Özkaymak Turizm Otobüs Şirketi Tarafından Müşterilerden Alınan...
Mehti Saraç

Mehti Saraç

Özkaymak Turizm Otobüs Şirketi Tarafından Müşterilerden Alınan Cep Harçlığı

15 Temmuz 2014 - 23:21

Değerli  Kardeşlerim ;

 

Yine çok ilginç bir konu ile karşınızdayız..

 

Konya’yı ve tüm Konyalıları ilgilendiren bir meseleyi  toplumun gözleri önüne sermek istiyorum..

 

İnsanlar kendilerine artık bir çeki düzen vermelidirler.. Rant ve rantın kaynakları  bu ülkede artık bitsin, kullanılmasın. Vatandaşlarımız bu kirli rant oyunlarına alet edilmesinler istiyoruz..

 

Ama ne çare ! Kimi kime şikayet edeceğiz ? Türkiye’nin her bir köşesi  O pis ellerin sömürgesi altına girmiştir..

 

Biliyorsunuz’ki ; Rantın Anası, Babası, kuzusu ve bu zamanda bir cezası yoktur. Rantın her hangi bir parasal değeride yoktur. Haramın biri de birdir – beş yüzüde birdir.

 

Yani Trilyonları götürenlerde rantçıdır ve sadece 5 TL’yi zimmetine geçirenlerde rantçı ve haramzadedir..

 

Değerli KONYALI Kardeşlerim, Özellikle sizlere sesleniyorum ; Bir KONYALI olarak gerektiği zaman birbirimizi koruyup kolluyoruz ve bu koruduklarımız arasında KONYA’DA faaliyet gösteren büyük şirket ve firmalarımızda var..

 

 Bunlara sahip çıktık ve hala çıkıyoruz, destekliyoruz.  Ama İnsanı insan sıfatına koymayıp  sırf iş yapmak suretiyle müşteri değil yolunacak bir tavuk gözüyle bakan ve para kazanma hırs aleti olarak değerlendirenlerin olduğunu unutmamalısınız.. Bu durumlar  bizleri feci bir şekilde yaralamaktadır..

 

İşte bunlardan bir tanesinin  ismini yukarıda zikrettik..

 Senelerin devi, adeta Konya ile özdeşleşmiş ve şimdilerde maalesef eski çizgisinden çok çok uzaklaşmış olan ÖZKAYMAK otobüs firmasını eleştireceğiz..

 

ÖZKAYMAK TURİZM  Şirketi galiba bu günlerde 5 TL’ye muhtaç gibi görünüyor.. 

 

5 TL fazla para kazanabilme hırsı ile hareket ediyor ve müşterisini küstürüyor ve hem de saygısızlık üstüne saygısızlık yapıyor.. Eski disiplinlerinden bir hayli uzaklaşmışlardır. Onların adına üzülüyor ve  utanç duyuyorum..

 

Yıllardır KONYALI hemşehrilerimiz tarafından her zaman bu firmanın ayakta kalabilmesi için sırtlanmış ve desteklenmiştir.. KONYA insanı nın sırtından servetine servet katmış  olan bu firma şimdilerde 5 TL’nin hesabını yapmakla meşguldur.

 

Fiyat tarifelerinde standart bir yapıları yok. Alabildiğine, tutturabildiğine ve şahıslara göre yürütülen bir uygulama başlatılmış olmalı ki , Konyalı vatandaşlarımızdan şimdide fazla para alma cüretinde bulunmaktadırlar.. ÖZKAYMAK TURİZM (Otobüs Şirketini ) bu tavırlarından dolayı kınıyorum..

 

Şimdi bakınız ;

 

Lüks EREĞLİ  : Tarsus – EREĞLİ 30 TL’dir…

 

Özkaymak Turizm : Tarsus- EREĞLİ 30 TL deniliyor ama gece yarısından sonra , galiba o gün yazıhanede oturanların cebinde sigara parası yoktu ki gelen müşteriden  TARSUS – EREĞLİ hattına 35 TL para almaktaydılar.. Bu soyguncular ÖZKAYMAĞIN gece tarifeleriydi....

