Uygun Fiyata Kedi Tırmala Tahtası Nerden Alabilirim ?...

Uygun Fiyata Kedi Tırmala Tahtası Nerden Alabilirim ?...

Uygun Fiyata Kedi Tırmala Tahtası

10 Mayıs 2019 - 16:32

Aradığınız uygun fiyata kedi tırmalama tahtası ve diğer kedi malzemelerine internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bir kedi sahibiyseniz eğer ve kediniz için her zaman en iyi yaşam şartlarını oluşturmak istiyorsanız, kedi tırmalama tahtasına mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Zira kediler içgüdüsel olarak veya tırnaklarını törpülemek adına sık sık tırmalayacak yer ararlar. Bu kimi zaman bir halı olurken kimi zaman da evinizde en değerli mobilyalar olabilir. Kediniz için dokusu en uygun olacak mobilya siz ne yaparsanız yapın, kısa zamanda onun tırmalama tahtası haline gelecektir. Bu sebeple kedinize sadece onun tırmalaması için üretilmiş olan ve kedi malzemeleri arasında yer alan kedi tırmalama tahtası almanız veya yapmanız bir zorunluluk haline gelmektedir.
Uygun fiyata kedi tırmalama tahtası arıyorsanız eğer, internet üzerinden bu özelliklerde bir tırmalama tahtası bulmanız çok da zor olmayacaktır. Ancak satın almayı düşündüğünüz tırmalama tahtasının kendi kendiniz için ne kadar uyumlu olduğunu bir gözden geçirmeniz gerekmektedir. Aksi halde kediniz satın aldığınız tırmalama tahtası ile hiçbir şekilde ilgilenmez ise verdiğiniz paranın boşa gitmesi de söz konusu olabilmektedir. Bu sebeple kedi tırmalama tahtası yapımı sırasında veya satın almak istediğinizde dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar mevcuttur.


Kedi Tırmalama Tahtası Nasıl Olmalı?


Kedinizin tırmalama tahtasını beğenmesi bu konuda temel önceliğiniz olmalıdır. Dolayısıyla kedi tırmalama tahtası fiyatı sizin için ikinci planda kalması gereken bir husustur. Bu noktada ideal ve hemen hemen bütün kedilerin sevip benimseyebileceği bir kedi tahtası şu özelliklere sahip olmalıdır:
* Tırmalama tahtasının dokusunun kediniz için uygun olması gerekmektedir. Bu noktada halat benzeri iplerle kaplı olan tırmalama tahtalarının seçimi idealdir. Çünkü bu materyalden oluşan tahtalar hem dayanıklı ve uzun ömürlü olmaktadır hem de kedinizin tırnaklarına ideal derecede baskı uygulayarak onları memnun etmektedir.
* Tırmalama tahtasının fiziksel özellikleri de tırmalama tahtasının kedi tarafından benimsenmesinde etkilidir. Bu noktada kedinizin boyutuna göre ne fazla uzun ne de fazla kısa bir tahta seçiminde bulunmanız gerekmektedir.
* Tırmalama tahtasının dayanıklı materyalden üretilmesi ve sağlam olması gerekmektedir. Bunun aksi hallerde kediniz tırmalama tahtasını kolay bir şekilde deforme edip işlevsiz bir hale getirdikten sonra yine sizin mobilyalarınıza dadanmayı sürdürecektir.


Kediler Tırmalama Tahtasına Nasıl Alıştırılır?


Tırmalama tahtasını kedinize alıştırmak için en başta uygun bir yere konumlandırmanız gerekmektedir. Ulaşımı kolay olan ve kedinizin sık kullandığı bir yer onunla daha çok haşır neşir olmasını sağlayacaktır. Bunun yanında ilk başta yadırgaması durumunda kedinizin ilgisini çekecek kimyasal kokular sıkmanız, tırmalama tahtası ile fiziksel temas kurmaya başlamasında önemlidir.

Kedi Tırmalama Tahtası Gerekli Midir?


Genellikle ilk defa kedi sahiplenen kişilerin sıklıkla sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Zira kedi bakımı konusunda profesyonel olmuş kişiler, kedi tırmalama tahtasının gerekliliği konusunda şüpheye düşmezler. Siz de kedinizin mobilyalarınızın dokusuna zarar vermesini istemiyor ama aynı zamanda mutluluğunu da engellemeye niyetiniz yok ise kedi tırmalama tahtası ile tanışma vaktiniz gelmiş demektir. Bu sayede kedinizi hem yaşadığınız ortamda daha mutlu edebilecek hem de koltuk, halı ve kimi zaman da ahşap mobilyalarınız kedinizin keskin tırnaklarından korumayı başarabileceksiniz.


Kediler Neden Tırmalar?


Kedilerin içgüdüsel hareketlerinden biri olan tırmalama, hayvanın doğası gereği yaptığı davranış kalıplarından sadece biridir. Zira evcil kediler dışında da doğadaki kediler gözlemlendiğinde aynı hareketi yaptıkları rahatlıkla fark edilebilecektir. Örneğin sokakta yaşayan kediler, sık sık ağaç gövdelerine tırnaklarını taktırarak tırmalama hareketi yaparlar. Kedilerin bu hareketi yapmasının arkasında bilimsel olarak 3 farklı neden yer almaktadır. Bunlar;
* Tırnaklarını törpülemek
* Kendi alanını işaretlemek
* Kaslarını esnetmek


Kedi Tırmalama Tahtası Nereden Satın Alabilirim?


Kedi tırmalama tahtası ve diğer kedi ekipmanlarını internet üzerinden hizmet veren web sitemizin imkanlarını kullanarak kolaylıkla satın alabilirsiniz. Sitemiz üzerinde yer alan kedi tırmalama tahtaları arasında dilediğiniz ve kedinize en iyi uygun olduğunu düşündüğünüzü seçerek satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ödemelerinizde isterseniz kredi kartıyla online ödeme fırsatlarından faydalanabilirken isterseniz de kedi tırmalama tahtası kapıda ödeme seçeneğinden yararlanabilirsiniz. 
Uygun fiyata kedi tırmalama tahtası ve kedinizin ev içinde ihtiyacı olabilecek diğer tüm ekipmanları internet sitemizin hizmetlerinden yararlanarak satın alabilirsiniz.

https://www.kurumama.com/kedi-malzemeleri.shtm

Bu haber 792268 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Ümit
  4 yıl önce
  benim 3 tane kedim var evde koltukları fa*** tırmalıyorlardı. kurumama.com üzerinden kedi tırmalama tahtası aldım artık kedilerim sadece tırmalamada vakit geçiriyorlar koltuklarımı veya başka şeyleri tırmalamıyorlar artık
 • Eşref Çatlı
  4 yıl önce
  Bu tazr ürünler alacak arkadaşlar trixie ürünlerini tercih edebilirler. Birinci kalite ürünleri en uygun fiyata alabilirsiniz.
 • cihat
  4 yıl önce
  kedi besleyenler için tırmalama tahtalarını şiddetle öneriyorum kediler enerjilerini atıyor size zarar vermiyor :)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Google Reklamları: Küçük İşletmeler Ne Yapmalı?
Google Reklamları: Küçük İşletmeler Ne Yapmalı?
Ankara Metrosu'nda Batıkent-Eryaman Arasında Zemin Güçlendirmesi Yapılacak
Ankara Metrosu'nda Batıkent-Eryaman Arasında Zemin Güçlendirmesi...