ve akademiye kalifiye personeller yetiştirmek maksadıyla üniversitelerde reklam sektörüyle ilgili bölümler açılmakta ve çeşitli kurslarda eğitimler verilmektedir. Bu bölümler arasında sektör ve akademiyi, pratik ve teorik bilgiyi bir araya getiren, eski tekniklerden ziyade yeni teknikleri ve uygulamaları “Reklam Tasarımı ve İletişimi” bölümü altındaalanında uzman akademisyen kadrosuyla veren İstanbul Gelişim Üniversitesi, çağın gelişmelerine uygun olarak geleceğin uzmanlarını yetiştirmeye devam etmektedir.


İstanbul’daki üniversiteler arasında yenilikçi ve uzman akademisyen kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmeye devam eden İstanbul Gelişim Üniversitesi, Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümüyle aynı zamanda sinema, grafik tasarım ve iletişim bilimleri gibi farklı uzmanlık gerektiren alanlardan yararlanarak dört senelik lisans eğitimiyle öğrencilerini geleceğe hazırlamaktadır.


Hangi Bölümlere Yatay Geçiş Yapılabilir?

Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü öğrencileri kendi bölümüne yakın olan birçok iletişim bölümüne yatay geçiş yapabilirler. Genellikle İletişim Fakültesi altında bulunan bu bölümlerden bazıları, Yeni Medya, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Reklamcılık, İletişim Tasarımı, Televizyon- Sinema, Radyo Televizyon ve Sinema, Gazetecilik, İletişim Bilimleri ve Görsel İletişim Tasarımı gibi benzer disiplinler içerisinde çalışan bölümlerden oluşmaktadır.


Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü Kariyer Olanakları

Yeni medya, grafik tasarım, reklamcılık halkla ilişkiler ve reklamcılık gibi birçok bölümle benzer içeriklere sahip olan reklam tasarımı ve iletişimi bölümü öğrencileri mezuniyetlerinden sonra akademik olarak üniversitedeki çalışmalarına devam edebileceği gibi özel sektör ve kamu sektörüne de hizmet verebilirler. Kamu sektöründe ihtiyaç duyulmasının yanında özel sektör de bu bölümden mezun olan uzmanlara oldukça ihtiyaç duymaktadır.Çeşitli işletmelerin pazarlama birimleri, halkla ilişkiler, reklamcılık gibi alanlarda faaliyet gösteren ajanslar, matbaalar, basın kuruluşları gibi özel sektör alanlarında çalışabilen mezunlar aynı zamanda freelancer olarak farklı kişi ve kurumlara da hizmet edebilmektedirler.

Bu haber 21077 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harika Filmler İle Evde Sinema Keyfi!
Harika Filmler İle Evde Sinema Keyfi!
Nallıhan'da domuz sürüsü görüldü
Nallıhan'da domuz sürüsü görüldü