MÜNAFIKLAR BÜTÜN DÜNYA İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR TEHLİKEDİR
Hüseyin Uçkun

Hüseyin Uçkun

MÜNAFIKLAR BÜTÜN DÜNYA İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR TEHLİKEDİR

04 Ocak 2017 - 14:15

Allah, Kuran’da münafıkların her devirde olduğunu ve olacağını bildiriyor. Bazı insanlar münafıkların yalnızca peygamberimiz sav zamanında yaşadığını ve günümüzde münafıklar olmadığını zannediyor. Oysa bu yanlıştır. Münafıklığı ve münafıkları, Kuran’a ve peygamberimiz sav’in hayatına bakarak günümüzdeki örneklerini ve o çirkin ahlaksızlıklarından münafıkları teşhis edebiliriz. Elbette ki bir insanda münafıklarda bulunan bir veya birkaç ahlak çöküntüsü olabilir. Ayrıca iman zafiyeti içinde de olabilir bu kişi. Ama bu, o insanın münafık olduğunu bize göstermez. Bizler Müslüman olarak, bize düşen, münafıklardaki çirkin ahlaksızlıkları öğrenmek ve bunlardan uzaklaşmaktır.

 

Bu konuyla ilgili iki kısım vardır. Bu yazımda münafık ahlaksızlıklarına kısaca değineceğim inşaAllah. Önümüzdeki yazımda da günümüz münafıklarından bahsetmeye çalışacağım.

-Münafığı yöneten şeytandır. Münafığa aklı şeytan verir. Doğrudan şeytanın telkiniyle pisliğini yapar münafık. Münafıklar yaratılmışların en şirreti, en lanetlileridir. Allah, münafıklar için Cehennemin en alt tabakasında olacaklarını ve ahirette de en fazla bunların aşağılanacağını bildirmiştir. Allah’ın lanetlediği bir topluluktur münafık topluluğu.

-Münafık Allah’tan Müslümanlardan yana olmaz. Güçlü kimi sanıyorsa ondan yana olur. Mesela dünyanın süper güçlü ülkelerinin ajanları bu münafıkları çok kolaylıkla kandırıp kendi saflarına ajan olarak katabilirler. Bunlara verecekleri üç beş kuruş para bu ahlaksız insanları kolaylıkla sahtekar ve düzenbaz takımına geçirir.

-Münafıkların yaptıkları pislikleri kendi kendilerine kurguladıklarını düşünmek doğru değildir. Kuran’a baktığımızda Allah, İnsanlardan da şeytan yarattığını bildiriyor. Münafık şeytanın dünyada tecelli etmiş halidir. Bütün emirleri şeytandan alır. Şeytanın ilkası ile hareket eder. Buna programlanmış bir robot gibidir münafık. Delicesine bir hırsla samimi mümin ve Müslümanlara saldırır. Tüm hayatı boyunca tuzaklar kurar. Asla vazgeçmez ve yorulmaz. Müslümanlara karşı o manyak psikopat ruh haliyle mücade eder durur. Dikkatli bir şekilde münafıkları tanıyan Müslüman, münafığın hareketlerinin Kuran’daki şeytanın o iğrenç pis ahlakıyla aynısı olduğunu hemen anlar. Bu yüzden de münafıklar dünyada ve ahrette en aşağılanmışlardır.

- Münafıklar Müslümanların içinde bulunur. Bazı münafıklar kendisini çok takva bir müslüman şeklinde gösterir. Fakat Müslümanların yanından ayrıldıklarında hemen küfürle ittifak içine girer. Müslümanın iyi niyetini ve şefkatini kendi pis kokuşmuş düzenleri için kullanır. Sürekli kurgular, tuzaklar kurar. Küfre, Müslümanlar hakkında bilgiler sızdırır. Terör örgütlerine de aynı şekilde bilgiler verir. Bundan asla çekilmez. Ama Müslümanların yanında, yeri geldiğinde televizyona çıktığında çok samimi, dürüst,efendi bir insan gibi gözükmeye çalışır. Küfrü eleştirir hatta. “Bu terörü bize nasıl yapıyor bu hainler” der. Suratına teneke çakılmış gibidir münafığın. Arsızlığın, hayasızlığın,ahlaksızlığın tam karşılığıdır. Yaratılmışların en aşağılığıdır münafık. Suratına tükürsen yağmur yağıyor der. Hiçbir zaman surat ifadesinde değişiklik olmaz.

