Rinoplasti ile Septoplasti Arasındaki Farklar Nelerdir?

Rinoplasti ile Septoplasti Arasındaki Farklar Nelerdir?

Rinoplasti ile Septoplasti Arasındaki Farklar Nelerdir?

05 Mart 2022 - 00:38

Burnun fiziksel olarak daha iyi görünmesi için Rinoplasti işlemi uygulanır. Septoplastinin amacı ise tam tersidir. Bu yöntemle bunun içinde bulunan hava kanallarını bir işlem uygulanır. Nefes alıp verirken zorluk çeken insanlara uygulanır. Bu iki işlem içinde cerrahi uygulama ve cerrahi ekip ama ihtiyaç duyulur. 


Bu iki yönteminde birbirinden ayıran en temel özellikle ise yapılış amaçları olur. Septoplasti burun içini hedef alırken, Rinoplasti ise dış burnu şekillendirmek üzere işlem yapar. Burun içinde yapılan işlemlerde dışarıdan herhangi bir dikiş izi görünümü yoktur. Rinoplasti işlemi sonrasında ise dışarıda fark edilebilir.


Rinoplasti ve Septoplasti Aynı Anda Yapılır Mı?
Bu işlemlerin Farklı yönleri olduğu kadar aynı yönleri de vardır. Her iki ile elde burun estetiği in daha iyi olabilmesi amacı ile yapılır uzman kişiler tarafından yapılması gereken cerrahi işlemlerdir. Septoplasti ve rinoplastiyi aynı zamanda ve tek seansta mümkün olur. 
Her ikisinin bir arada uygulandığı yönteme septorinoplasti denir. Burnun yapısal sorununu giderirken aynı zamanda da burun dokusunun şekli de düzeltilir. İleri Oluşabilecek sorunlara karşı önlem alınır. Bu iki işlemin aynı anda kullanılıp kullanılmayacağına doktor kendisi karar verecektir. Hasta onayından sonrada işleme başlanır.


Rinoplasti Nedir?
Bazı insanların burun boyutu ve şekli estetik açıdan iyi görünmeyebilir. İnsanın yüz şekline göre burun daha küçük veya büyükte olabilir. Bu gibi sorunları düzeltebilme açısından Rinoplasti ye ihtiyaç duyulur. Rinoplasti yapılırken burun şeklini bozan kemik dokuları ve kıkırdak dokuları çıkarılır bazen bu kıkırdaklara Törpüleme işlemi de yapılabilir. Bu işle ile birlikte burun daha dengeli, uyumlu ve yüz hatalarına daha yakışır hale gelmektedir.


Septoplasti Nedir?
Burundaki yapısal deformasyon önleyebilmek ve burun hava kanallarını açmak için uygulanan cerrahi bir işlemdir. Solunum sıkıntısı yaşayan insanlar bu yönteme sıklıkla başvurur.


Septoplasti Neden Yapılır?
Nefes almada zorluk yaşamak başka sorunlara da yol açabilir. Genelde uygun halindeyken nefes alamamak uyku bozukluğunu beraberinde getirir. Aynı zamanda ağızda kuruluk, horlama, boğaz enfeksiyonları da sebep olabilir bu gibi sorunları yaşamamak adına Septoplasti operasyonuna ihtiyaç duyulur.


Rinoplasti ve Septoplastinin Burun Üzerindeki Olumlu Etkileri
* Bu her iki işlemde burun Şekline olumlu yönden etki eder. Peki bu operasyonların burun üzerindeki olumlu etkileri nelerdir?
* Burun estetik açıdan daha hoş bir görünüme sahip olur
* Daha rahat nefes alıp vermede yardımcı olur.
* Kişinin kendisine olan özgüveninde artış sağlanır.
* Kaza sonucu burunda şekil bozukluğu meydana gelmişse bu sorun tedavi edilir.
* Horlama sorunu ortadan kalkar.
* Kişinin ses tonu daha da iyileşir ve güzelleşir.
* Rahat nefes alıp vermenin aynı sıra damar ve kalp sağlığına fayda sağlanmış olur i.
* Daha iyi koku alma konusunda olumlu etki sağlar.
* Bu işlemler insanlar olumlu yönde birçok fayda sağlar.

Burun estetiği ankara hakkında bilgi almak için  Serdaryuce.com sitesine giriş yapabilirsiniz.

Bu haber 49284 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara Metrosu'nda Batıkent-Eryaman Arasında Zemin Güçlendirmesi Yapılacak
Ankara Metrosu'nda Batıkent-Eryaman Arasında Zemin Güçlendirmesi...
Ankara Büyükşehir'den Halk Ekmek'e 1 lira zam
Ankara Büyükşehir'den Halk Ekmek'e 1 lira zam