1 Mayıs'ta Özelliğini Yitirmiştir...
Mehti Saraç

Mehti Saraç

1 Mayıs'ta Özelliğini Yitirmiştir...

14 Mayıs 2014 - 09:41 - Güncelleme: 15 Mayıs 2014 - 06:50

Değerli Okuyucularım ,

Biliyorsunuz ki 1 MAYIS, İşçi Bayramıdır...

Bu geçtiğimiz günlerde 1 MAYIS kutlandı.Bu Bayramdan dolayı, özellikle Emniyet birimleri TÜRKİYE'nin her bir köşesinde alarmdaydı ve sanki ülkede bir iç savaş varmış gibi, olağanüstü hal ilan edilmişti..

Gösterilerin yapılmasını engellemek için, TÜRKİYE'nin bir çok illerinde yasak olan yerlerin belgeleri Polis müdürlerinin cebinde cirit atıyordu.

Bazı bölgelerde Polis tarafından işçi kardeşlerimize keyfice müdahaleler yapıldı.Her nedense Polis- vatandaş karşı karşıya getirtiliyordu. Polise, Vatandaş adeta düşmanıymış muamelesi aşılanıyordu. Tüm bu olan bitenlerin aslında bir sebebi vardı. İktidar üzerindeki yoğun bir korku ve müthiş bir telaşın hakim olmasıydı..

Taksim meydanı, geçtiğimiz yıllarda 1 mayıs için artık sembolik bir alan haline gelmişti ve bugün maalesef yasakların hışmına uğramış, gösterilere kapatılmıştı. Bana göre bugün Taksimin semboliklik özelliğide, bu hükümet tarafından sonlandırılmıştı. 1 MAYIS günü istanbulun çeşitli bölgeleri yoğun bir POLİS ordusuyla birlikte sıkıca korunuyordu. 

Aslında geçtiğimiz bu 1 MAYIS'ta yapılanların adı belliydi. '''Açık bir SİVİL darbeydi..'''
 
AK Parti nedense çok sendeliyor, korkuyor, ürküyor. (yarası olan gocunur)hesabı, ve galiba çok yaraları var..Neden bu aşırı korku ve telaş ben anlamıyorum. AKP'nin bu korkusu bir kere paçayı sarmış pek yapacak bir şeyde yok..Korkuları sonucunda vatandaşa yoğun baskılar uygulanıyor ve sanki ADOLF HİTLER taktiğine benzer sıkı bir rejim politikası izliyor. Maalesef yandaş olmayan TÜRK vatandaşlarını ve kurumlarını da ezip geçiliyor..

AYIP ve Çok AYIP ! Bu ülkede hep birlikte yaşıyoruz.. 

Ülkede aslında bir gerilim falan yok. Bunların beyin duvarlarına yapışan Korkunun ve endişenin verdiği stresler sonucunda bu gerilimi bu ülkede bunlar yaratıyor. 

Oysaki 1 MAYIS'tan korkacak, korkulacak neyimiz var ? İşçiler meydanlara çıkacak, bir- iki bağıracak ve hak aramak için sesini mevcut olan iktidar veya hükümete duyuracaktı. Hepsi bu !

Niye bu kadar ürküyorsunuz ?


Ama ne yapıldı ? AK Parti tarafından adeta milletine ve işçisine karşı bir SAVAŞ ilan edildi.. Yazık be size !...

Bir kere bu Millete, bu ülkenin evlatlarına bu yapılanlar reva değildir.. Ve  ben bazen düşünüyorum, FATİH'İN bizlere bırakmış olduğu bu mirastan, ecdadımızdan kalan hatıralardan çok çok utanıyorum..

Avrupa'da ve hatta beğenmediğimiz Rusyada bile 1 MAYISTA rengarenk balonlarla, gülücüklerle, güzelliklerle bu bayram kutlanırken, kendi ülkemdeki kutlamalarıda esefle ve ibretle izledim ve bu yaşananlardan çok endişe ediyorum..

