HGS Devlet Eli İle Yapılan Açık Bir Soygun Şeklidir...
Mehti Saraç

Mehti Saraç

HGS Devlet Eli İle Yapılan Açık Bir Soygun Şeklidir...

14 Mayıs 2014 - 09:32

Değerli Okuyucularım..

 

Her zaman hak ve hukuktan söz edenler, Gerekçeli Kararlarını açıklarken çoğu kez bu cümleyi kullanırlar…”TÜRK MİLLETİ ADINA”’ Diye başlar ve devam ederler…

Ve bugünkü yazımızda, Bu ülke toprakları üzerinde yaşayan TÜRK VATANDAŞLARI’NIN, DEVLET eli ile nasıl soyulduğunu dile getiren örnek bir yazı olacağı kanaatindeyim..

Ve bende bir yazar ve bir düşünür olarak kendi kararımı TÜRK MİLLETİ ADINA bugün vermek istiyorum..”İsteyen bana katılır, istemeyenin de canı ister” Diyorum ve başlıyorum..

KONUMUZ gene HGS’lerle ilgili ( Hızlı Geçiş Sistemi ) Diğer bir adıyla HSS ( Hızlı Soygun Sistemi )

Çok garip, çok komik ve çok akıllı bir yöntem..İnsanları sinsice ve incitmemiş gibi görünen akıllı bir sistem.. Ve Devlet eli ile soyulan vatandaş hala bu durumun farkında değil ve hala çok büyük bir uykuda..! Çok çok yazık bu millete…

Bazen de şaşıyorum , Bu AKP ye oy vermek için sıraya giren bu akıl özürlü insanlara..

Arkadaşlar ; Sesimiz çıkmıyor, daha doğrusu çıkartılmıyor. Ensemize bir anda çöküveriyorlar.

Mahkemeler adil olmayan kararları ile canımızı yakıyor. Gerçekleri yansıtan ve kamuoyunu aydınlatan, gerçek vatansever basın mensuplarını çok sivri kıskaçlara alıyor. Bir anda ne olduğunu anlamadan hemen kararlarını yapıştırı veriyor. Basın mensuplarını ve aydın yazarları bu şekilde sindiriyor. Ve sindirme politikası uyguluyor..İnanın bu konuda hepimiz çok muzdarip bir durumdayız..

Bunların önüne geçemiyoruz. Bir şey yazıp çizemiyoruz. Ensemizde mahkemeler ve savcılar kol geziyor..

 

ADALET’TEN ve DEMOKRASİ’DEN söz ediliyor, maalesef maalesef çok çok aldatıcı sözler ve açıklamalar..

Bu ülkede 10 senedir hüküm süren AKP’NİN tekelinde.. Ve sinsi bir sömürü düzeni oluşturulmuş. Ama sizler, hiç biriniz farkında değilsiniz..

Sokaklar kan ağlıyor, Elinize veya cebinizde 5 kuruş toplu bir parayı alıp çarşı pazarda gezemiyorsunuz..Bir an önce bankalara veya evinize koşuyorsunuz..Çünkü her an çalıp çırpılabilir.. Eviniz bile bazen güvende olamayabiliyor. Bu sefer ev hırsızları başınıza üşüşüyor ve yeterki farkedilmesin..

Aç lar ve yoksullar duvar diplerinde kol geziyor, harabe evlerin kirası bile 300 400 TL ye çıkmış vaziyette, peki neden ? Çünkü lüks dairelere verilecek para zaten yok (Çok nadir) ancak köhne ve harabe evlere para bulunabiliyor ve bu yüzdende bu evler bile müthiş prim yapıyor…

Pazara çıktığınızda en fazla 20 TL lik bir sebze ve meyve ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz. Çünkü yok..Arkası yok..

Ve buna benzer yüzlerce örneği burada yazmak mümkün ama buna zamanımız yok ve gerek duymuyorum..Tüm bu gerçekleri sizler çok iyi biliyorsunuz.. bu densizlikler maalesef hepsi AKP iktidarı zamanında oluşmuştur. Bunu kimse inkar etmesin..

Ve TÜRKİYE’NİN böyle açık ara ile seçimleri kazanan bir partiye ihtiyaçları yoktur. çünkü bunu kaldıracak bir kapasite yok TÜRKİYE’DE..

