Ereğli Belediyesi Şimdiler de ''DÜKKAN'mı'' Oldu !
Mehti Saraç

Mehti Saraç

Ereğli Belediyesi Şimdiler de ''DÜKKAN'mı'' Oldu !

01 Haziran 2014 - 01:33 - Güncelleme: 01 Haziran 2014 - 21:37

Sevgili EREĞLİ'LER,

Gözünüz aydın !

Ereğli'de bir dükkanımız daha açılmıştır. ( EREĞLİ BELEDİYESİ DÜKKANI )..

Çok ilginç değil mi ?

Bu dükkan meselesi nereden çıktı diye merak edenleriniz vardır..İşte merak ettikleriniz !

Geçenlerde M.K adlı yaşlı ve sıkıntılı bir Ereğli'li vatandaşımız, kendi evinin yanı başında bulunan yolun kazılması nedeniyle, Ereğli Belediyesine gider. Ve orada Başkan yardımcısı A.E adlı kişi ile görüşür, durumunu izah eder..

Bu söz konusu Başkan yardımcısından, kazılan bu yolun asfalt ile yama yapılması doğrultusunda bir talepte bulunur. Başkan Yardımcısı A.E nin verdiği cevapta çok ilginçtir ! ''Dükkan'da Asfaltımız yok, daha gelmedi, varsa dükkan senindir'' der ve vatandaştan gelen bu mağdur talep şeklini ciddiyetsiz, alakasız bir şekilde geri çevirir..

Bu mağdur ve yaşlı vatandaşımız bile verilen bu ''LAKAİT'' cevaba şaşırır. Yapılan bu''lakaitliğin'' bir Başkan yardımcısına hiç yakışmadığını ve çok acı bir durum olduğunu bizlere beyan etmiştir..Kendisinin de seçim döneminde Sayın Başkan ve ekibine oy verdiğini, hala ''Konvoya katılma''Mesajlarının bile telefonunda kayıtlı olduğunu söyleyerek, üzüntülerini dile getirir..

Sevgili EREĞLİ'LER ,

Sözüm meclisten dışarı ; Genel olarak şahsi fikirlerimi sizlere sunmak istiyorum.

Başkan olmak, Başkan Yardımcısı olmak veya Vali, Kaymakam vs vs bir üst düzey yöneticisi olmak sizde bir farklılık yaratmamalıdır..

Sonuçta ALLAH'IN verdiği iki göz, iki kulak ve bir ağız, burun, kafa yapısından ibaretsiniz..

Sadece  bulunduğunuz alanda bir yer değişikliğine sahip olmuş olabilirsiniz ama her an sizinde kalbiniz durabilir, nefesiniz kesilebilir ve o makamınız tarumar olabilir.

O makam seni ALLAH'IN gazabından korumayacaktır..

''Efendilik en büyük silahtır'' bunu asla unutmayacaksınız.. Bir bakarsınız ki bir beş sene sonra sizde o vatandaş gibi çaresizliğe düşebilirsiniz.

Bu zamanda kimsenin kimseden bir üstünlüğü ve bir ayrıcalığı da yoktur.

Siz Makamınızdan dolayı 3.5  kuruş benden ve başkasından fazla almış olabilirsiniz ama kalitenizin hem ALLAH katında ve hem de kul nezdinde 5 para etmeyeceğini de bilmenizi isteriz..

Ucuz insan kavramlarının tüm özelliklerini üzerinde taşıyanların bir böcek kadar değeri olmadığı gerçeğini tüm Dünya biliyor..

Belediyemizde son zamanlarda bazı belirsizliklerin baş gösterdiğini tüm EREĞLİ halkımız bilmektedir..

Sayın Özgüven'in şahsiyetinden ve iyi niyet karakterinden asla şüphem yoktur. Hakeza Sayın Vekilim ve diğer üst düzey yönetici arkadaşlarım da dahildir. Ama bir sürüyü, bir zayıfın helak ettiği bilinen bir gerçektir..

 

Bu belediyede,basın mensubu arkadaşlarımızla yaşanan sürtüşmeler, İmamlıktan gelip, makam arabasında kurulan ve personeline dahi  ALLAH'IN selamını vermekten aciz olanları da görüyoruz.

Sayın Başbakanımız aslında çok yiğit, mert ve delikanlı bir insandır, şanı değerdir. Nitekim etrafındaki bazı yobazların pisliğini temizlemekten maalesef kendine bile zaman ayıramamaktadır. Başbakanımızı yıpratanlar da böyle densiz ve kendini bilmeyenlerdir.

Bu sorumsuz davranışlar, AK Parti için hiç hayra alamet şeyler değildir.

