Belediye değil sanki makarna dükkanı..
Mehti Saraç

Mehti Saraç

Belediye değil sanki makarna dükkanı..

12 Ocak 2015 - 23:11


Sevgili Kardeşlerim;  

Türkiye’de öyle bir Belediye var ki akıllara zarar.. Belediye değil adeta makarna dükkanı.. Karışık değil karma karışık…

Bilinçsiz bir yönetim ve derme çatma kadrolardan kurulu bir yapı..

Merak ediyorsunuz değil mi ? Bu Belediye neresidir diye !

Bu BELEDİYE;

Ak Parti nin yönetiminde olan ve bu dönem kazanan KONYA/EREĞLİ Belediyesidir..

Seçimlerden önce uçsuz, bucaksız vaatlerle seçime girdiler.. Ve netice de seçimi kazandılar..

Hani halk arasında şöyle bir deyim de vardır ‘’’Hızlı giden atın B…….. seyrek düşer’’’ Bunlar seçim zamanında hızlı gittiler ve kazandıktan sonra da teklediler..

İşçi kıyımında, şu anda ilçe bazında 400’ün üzerinde işçi çıkarma ile zirveye oturdular.. Bu kar da kış ta milleti açlığa, sefalete sürüklediler..

Oluşturduğu kadrolar ise % 80 Ak Partili değil.. Her partiden var.. Bunların Belediye yönetimine girmelerindeki en önemli sebebi ise AKRABA olmalarıdır..

Sayın BAŞKAN tam olarak bilmiyorum ama Hala oğlu, amca oğlu, eniştesi, teyze kızı, teyze torunu, kapı komşusu, hemşehrisi vs vs hepsini Belediye ye alarak önemli mevkilere oturttu..

 Belkide İLKOKUL mezunu olan veya olmayan akrabalarına YAZI İŞLERİ müdürlüğü’nü vsvs bilmem ne müdürlüklerini verdiler.. Her akrabası Belediye araçlarının sırtında ve Devletin bedava mazotu ile EREĞLİ’Yİ dört gezerek, güya hizmet vermektedirler..

İşte bu karmaşa düzene sadece MAKARNA denir..

Bu eğitim seviyeleri düşük derme çatma kadrolar  bu ilçeye nasıl hizmetler verebilirlerdi ?

Ak parti kanadı bu durumu bildiği için bu karmaşa düzenden son derece rahatsız.

Ak Partili Başkanı’nı maalesef tasviye etme yollarını aramaktadır..

Önümüzdeki bu seçimler onları şimdilik suskun kalmaya mecbur bırakmıştır. Bu  olumsuzluklardan dolayı EREĞLİ’DE Ak parti, 2 ye- 3 e bölündü ama şimdilik yapılacak bir şey yoktu..

Dokuz aydır EREĞLİ’Ye bir çivi çakacak kadar bir hizmet üretemeyen bu Başkan ve ekibi sadece kapalı kapılar ardında vatandaşa boş konuştular ve boş vaatlerde bulundular. Çin edebiyatları yaptılar…

Devletin malını hunharca harcamaya yöneldiler. Babasının kapısına kadar ASFALT döktüler.

Lüks bir hayat sürdürebilmek için paha biçilmez makam araçları aldılar.. Kar da kışta EREĞLİ halkı perişan iken, Sokaklar ve kaldırımlar buz pateni dönmüşken, kendi ilçesinde kalmayıp, halka çözüm üretmek yerine ANKARA’LARDA gezindiler..

Çok acı ve komik bir tablo !!

İlçe Basını ile hep ters düşmeyi yeğlediler.. Açıklarını kapatmak ve kendi reklamını yaptırabilmek için ilçe dışındaki bazı basın yayın organlarına yöneldiler. Onlara parasal destekler vermekten çekinmediler.. Yani ‘’Devletin malı deniz, yemeyen keriz’’ hesabına gittiler.

Daha bunlarla bitmiyor. Gazilerle alay ettiler, önce Gaziler Derneği Başkanı’na bir yer tahsisi konusunda söz verdiler, anahtarını o anda teslim ettiler ve dakikalar sonra, anahtarını verdiği yerin dış kapısının kilitlerini değiştirebilme cüretinde bulundular..İşçilerinin maaşlarını dokuz aydır hep 70.80 gün sonra vermeyi başarabildiler.

Bu Başkanın, Belediye kasasında sırf kendine ayırdığı özel reklam, gezi ve toplantı programları için parası olacaktı.. Vatandaş ise maalesef umurunda değil.