-Bazı münafıkları da sosyal medya üzerinden tanırız. Bunlar sürekli kendilerini küfre beğendirme gayreti içinde olurlar. Onlara sürekli sevmedikleri beğenmedikleri halde iltifatlar yaparlar. Oysa ki birbirlerinden tiksinirler. Ama sırf menfaat için yalakalık yapar. Onu takip eder, alkışlar,destekler. Mesela günümüzde İngiltere’deki bazı düşünce kuruluşlarına sırf şirinlik yapmak, yanaşmak ve belli bir koltuk kazanmak için kendilerini küçük düşüren çok fazla kişi vardır. Bu kişilerin ortak özellikleri, bir çoğu gariban, hayatta belli bir başarıya ulaşamamış, haysiyetsiz, cibiliyetsiz,korkak ve satılmış kişilerdir. Ayrıca bu kişilerin en önemli özelliği, Müslüman düşmanlığı ve Türkiye düşmanlığı yapmalarıdır. Bu düşünce kuruluşları da bu köpeklere tasma takarak kullanır. Önlerine birkaç parça kemik atar ve çalıştırır. Bu kişileri tanımak hiç de zor değildir. Kısa birkaç araştırma yapıldığında Chatham House adı verilen bu düşman düşünce kuruluşunu tespit etmek zor değildir. Tarihe baktığımızda buraya üye olanların ülkemize ya direk ya da dolaylı yoldan çok fazla zararlarının dokunduğunu görmekteyiz. Burası bir nevi münafık üretme kuruluşudur. İnşaAllah önümüzdeki yazımda buradan daha fazla ve daha detaylı bahsedeceğim. Hee ayrıca buranın bir özelliği de, buradan çıkanların hepsi homoseksüel ve Rumi olmasıdır. Biz Müslüman değiliz ama koyu Rumiyiz demektedirler. Münafıkları anlamak için en akılda kalır yöntem bizzat münafığı ve yaptıklarını tespit etmektir. İnsan okuduğunda kafasında tam tahayyül edemiyor olabilir. Ama bizzat gözünle şahit olduğunda heh, işte bu adamda münafıkane sahtekarlıklar var diyip, onu dikkatle inceleyebiliyor. Allah, münafıklardan korunun diyor. Sizi öldürmek isterler diyor. Müslüman gözüyle görmediği birinden nasıl korunacak ? Elbette ki onu Kuran’ın tarifine göre anlayacak ve tedbirli olacak.

Münafıkların daha çok fazla pis ahlaksız özellikleri vardır.Benim yalnızca birkaç tanesine değinmemin sebebi, bu saydığım münafık özelliklerinin günümüzde en tehlikeli durumlara sebep olmasından kaynaklanmasıdır. Elbette münafıkların daha yüzlerce iğrenç özelliği vardır.

Ülkemiz şu anda, içerden ve dışarıdan münafıkane akımlarla saldırı altındadır. Münafıkların kışkırttığı ve yönettiği küfür, tüm İslam alemini ve güzel ülkemizi bölmek için çalışmaktalar. Bizler de Allah’ın izniyle münafıkları tanımaya çalışacağız ve bu münafıkların oyunlarını bozmak için ilimle, fikirle mücadelemizi arttıracağız. Şeytan bölünmemizi istiyor. O halde biz tersini yapacağız. Birlik olacağız. Şeytan kan, nefret, acı, şiddet, gözyaşı istiyor. O halde biz sevgiyi, kardeşliği, huzuru, neşeyi, güzelliği, dostluğu arttıracağız. Dünyayı adeta bir Cennet ortamına çevirmek için çalışacağız. Unutmayalım ki dünyanın nereseinde bir insan öldürülse bunda bizim de bir sorumluluğumuz var. Mücadelemiz bu yüzden çok değerli ve azim gerektiren bir iştir.

 

Büyük alim Bediüzzaman Said Nursi Hz’nin münafıklarla ilgili sözleri şu şekildedir;

“Münafık imansıdır,inançsızdır,kalpsizdir ve vicdansızdır, peygamber (asm) aleyhindedir. “ (Emirdağ Lahikası sf. 78-79)

 

Sevgi ve Saygılarımla.

Hüseyin Uçkun

Bu yazı 14097 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar