Taşeron Yasasının Çıkması İçin 301 Can Daha'mıI Ölmeli !
Mehti Saraç

Mehti Saraç

Taşeron Yasasının Çıkması İçin 301 Can Daha'mıI Ölmeli !

06 Haziran 2014 - 22:05 - Güncelleme: 06 Haziran 2014 - 22:09

Değerli kardeşlerim,,

Bataklığa doğru sürükleniyoruz, sömürge altına giriyoruz ve maalesef  MİLLET olarak isyanlardayız..

Amma velakin ''Ülkede İSTİKRAR var'' diyenlerin de kurbanlarıyız..

301 can ve 301 yuva SOMA'DA dağıldı gitti ve maalesef onlar unutuldular bile..

Bu vahim RANT ve yandaşlık cinayetlerinin adına ''Kader'' denildi ve Konuyu saptırdılar. Trafo kazası denildi ve örtbas edilmek istendi.. ''Denetlendi'' ve denetleyiciler de enişte çıktı..

Herşey SOMA'DA hallaç pamuğu gibiydi.. Oysaki ortada sorumlular yoktu. Bir kaç piyonlar, sorumluymuş gibi gösterildi ve kurban seçildi..

Büyük ihtimalle bu kurbanlarda, ZARRAB gibi bir kaç 70'er gün yatacaklar ve sonrada salıverileceklerdir. Bundan dolayı hiç merak etmiyoruz..

SOMA'DA her ne kadar tehditler savrulsada, ortada büyük yardımlar ve paralar dönse de, tekmeler havalarda uçuşsada, her zaman ki gibi herkes köşesine çekiliverdi..

Yanan ateşin külleri ancak ve ancak yanan ocaklarda kaldı..

Her şey bitti, bitti ve Unutuldu..

SOMA'DA Madenci ailelerine ve TAŞERON işçilerine ucuz vaatler verildi. karşılıksız sözler sıralandı  ve hiç biri de tutulmadı.

Acil önlem paketleri hazırlandı, bu paketler bol bol ağızlarda gevelendi, laşkalaştı. Gene olmadı / olmayacak da.

Meclis tatile girdi-girecek, hükumet kanadında hala ortada gözle görülür bir icraat yok.. Olmasında, çünkü geride daha çoook çok ucuza mal olacak canlarımız var.. 

Taşeron yasası köleleştikçe köleleştiriyor.. TÜRKİYE'DE işler hiç yolunda gitmiyor. Millet Bunalımda ve isyanlarda.. Hala İSTİKRAR deniliyor ve deniliyor, denilecek gibi de görünüyor...

İnsanlar birbirini öldürüyor, sokaklar açlıktan ve sefaletten terör kokuyor..

TAŞERON YASASI BİLMECESİ, ucuz torbasıyla birlikte ne Meclise geliyor nede Meclisten geçiyor. Meclise gelse'de yine sendeliyor, yine sendeliyor ve sendeleyecek...

Bu seferki Yandaş yalakalar da SENDİKALAR..

Bu ucuz torba, bu sefer sendikal rantçıların tuzağına takılmış durumda.. İtiraz edildi ve askıya alındı..

Bu güne kadar bu modern rantçılar yani bu (Sendikalar ) nerelerdeymiş ?

E tabii ki, TAYYİP Babanın son sınavı geldi. Sırtının yer görmeyeceği bir anı yaklaştı..Sendikacıların son kozlarını oynayabileceği o önemli zamanı da geldi. Rant dönemi başlıyor ve bu rant mevsimleri onlar için bitmemeliydi.

Bu hak ve ak arayıcıları şimdilerde bir rol oynama peşindeler..

Çok Yazık ! Bu ülkeye ve bu Millete çok yazık ! Hep oyalama taktikleri, aldatıcı sözler ve hain pusuları..

Bu sendika dediğimiz modern yalakalar ne zamandan beri TAŞERON İŞÇİLERİNİN hakkını savunur oldular ? Taşeron işçiler adına neyi başardılar ? hangi eylemi sürdürdüler, TAŞERONLAR adına hangi hakkı elde ettiler ? Hangi imkanları hükümete karşı kullandılar, mücadele ettiler ? Şimdi  acaba neden ASLAN kesildiler ?

Aslında herşey bir plan çerçevesinde yürütülmektedir..

Çoğu zaman Sendikaların amaçları bellidir..Tahtı ve saltanatları için yapamayacakları şeyleri yoktur. Bu güne kadar her postun içine girmeyi başarmışlardır..

