Sancaktepe satılık ev arayanların yeni gözdesi! Konut projeleri...

Sancaktepe satılık ev arayanların yeni gözdesi! Konut projeleri ve ev fiyatları neler?

Yeni kurulan bir yaşam alanı olan Sancaktepe, konut projeleri açısından oldukça uygun seçeneklerle ev satın almak ya da yatırım yapmak isteyenleri kendine çekmeyi başarıyor.

02 Kasım 2017 - 00:30

Anadolu Yakası’nın gelişme kaydeden ilçesinde satılık ev oranları yüksek olmakla birlikte fiyatları ise İstanbul genel ortalamasının bir hayli altında. Zingat Bölge Raporu verilerine göre 100 metrekarelik dairelerin ortalama fiyatları 233 bin 309 TL’dir. Fiyatlandırma listesine göre asgari tutar ise 174 bin 982 TL olarak görülüyor. Sancaktepe satılık daire fiyatları maksimumda ise 291 bin 636 TL’ye kadar ulaşıyor. Konut alımlarında sağlanan geri dönüşler ise 17 yılda mümkün. Kiraya verilen dairelerin geri dönüşü açısından Kartal başta olmak üzere önemli ilçeleri geride bırakması da Sancaktepe’yi avantajlı hale getiren bir diğer etmen. Satın alınan dairelerin çok kısa bir süre içinde kiraya verilmesi ve önemli bir gelir elde edilmesi de Sancaktepe’de yaşamayı düşünmeyenler için iyi bir yatırım olarak değerlendiriliyor. Her geçen gün farklı yatırım projelerinden dolayı giderek önem kazanması da ilçenin yatırım yapılabilir olan seviyesini arttırıyor. Buna paralel olarak da her geçen yıl, kira fiyatlarının hızlı bir şekilde artması da konut yatırımı için bir başka avantaj.

Sancaktepe satılık daire olanakları

Gelişmesini tamamlamış ilçelere göre önünde çok daha uzun yıllar olduğu bilinen Sancaktepe satılık ev seçenekleriyle de hem ev sahibi hem de kiracı olmayı vaat etmekte. Sancaktepe konut projelerinin tamamına yakını site içinde olup güvenlikli ve araç otoparkına sahip. Aynı zamanda yeşil alan bulunan sitelerin tüm yapısal özellikleri de yeterli seviyede. Deprem riskine karşı tümönlemlerin olması da satılık ev alımlarını arttıran en önemli unsurlar arasında ilk sıralarda geliyor.

Şehir hayatından bir hayli uzak olmakla birlikte yeni kurulan bir yaşam alanı olarak da tanımlanmasında bir sakınca olmayan Sancaktepe 400 bine yaklaşan nüfusuyla büyümeye devam ediyor. Yılda yüzde 6 büyümeye sahip olmasından dolayı hızlı bir şehirleşmenin olduğu ilçede yaşayanların sosyo-ekonomik durumları ise ortalamaya yakın. Çocuk ve genç nüfus bakımından zengin olan ilçede çok sayıda ilkokul ve ortaokul bulunuyor. Çevresinde farklı üniversitelerin olması da eğitim anlamında bir başka önemli özelliği. Sabriye Yıldız Sanat Evi başta olmak üzere birçok kültür ve sanat merkezi de kültürel yapının gelişmesindeönemli katkı sağlıyor.

Sancaktepe’de Ulaşım

İstanbul’un hemen hemen her ilçesi için en önemli unsurların başında gelen ulaşım, Sancaktepe için de bir problem olarak görülebilir. Ancak satılık ev projelerine paralel olarak gelişme kaydeden ilçeye yakın bir zaman içinde metronun gelecek olmasıyla ulaşıma dair sorunların ortadan kalkacağı da bir gerçek. Bununla birlikte Anadolu yakası için değerli olan ilçelere ulaşmak için otobüs ilk tercih.

Bu haber 22726 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kadın Sürücünün Öldüğü Kazada Otomobilin Hızı 180'de Takılı Kaldı
Kadın Sürücünün Öldüğü Kazada Otomobilin Hızı 180'de...
Gazeteci Fatih Altaylı'dan Trafik Polisine Ağır Küfürler
Gazeteci Fatih Altaylı'dan Trafik Polisine Ağır Küfürler