Irakta,Saddam Döneminde'de Böyle Bir Demokrasi Şekli Vardı
Mehti Saraç

Mehti Saraç

Irakta,Saddam Döneminde'de Böyle Bir Demokrasi Şekli Vardı

14 Mayıs 2014 - 09:36 - Güncelleme: 24 Mayıs 2014 - 15:07

Değerli Kardeşlerim ,Saddam Hüseyin döneminde, IRAK’TA böyle bir rejim ve böyle bir demokrasi şekli vardı.IRAK yasaklar ülkesiydi. O dönemlerde IRAK halkıda gezebiliyor, tozabiliyor, işini gücünü yapabiliyordu..Fakat üzerinde her gün, her gece büyük bir psikolojik baskı, korku ve telaş vardı..

 

Vatandaşı Hata yapmamaya özen gösteriyordu.IRAK HALKI, kendi polis ve askerini karşısında görünce tir tir titremeye başlıyordu..

Halkı her şeyden yoksundu ve modern dünyaya kapılarını kapatmıştı. Sadece ülkesinde SADDAM’A ve onun yönetimindeki devletine hizmet ediyordu.. her şeye boyun bükmek zorunda bırakılmıştı..

Oysaki saddam ciddi bir liderdi, Açık sözlü ve sinsi değildi. Servetini gizlemiyordu, Korkmuyordu.. Hoşuna giden herşeyi yapıyor ve alabiliyordu. Hırsız değildi. Açık sözlü ve mert biriydi..

Sadam Hüseyin, Namaz ve niyazında ALLAH’I hiç bir şeye alet etmiyordu.. İşte şu anki liderlerimiz arasındaki tek farkımız bu…

Buradan anlayabileceğimiz tek şey, Şu anki içinde bulunduğumuz Devlet geleneklerimiz aynı..Çok küçük farklar olsada bunlar yavaş yavaş kapatılmaya başlandı..

Tek fark Devlet liderimizin kişilik farkıdır.

TWİTTER, FACEBOOK ve YOUTUBE bir dünya gerçeğidir. Bu aşamadan sonra tüm dünya insanları bu sitelerle iç içe yaşamını sürdürmektedir.. Bir İnsanlık zevk ve meselesi haline gelmiştir. Bir buzdolabı, bir çamaşır makinesi vs gibi insanların günlük yaşantısını etkileyen vazgeçilmez faktörleri arasına girmiştir. Bu gerçeği göz ardı edemezsiniz.. Hala kendi çıkarları için debeleyen bir kişinin arkasından ”’hurraaaa”’ deyip gitmek istiyorsanız işte meydan !

Tayyip Erdoğan, TÜRK MİLLETİNİ kendi çıkarları için kullanmaktadır,buna alet etmiştir… Bu ülkede Bir EMİNE, bir BİLAL ve bir Sümeyye yoktur. Herkes birer Emine, Bilal ve Sümeyyedir..

Bizim bundan sonra yapabileceğimiz pek birşey yok gibi ! IRAK’TA olduğu gibi, Amerika gibi sihirli bir el gelecek ve bizi bu durumlardan kurtaracak..

Bu ülkede bundan sonra tüm yazarlar, çizerlerde tasviye edilecek, yanlı bir basın ve yanlı bir yargı oluşturulup, bu ülkede herşeyden yoksun MAL GİBİ bir köşede oturtulmaya mahkum edileceğiz…

TBMM’DE bana göre geleneksel özelliğini artık yitirmiştir. Cumhurbaşkanı nın ”CUMHURLUK”ibaresi önem taşımamaktadır.. TÜRKİYE’DEKİ en belirgin ve en güvenilir demokrasi kapıları da kapanmıştır. TÜRKİYE’DE Halkın dayanak gösterebileceği ve güvenebileceği bir KAPI YOKTUR.. Her şey ele geçirilmiş ve tükenmiştir.. Aslında Bu TÜRKİYE’DE Recep Tayyip Erdoğan darbesidir. Açık bir DARBEDİR…

Muhalefet zaman kaybetmeden son hamlesini yapmalıdır..Sonuç ne olursa olsun, seçimlerden sonra CHP, MHP ve BDP ülkenin saadeti ve huzuru için TBMM ‘DEN derhal istifa etmelidirler..

MECLİS AÇIK OLDUĞU SÜRECE yasalar çıkartılıyor ve insanlar gün be gün bağlanıyor.. Siyaset daha da çirkinleşiyor. Aksine ülke yasalarla ve verilen talimatlarla iyice batağa doğru sürüklenmektedir..

Herkes bu son çırpınışta üstüne düşen görevi yapmalıdır..

Yorum TÜRK MİLLETİ’NİN…

Saygılarımla…

Mehti SARAÇ

Bu yazı 9249 defa okunmuştur .

Son Yazılar