Üstelik basın karşısına çıkarak KAYMAKAM, MİLLETVEKİLİ, İLÇE BAŞKANI, ÇEŞİTLİ ODA BAŞKANLARI’NIN gözü önünde yalan beyanlar vermekten de çekinmedi bu Başkan. Tüm bunlar ne demekti ?  Yani ''Ben kimseyi takmıyorum'' demektir..

Daha bitmedi ; Sigortası ve girişi olmayan işçiyi de çalıştırma cüretinde bulunabiliyor. Tonlarca dökülen bir günlük yeni asfaltı ertesi gün kaldırabiliyor. Cadde ve sokaklara yapılan kaldırımları eski taşlarla döşemeyi de ihmal etmiyordu..

Bunlar sadece eleştiridir. Bu ilçenin kanayan bir yarası haline geldi.

 Biz Kimseye hakaret etmiyoruz, küfür de etmiyoruz. Var olan gerçekleri dile getiriyor ve AK partiyi göreve davet ediyoruz..

Bu düzen, bu şekil devam ettiği sürece ;

 AK Partinin EREĞLİ’DE bundan sonra çöküşünün son sahnelerini yaşadığına şahit olacağız.

AK PARTİ bana göre bu seçim sürecinde bilinçli olarak katledilmeye çalışılıyor. Bilinçli bir senaryo, planlı oyunlar sergileniyor.. Halk hiç memnun değil, yaşanan bu olaylara her geçen gün yenileri eklenerek devam ediyor. Halk soğuyor ve Ak Partinin imajı sıfıra doğru hızla düşüyor..

 Aslında söyleyeceklerimiz daha bitmedi. Şu an aklımda kalan bunlar. Hepsini yazmaya kalkışırsak bu sayfalarda yetmeyecek gibi ve bu yazı uzadıkça da uzayacaktır..

Ve inanıyorum ki Konya ve Ereğli Ak Parti teşkilatı bunları görmezden gelemez.. Sayın Ereğli Milletvekili bunları görmezden gelemez. Ak Parti ANKARA teşkilatı ise bunları asla ve asla görmezden gelemez..

Önümüzdeki seçimlerden sonra AK Parti  bu ilçe konusunda, Belediye bazında bir revizyon değişikliğine gitmezse, bu Başkan istifa ettirilmezse, Ak Parti KONYA/EREĞLİ’Yİ kesinlikle topyekün kaybedecektir..

Sorun bu değil aslında ;  Sorun bu denli önemli yönetimlere gelenler ‘’Akraba’’ kayırmaca sendromlarından neden vazgeçemiyorlar ? ‘’Akrabadır’’ diye atanan kişiler ya cahil ise, ya okuma yazma bilmiyorlarsa veya başka kişiliklere sahipse ve hiç bir kapasiteleri yok ise 138 bin nüfusluk, 40 küsür il’den büyük bir ilçe yi nasıl yöneteceklerdi? Hiçbir Ak Parti belediyesinde bu güne kadar böyle dramlar yaşanmamıştır..

Halk, kış şartlarının verdiği perişanlıklardan dolayı çok sıkıntılı.. Başkan’dan çalışmalar ve önlemler hakkında  yüreklere su serpecek bir açıklama beklerken Sayın Başkan EREĞLİ dışında neyin peşinde nelerin peşinde anlamıyoruz.  Tüm bunlar aslında önemli birer soru işaretidir..

Başka il ve ilçelerde 30 – 40 kişi işten çıkartılınca herkes şaha kalkıyordu, burası ise kendi haline şu an için terk edilmiş ve  adeta kendilerine uzanacak sihirli bir el beklemektedirler..

Bu bağlamda, KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ , Ereğli ye ‘’Acil’’ kodu ile cadde ve sokakları, kaldırımları temizlemek için işçi ve ekipman temini yapmalıdır..

Sayın EREĞLİ Başkanımızı biz yine de rahatsız etmeyelim ve KONYA’DAN medet bekleyelim.

Her Konuda KONYA olduk, bu konularda da KONYA olalım.. Sayın Başkanımız zaten bu işlerden anlamıyor. Hem de tüm bu işleri yapacak, yönlendirecek ne birim müdürleri var, nede Yardımcı ve akıl verenleri !!

Tek bir cümle ile bitirmek istiyorum..

Bu ilçede yaşayan herkese beş (5) sene boyunca ALLAH yardımcıları olsun..

Bu ilçede yaşanan vahim ve komik gelişmeleri EREĞLİ haber sitelerinden ve basınından takip etmeniz de mümkündür..

Bu MAKARNA Belediyesine döndürülen Belediyemiz bakalım gelecek günlerde daha nelere sahne olacak hep beraber göreceğiz..

Sevgi ve saygılarımla

Mehti SARAÇ

Bu yazı 10561 defa okunmuştur .

Son Yazılar