Koalisyon hükümetleri  en azından birbirini frenler. Koalisyonlar TÜRKİYE için bulunmaz nimetlerdir..

Açık ara ile iktidar olan partilerin önüne geçme şansımız olmuyor. Bir anda şımarıyor ve dengemizi kaybedebiliyoruz..Bu bizim TÜRK insanımızın yapısında var.. Avrupa gibi o kültüre sahip yöneticilerimiz daha bu ülkede YETİŞEMEMİŞTİR..

Kimin eli kimin cebinde durumları yaşanıyor…

Hala bu ülkede 800 Tl ye çalışan işçiler var ve açlık sınırı hat safhada..Dengesiz bir yapı var. Hak hukuk sıkıntısı var. Adaletli bir hak dağıtım yoksunluğu var. Bu ülkede yaşamak kadar zor bir şey yok.. Bu ülke evlatları ister istemez bazen herkes cenneti sırf TÜRKİYE’DE yaşadığı için hak etmiş durumdalar..Buda aslında iyi bir müjde sayılır…Neyse

Şimdi gelelim HGS’lere..

Bu tür yöntemler hazırlanırken ilk önce her türlü artı ve eksiler hesaplanır..İnsan psikolojisinden tut, ülke standartlarına kadar inilir ve en ince noktalar masaya yatırılır. Kararlar verilir ve proje uygulanmaya başlanır..Tüm bu hesaplamaların süresi en az 2 senedir..Azami 5 sene ye kadar çıkar ve nihayetinde sonuçlanır..

Bu tür projeler öyle sanıldığı kadar basit şeylerde değildir. Birçok uzmanların bir araya gelip günlerce tartıştığı, görüştüğü bir uzlaşı ortamından sonra bir sonuca bağlanır…

HGS projesi veya sistemi de böyle bir sistemdir. herkesin psikolojik durumu, iş ortamı, ailevi sorunları, kısacası TÜRKİYE standartları hesaplanarak ortaya sürülmüş bir sistemdir.

Örnek verecek olursak,,

Her hafta veya her ay HGS lerden geçmek zorunda olduğunuz bir pozisyonu düşünelim..

Sistemin yürüme ve işleyiş şekli, postanelere ve bankalara devredilmiştir..İşlemler buralardan yapılmaktadır.

Birincisi,, Postanelerde aşırı yoğunluktan dolayı insanlar bazen buraya gidip bir işlem yapmak için ak la karayı seçiyor.. Ceza yemek için Birinci caydırıcılık yöntemi..

Ha bugün ha yarın HGS’YE para yükleyim derken bir haftalık size verilen süre doluyor ve 99 TL’LİK ceza  Size uygulanıyor..

İkincisi,,  Bankalarda da aynı durum söz konusu,,Yoğunluk hat safhada ve üstelik Kredi kartınız varsa bu işlemi yapabiliyorsunuz. Ama yoksa bu işlemi otomatik olarak yapma şansınız yoktur. Bu da ikinci ceza yeme nedeniniz..

Şimdi bu iki unsur arasında caydırıcılık ve insan psikolojisi çok iyi hesaplanmış ve mecburiyet amaçlı bir yöntem uygulanmıştır..”Ya bu şekilde devam edin yada cezanızı seve seve ödeyin” denilmektedir.

Üçüncü incelik ise HGS’DE daha bir kaç gün öncesine kadar MÜŞTERİ HİZMETLERİ diye size yardımcı olabilecek bir birimi yoktu..Birilerine derdinizi anlatma veya konu ile ilgili bilgi alma şansınız yoktu..

Neyse ki şimdilik kıçı kırık ta olsa, çakma cık böyle bir uygulama başlatılmış..

Önceleri sadece çakma bir telefon numarası vardı ve HGS numaranızdan sadece bakiye yi sorgulayabiliyordunuz..

Şimdi burası çok önemli ! Eğer geçiş yaptığınız yerin ücreti, hesabınızda bulunan, yani kalan bakiyenizden yüksek ise HGS bu kalan bakiyeyi eksi olarak çekemiyor ve borç olarak hanenize ceza olarak yazılıyordu..

