Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri: MEB tercih sayısı için...

Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri: MEB tercih sayısı için müjdeyi verdi!

Son Dakika Flaş Haberler - Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklamasını geçtiğimiz günlerde yapmıştı. Puanların açıklanmasıyla birlikte sözleşmeli öğretmenlik tercihleri için geri sayım başlamıştı. Bugün başlayacak olan tercihlerin öncesinde MEB sözleşmeli öğretmenlik tercih sayısı ile...

30 Temmuz 2019 - 12:34

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için tercih süreci bugün başlıyor. MEB adayların atamalarda kullanılacak olan mülakat sonuçlarını kısa süre önce duyurmuştu. İşte tercih süreciyle ilgili bazı detaylar ve atamalarla ilgili gelişmeler…

TERCİH İŞLEMLERİ BUGÜN BAŞLIYOR

 

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlik tercih işlemlerini 30 Temmuz 2019’da adayların erişimine açacak. Bugün başlayan başvurular 5 Ağustos 2019 günü ise sona erecek. Atamalarla ilgili duyuru ise kurumun resmi internet adresi üzerinden yayınlanacak.

 

 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN?

 

Tercih sürecinin tamamlanmasının ardından atamalar kurum tarafından gerçekleştirilecek. 9 Ağustos’ta ataması yapılacak öğretmenler 2 Eylül’de yani yeni eğitim öğretim döneminde ise görev başı yapacaklar.

 

TERCİH SAYISI KAÇA ÇIKARILDI?

 

Geçtiğimiz yıllarda adaylardan 20 tercih alan kurum bu kez sayıyı 40’a çıkardı. Sözleşmeli öğretmen olmak için 40 tercih yapabilecek olan adaylar 41. tercihi de açık bırakarak yerleşebilecek. Bakanlıkça hazırlanan, "Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlanmış ve atanma istediğinde bulunanların tercih hakkı 40’a çıkarılmıştı.

 

 

Bu haber 23398 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da 5 milyar haksız kazanç elde eden POS tefecileri operasyonla çökertildi
Ankara'da 5 milyar haksız kazanç elde eden POS tefecileri...
Ankara'da Devrim yaratan lazer epilasyon ....
Ankara'da Devrim yaratan lazer epilasyon ....