Şimdiki yapılanda sadece hükumete zaman kazandırmaktır, hükümete yaranma politikasıdır..

Bunların TAŞERONLARLA ilgili bu güne kadar adam akıllı hiç bir girişimleri olmamıştır. Bundan sonrada olmayacaktır..

Ama bunların amaçları her zaman farklılık göstermiştir, rant kaynaklarını güvence altına alabilmek için geleceğe yatırım yapmak ve buna şimdiden zemin hazırlamaktır. Yalakalık bunlarda diz boyudur.. Etrafımız maalesef ucuz insanlarla dolu..

 

Ey SENDİKALAR size sesleniyorum ; Madem ki bu kadar hevesli ve ciddisiniz. TAŞERON işçisinin haklarını korumak istiyorsanız, bu günden tezi yok hemen o yaptığınız itirazı bir an önce, tüm imkanlarınızı da seferber ederek ''Neye mal olursa olsun'' Sloganı ile işe koyulmanızı istiyoruz.. Bu TAŞERON BİLMECESİ meselesini bir hafta gibi çok kısa bir sürede sonuçlandırın ki, bu insanlar size güvensin ve inansın....

Evet , sadece 1 hafta gibi çok kısa bir süre içerisinde hükumetle pekala da anlaşabilirsiniz..

Bu TAŞERON BİLMECESİ yollarında yürüyen, TAŞERON KÖLE kardeşlerimizi bir kerecik de olsa siz sevindirin. bizimde, sizin hakkınızdaki düşüncelerimiz bir anda değişsin ve ''SEZAR'IN hakkını SEZAR'A verelim'' Diyebilelim.. 

Kalmadı zaten, Meclis tatile girdi, girecek. Ardından seçim atmosferleri başlayacak. Vaatler verilecek ve bu TAŞERON YASA BİLMECESİ denilen şey yine yatacak.. Yine facialar yaşanacak ve adına yine ''Kader'' denilecek.

TÜM SENARYOLAR BUNLAR !

Hani, ARİEL ŞARON diye bir İSRAİL VİRÜSÜ vardı. Hepimiz çok iyi tanıyoruz.. İSRAİL KASABI, İNSAN KASABIYDI...Öldü, geberdi galiba ! Çünkü bir türlü ölememişti..

Hayatta iken ALLAH'IN gazabını hesaplayamamıştı..

Gidin o yahudinin mezarını açın ve bakın, iddia ediyorum ki o mahlukat hala mezarında diridir ve canlıdır. Göreceksiniz ki o mel'un, bin bir çeşit böcek, yılan ve çiyanlarla boğuşuyordur. Çünkü Onun için ve onun gibiler için azaplar daha sona ermemiştir.. 

Onun şu an ki mezarında gördüğü işkenceler, Dünyadaki fizik bedeni ile bire bir yaşadığı acıların aynısıdır. Veya fizik bedeni ile dünyadaki gördüğü o acı ile mutlak eş değerdeki yaşadığı bir acı hissediyordur.. O bunları yaşıyor ve ahirete kadar da yaşayacaktır..

Düşünüyorum da, bizim bu hak yiyenlerimiz ve adaletten yoksun paragözlerimiz de, ŞARON virüsü gibi paramparça olacaklardır.. Para için bu dünyada parçalanan yerli TÜRK rantçılarımızın sonu da maalesef bu ŞARON virüsünden farksız bir son olamayacaktır..

Şimdilerde  TÜRKİYE'DE her şey normal ve güllük, gülüstanlıkmış gibi görünsede, SOMA asla unutulmayacaktır. Çünkü bir SOMA bitmeden, başka SOMA benzeri facialar TÜRKİYE'DE hep yaşanacaktır.

Şimdi bekliyoruz. Acaba 2 nci bir SOMA'YI ne zaman, nasıl ve nerede yaşayacaktık !

Bu sefer ki senaryoyu kimler, nasıl yazacaktı ?

Taşeron yasasının başka boyutlar kazanabilmesi için, bir başka SOMA'LARIN yaşanması gerekmiyor... 

Bekliyoruz, bekleyeceğiz. Umarım bu sefer SOMA'lar değilde, TAŞERON yasanız kazanır..Diyoruz ve Aziz Türk Milletine 

saygılarımı sunuyorum..

Bu yazı 20887 defa okunmuştur .

Son Yazılar