ÖRNEK VERELİM.. Siz telefon ile bakiyenizi sorguladığınızda ”Hesabınızda 4 TL bakiyeniz kalmıştır” Diyor ve oysaki buna aldanarak siz o hafta bir geçiş yaparak o bakiyeyi bitirmiştiniz yani 6 TL lik bir geçişiniz vardı ve eksidesiniz..Ama burada siz sorgulamayı yaptığınız zaman herhangi bir açıklama yapılmıyordu, size bir bilgi verilmiyordu ve siz hesabımda nasıl olsa daha 4 TL param var diyerek buna aldanıyor ve para yüklemesi yapmıyordunuz. Oysaki HGS sizi yanıltmış ve apaçık 99 TL lik cezayı uygulamıştı bile..Siz bu 4 TL ye aldanarak size verilen 1 haftalık süre geçiyor ve siz buna aldanmış bu cezayı kabul etmiş sayılıyorsunuz..

Hakkınızı arama şansınız yok. Mahkemelere dava açsanız bile mahkemeyi kazanma şansınız da yok. Çünkü mahkeme veya bu uygulamayı başlatan bakanlık vaya karayolları bunu rahatlıkla ispat edebilecektir..”Süre dolmuş ve bu cezayı hak etmiştir”Diyeceklerdir..

Size uygulanan bir haftalık süre ise ayrıca bir tuzaktır…

İşte tüm bunları Görüyorsunuz. Bu açık ve sinsi sahtekarlık ve dolandırıcılık şekillerini.  Çok sinsi ve üstelik sizi acıtmamış gibi görünen ince hesapları..

O zaman bu Devlete yönetenlere soruyorum? Mademki siz DEVLET’SİNİZ. Halkınızı koruyup, kollamanız gerekirken neden ? halkınızı böyle sinsi ve aldatıcı soyma ve incitme yöntemlerine baş vuruyorsunuz ? Oysaki adam akıllı, uyarıcı ve açıklayıcı, güvenilir bir yöntemle insanları uyarmanız gerekmiyormu ? Böyle bir yaklaşım gösterin.

Mademki, hesabımda 4 TL param var, onuda çekin ve eksiye düşürün, en azından sorguladığım zaman eksiye düştüğümü göreyim ve ona göre yüklemelerimizi güvenilir bir şekilde zamanında yapalım..”YOK, HAYIR OLMAZ. Çünkü ben sizi o şekilde soyamam”Deniliyor..

Yazıklar olsun böyle devletede ve bunu bu insanlara bu şekilde reva görenlere de…

Devlet niçin var ? Kimin için var ? bana bu soruyu lütfen açıklayın.. Hangi ülke sırf vatandaştan para yı bu tür sinsi yöntemlerle çarparak alayım  diye düşünür ?

Milletten aldığın parayı, bari hizmet olarak geri getirseler gene gam yemeyiz.. O zaman amenna der geçeriz. Gene sesimiz çıkmaz. Ama ortada ne bir hizmet var nede başka şeyler..

Sırf ÖZEL UÇAKLARI ile rahat rahat o ülkeden bu ülkeye gidelim, rahat olalım hesapları yapılıyor…

Şu anda TÜRKİYE’DE sayısızca HGS mağduru oluştu bile. Nasıl ki KREDİ KARTI mağdurları var deniliyordu ve hiç olmazsa Kredi kartını vatandaş almış harcamış ve bir sıkıntısını gidermiştir ama bunlar maalesef sadece zarar zarar ve zarar dan başka birşeyi olmayan bir mağduriyetleri vatandaşa yaşatıyorlar..

Ve Cezalar şimdilerde HGS’LER tarafından vatandaşa yağmur gibi yağıyor…Kimi unutuyor, kimi böyle sinsice pozisyonların farkına varmadan şoke olabiliyor ve kimi de bu sinsi uygulamayı bilmeyerek bu cezaları yiyebiliyor..

Yazıklar olsun bu sistemi bu şekilde insanlara dayatanlara…

İlgili BAKANLIK siz önleminizi adam akıllı almadığınız sürece ve AKP NİN başındaki Başbakan İnşallah bilerek insanların alın terine bu şekilde kastettiğiniz için son nefesinizde boğazınıza bir yılan gibi düğümlenir ..Diyorum

Ve tüm mağdur olan insanlarımızı, Hepinizi ZALİMİN ŞERRİNDEN, PİS NEFİSLİ İNSANLARIN ZULMÜNDEN ALLAHA EMANET EDİYORUM..

Saygı ve sevgilerimle Mehti SARAÇ

Bu yazı 8980 defa okunmuştur .

Son Yazılar