Demokrasi TÜRKİYE'DE tükenmiştir, kimse aksini iddaa etmesin.. Avrupa kapılarında bundan böyle yine sürünmeye ve yine dilenmeye mahkum edileceğiz. Avrupa bu şartlarda bizi asla AB'ye alamayacaktır.

Zannetmeyin ki Avrupasız bir TÜRKİYE ayakta kalacaktır,

zannetmeyin ki AK Parti lideri, sizi ömür boyu kimsenin yardımı ve katkısı olmadan, 200.300 tl lik yardımlarıyla sizi hep besleyecektir. 

zannetmeyin ki Recep Tayyip Erdoğan, kabadayı kimliği ile hep böyle halkını sömürecektir.

Zannetmeyin ki bu devran dönmeyecektir. Bu devran döner ve döner. Belki  bugün ve belkide yarın... 

Yazık ediyoruz bu ülkeye ! 

Bakınız ;

Yargıya güvenin kalmadığı bir ülkeden, 

Polis müdürlerinin sürülme korkusu nedeniyle, hükümetin baskıcı rejimini uygulamak zorunda kaldığı ve mecburen iktidar kanadına boyun eğdiği bir ülkeden, 

İşçinin hak arama özgürlüğünün bir savaş çığırtkanlığı gibi gösterildiği bir ülkeden fazla şeyler beklemek bana göre aptallıktır..

Üzülüyorum ve sadece üzülmekle kalıyorum. Sayın Başbakanın bir iyi halini sizlere yazmak ve anlatmak isterdim.. ama yok, hangi iyi halini sizlere yazayım'ki ! Sadece yoklarla yetinmek zorunda kalıyorum..

Değerli Kardeşlerim ,

Mademki  1 Mayıslarda ve diğer bayramlarda her zaman özgürlükler vardı ve geçmişte'de bu hükümetin çok bilmiş sivri dilli kurmayları her yerde hak ve adaletten, özgürlüklerden bahsederlerdi. Bunlara son 6 ayda neler oldu ? 

O zaman biz, bu sivri dilli çok bilmişlere bir soralım ?

Biliyorsunuz ki Bir seçim dönemimiz bitti. Mademki hak, adalet ve özgürlüklerden hala çok söz ediyorsunuz ve şimdi eski belediyelerden devraldığınız il ve ilçelerdeki yeni Başkanlarınız BELEDİYE TAŞERON İŞÇİLERİNİN paralarını neden hala ödenmiyor ? ödemiyorlar / ödememişler / ödetmiyorsunuz / bu insanları katletmekteki maksadınız ne ? Onlar bu ülkenin evlatları değilmi ? 

Farklı partiler döneminde BELEDİYE bünyesinde işe girenleri son günlerde bakıyoruz ki darmadağan etmeye kalkışıyorsunuz ? 

İşte  bir örneği, AKP'NİN kalesi olan KONYA ve KONYA'NIN bir ilçesi EREĞLİ'de yaşananlar ibret vericidir..

MHP Döneminden kalan işçileri işçilikten çıkartıp adeta çarmıha germişsiniz. Bu belediyenize hiç mi sormuyorsunuz ''Ey Başkanım nedir bu durum,bu rezalet '' diye...Bunlar katliam değilde ne peki ! Ben tüm bu olanlar karşısında sadece kalemimi kırıyorum..Başka size söyleyecek lafım yok..

Ben bu sinsice yapılan işçi katliamlarını bir türlü hazmedemiyorum. Bunların perişanlıklarını, çocuklarını gördükçe deliye dönüyorum..Bu tür durumları her yazımda mutlaka bir köşede hep dile getireceğim... 

Ve bu işçi kıyımlarının, katliamların yapıldığı yerler, inanın sadece AKP'li belediyelerin kazanmış olduğu yerlerdir. Buyrun araştırın, bakın , sorun-soruşturun. Her taşın altında mutlaka  bir AKP'Lİ Belediye çıkıyor. 

O zaman nerede bu adalet ve hak dediğiniz şeyler ?