Bu dizeler bu köşelerde yazıldığı gibi de kalmayacaktır. Bu densiz davranışların sorumsuzluğunu, Başbakanın kendisine veya en yakın çevresine ileteceğimizi de buradan açıklamak isterim..

Ve son zamanlarda, halk arasında EREĞLİ'DE gündeme gelen bir başka önemli bir konu daha vardır.

Belediye Taşeron işçilerinin maaşları neden ödenmiyor ?

Evet çok önemli bir konu ve bu bağlamda bende önemli bir hatırlatmada bulunmak istiyorum..

Ereğli 40 küsür ilden büyük diyoruz. Ereğli gelişsin istiyoruz. Ereğli il olsun diyoruz. Ereğli'de projelerimizi hayata geçirelim diyoruz ama tüm bunlar nasıl olacaktı ? Hangi parayla ve hangi gelir kaynaklarıyla bu hizmetleri yapacağız ? İşçisinin parasını bile düzenli ödeyemeyen bir Belediye tüm bunları nasıl yapabilirdi ? İşte bu son soru her şeyin açık bir cevabıdır. 

Başka soru da sorma gereği duymuyorum...

Hiç bir AK Parti Belediyesinde ''Alın teri'' istismarcılığı yapan bir başka belediye göremiyorum.

Bu sorun sadece EREĞLİ Belediyemizde mevcuttur..

Sayın Başkan ve idareci arkadaşlarım ;

Siz kendi maaşlarınızdan ve harcamalarınızdan ödün verecek ve işçinin alın teri kurumadan bunları ödemek zorunda olduğunuzu unutmayacaksınız..Bu dizeler benim değil, ALLAH'IN emri ve Peygamberin hadislerinde mevcuttur..

Şimdi burada işçi sayısının fazla oluşundan şikayet ediyorsunuz. Ben buna katılmıyorum..

Sizin vermiş olduğunuz (200 - 250 )kişi işçi çalıştırılabilir rakamlarıyla, kos koca 138 bin nüfuslu EREĞLİ'YE hizmet veremezsiniz.. İşçilerde şu an bir fazlalık ve sıkıntı yoktur. Olması gereken rakam şimdiki, mevcut olan işçi sayısıdır.  Şu an bile, bu işçi sayısı ile EREĞLİ ihtiyaçlarına ancak cevap verebiliyorsunuz ve hatta eksik kaldığı bile söylenmektedir.

Sayın Başkan ; Sizin maksadınız  eğer Ereğli ve Ereğli'lere hizmet sunabilmek ise, elinizdeki işçi sayısından şikayet etmeyeceksiniz.. Ama yok, Ereğli ve Ereğli'lere hizmet vermek istemiyorsanız, arzu ettiğiniz o (200 - 250) kişilik bir işçi sayısıyla çalışabilir ve bir beş seneyide zorlanmadan, kendinize bol bol parada ayırarak, harcayarak bu döngüyü rahatlıkla sürdürebilirsiniz..

Sayın Başkan ; Kendinize artık düzgün ve kalıcı bir yol çizmenin zamanı gelmiştir. Mali sıkıntılardan kurtulabilmek için çok fazla enkaz edebiyatları yapmanıza gerek yoktur. Ortada çok ciddi enkazlarda yok zaten..

Gerçekçi konuşmak gerekirse, bu enkaz dediğiniz şeylerin karşılığında bir önceki Başkan tarafından EREĞLİ'LERE güzel ve kalıcı hizmetler sunulmuştur. Örnek (Oğuz ata tesisleri, Ulu cami önü, Akbank önü, Gazinolar vs vs).

 Evet, Geçmiş Belediyeler zamanında bir takım gelirleri vardı. O zamanlar, bu ''Yanlış sistem'' dediğimiz BÜYÜKŞEHİR yasası durumları yoktu. Elinde SU, Kanalizasyon gibi vs gelirleri mevcuttu..Bu talihsiz durum maalesef size isabet ettiği için, inşallah sizde bu talihsizliği aşacak ve o yeteneği göstereceksiniz. Bunu aştığınız zamanda sizinle gurur duyacağımızı unutmamalısınız. Geçmiş döneme ait ufak tefek meblağları da enkaz olarak saymamanızı rica ediyoruz. Sizde yeri geldiğinde Başkanlık Sıfatlarınızı kullanarak bu ufak tefek dediğimiz harcamaları yapacak ve kullanacaksınız..

Burada önemli olan şey hizmet üretmektir, yoktan var etmektir. O güç ve yeteneği bulunan insanları etrafınızda barındırmanızdır. Öyle '''Dükkan, mükkan, selamsız, sabahsız'' İnsanlarla ve basına saldırmakla bu işler yürümeyecektir..

Saygılarımla

Bu yazı 13152 defa okunmuştur .

Son Yazılar