 

Tarih..14 Temmuz 2014 ve TARSUS otogarı  ; ÖZKAYMAK yazıhanesi tarafından bana kesilen biletin fiyatı ve benden alınan para 35 TL..

 

Bu demektir ki ‘’Gece tarifesinde kim neyi tutturuyorsa onu almakta’’.. Çok yazık..!

 

Özkaymak Otobüs işletmeciliğinin ve ekibinin neden zengin olduğunu şimdi daha iyi anlayabiliyoruz.

 Yollarda binlerce müşteri var ve her birinden böyle 5’er TL fazla para alındığını düşünürsek dünyanın servetine tekabül  etmektedir.. Bu nedir ? Vatandaşının sırtına binmektir, Haksız kazanç elde etmektir. Bu firmaları denetleyenlerin adil olmadığını, müsamaha gösterildiğini belirten en güzel işaretlerdir..

 

Değerli KONYALI Hemşehrilerim ve ÖZKAYMAK Turizmin yolcuları ; Lütfen bundan sonra bu şirketten bilet alırken 5 TL daha fazla para veriniz çünkü bunların bu paralara ihtiyaçları olmalı ki hile ile vatandaştan para almasınlar. Gönül rızası ile verelim..Doymak nedir bilmeyen mideleri ne yapsanız doyuramazsınız.. Yuhhh sadece yazıklar olsun !

 

Bu sadece çok küçük bir örnektir. Bu 5 TL gammazlığının örneği olan bilet hala bende saklıdır. Gerektiğinde ilgili yerlere ibraz edebilirim....

 

Demek ki bu tür firmaların detaylarına girecek olursak herhalde bizleri hayrete düşürecek çok büyük rant verilerine rastlayabiliriz.. 

 

Şimdilik bu araştırma ve soruşturma iznini devlete bırakalım..Bakalım onlar bu örneklerden sonra nasıl bir yol çizecekler merak ediyorum. Sadece izleyip takip edeceğiz..Bakalım bu konu ile ilgili birimler, üzerine düşen bu sorumluluğu nasıl yerine getirecekler ? Bekleyip göreceğiz..

 

Oysaki bu firmaya yıllardır sahip çıkıyorduk ve bizden biriydi.. KONYALILAR olarak her zaman destekliyorduk.

Ama bize yapılan bu şımarıklığı ve bu açlık yaftalamasını erken keşfetmiş olduk. En azından bundan sonra bu ÖZKAYMAK denilen  firmadan biletinizi alırken bir 5 defa daha düşünürüz kanaatindeyim..

 

 Vatandaşa ve yolcularına karşı yapılan bu saygısızlık ve hazımsız davranışlar, onların ne kadar aciz olduğunu ortaya koymuştur...

 

Bakınız;  Ben size edindiğim farklı bir izlenimi aktarmak istiyorum..

 

Bana göre KONYA havalisinde en saygın firma LÜKS EREĞLİ’DİR.. 

 

Neden diyeceksiniz?  Öncelikle şoför arkadaşların iyi niyetli olması, araç telefonlarına veya şahsi teline her zaman rahatlıkla ulaşılmasıdır. Bu arkadaşlar samimi olarak telefonlara cevap veriyor ve müşteri mağduriyet-taleplerine göre, imkanlar doğrultusunda mutlaka yardımcı olmaktadırlar.. Bu onların saygınlığının simgesidir..

 

Öyle başka firmalar gibi 3 – 5 TL’ye tenezzül etmenin ne anlama geldiğini sanırım tüm okuyucularımız daha iyi anlayabilmektedirler..

 

Saygı ve sevgilerimle. Mehti SARAÇ

Bu yazı 12405 defa okunmuştur .

Son Yazılar