Elbetteki siz bu insanların alın teri ile kazandığı paralarını 1 MAYIS'LARDA bile ödeyemezseniz, bu insanlarda birazcıkta hakkını aramak için sahneye çıkacaklardır, haklılarda.. Onların bu bayramınıda rezil ettiniz. Açlık ve sefaletle terbiye ettiniz, perişan ettiniz..

Suriyeden ne farkımız kaldı ki ?

Suriye'deki kamplarda yaşayanlarda bir ekmek bulup yiyebiliyor ve bizdeki bu rezil ettiğiniz işçilerde ancak bir ekmek bulup yiyebiliyor. Demek bir farkımız kalmamış. Ne kaldı geriye ?

Ve İSLAM şemsiyesi altında yürüttüğünüz bu kirli senaryoların sonu da nereye kadar gidecek bilemiyoruz ama ben sizin hakkınızda çok güçlü bir kanaate vardım. Siz ne İSLAMCI nede bir MÜSLÜMANSINIZ .. Ben sizin DİN ve MEZHEP şeklinizden de maalesef şüphe ediyorum. 

Hiç biriniz bu milletin ahından kurtulamayacaksınız.Bunu unutmayınız..

Sayın BAŞBAKAN, Biz de istiyoruz ki sizinle birlik olalım, dirlik olalım, beraber olalım ama siz müsade etmiyorsunuz 

Yapılan bu zulümleri artık bizler hatırlatmadan lütfen kendiniz görünüz..

Bırakın, kim ne yaparsa yapsın. Siz doğru olun, Siz doğruluktan ve adaletli davranmaktan şaşmayın. Siz ALLAH korkunuzu ALLAH için içinizde taşıyın. Kimse doğruluktan ve adaletli davranmaktan dolayı hiç bir zaman kaybetmemiştir aksine daha çok kazanmış ve yücelmiştir.. Siz bu şekilde davranırsanız eminim ki önünüzü kimselerde kesemeyecektir. 

Ama sizde birşeyler var, bir musibet görüyorum. İçinizi ve kalbinizi mutlaka bir kere daha yoklamanızı istiyorum. 

Şu demokrasi denilen şeyden korkmayınız..Yayın, yaygınlaştırın. Hak ve hukuka müdahale etmek sadece belirsizlik ve ayrımcılık getirir. 

Siz bir insan olarak Halifede olsanız, herşey bir zaman geçerlidir, Dünyada makamlar hep bir süreliğine devam ederler. Herkes yaptıklarının cezasını bu dünyada bile çekmeye mahkumdurlar. ALLAH'TAN kaçış ve kurtuluş yoktur bilesiniz....

Yarın birgün gözlerinizi açtığınızda bir bakarsınız ki lehinize olan her şey aleyhinize dönüşmüş olabilir. Mucizeler ALLAH'IN işidir. Siz ALLAH'la mücadele edemezsiniz..Onunla yarış tutamazsınız..Binlerce kişinin ahı, vebali sizin boynunuzda..Ağzınızdan çıkacak iki kelime bile TÜRKİYE şartlarını tos pembe ye dönüştürebilir..

Size oy vermeyen insanlar bile vallahi size dönüş yapar.. Aslında Türkiye'de öyle bildiğiniz gibi çok sıkı fıkı bir particilik yoktur. Ekmek kavgasının mücadelesi sonucu ortaya çıkan ve çıkarı doğrultusunda hareket edenlerin partileri vardır. Bunlara yarandığınız vakit onlar sizinledir.

Aziz TÜRK MİLLETİ , 

Dünyada değerini kaybetmeyen tek şey sadece EFENDİLİKTİR. Doğruluk ve dürüstlüktür.. Karşınızda binlerce asker olsun ve siz efendi olun inanın o binlerce askerin galibi siz olursunuz...

Sizleri Saygı ve sevgi ile selamlıyorum.. Mehti SARAÇ

Bu yazı 18211 defa okunmuştur .

Son Yazılar