Yıllık Gelir Sigortası Nedir ?...

Yıllık Gelir Sigortası Nedir ?...

Yıllık Gelir Sigortası Nedir ?...

19 Aralık 2016 - 10:49

Çoğunuzun merak ettiği ve ne olduğunu bilmediği yıllık gelir sigortası (YGS), belirli sürelerde veya toplu yapılan katkılara anında veya daha sonraki dönemlerde sigortalı kişilere veya lehdarlarına ömür boyu olarak veya düzenli bir şekilde bir süre yapılan ödemelerdir diyebiliriz. Kesinlikle yıllık gelir sigortası nedir sorusunun en iyi cevabı bu olacaktır. Bildiğiniz gibi daha önceki zamanlarda bireysel emeklilik sisteminden emekli olanlar, ömür boyu maaş talebinde bulunamıyorlardı. Artık bu sistem ile onların önü açıldı ve ömür boyu hak talep edilebilmesi sağlandı. Kesinlikle oldukça faydalı olacak bu sistem sayesinde artık bireysel emekli olanlar kendileri için ömür boyu hak talep edebileceklerdir.

Bildiğiniz gibi yıllık gelir sigortasını belirleyen birçok faktör ve etmen bulunmaktadır. Peki siz de bu konu hakkında daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz? O zaman hemen bu siteyi ziyaret edebilir ve bilmek istediğiniz her şeye burada göz atabilirsiniz. Kesinlikle istediğiniz birçok konu burada yer almaktadır. Artık yıllık gelir sigortasıyla ilgili bilmek istediğiniz ne varsa burada bulabilecek, her birine bakabilecek ve son derece bilinçli bir şekilde hareket edebileceksiniz. Emekli olmayı düşünenlere ve olanlara son derece avantajlı bilgiler burada bulunmaktadır. Artık yıllık gelir sigortası sayesinde ömür boyu süreli maaş talep edebileceksiniz. Bu sistemin de son derece işlevsel olduğu en iyi ve en açık şekilde görülmektedir.

Bireysel emeklilik sisteminden emekli olanlar, yıllık gelir sisteminden faydalanmaktadırlar. Artık onlar ömür boyu sürecek maaş talebinde bulunabilirler. Bildiğiniz gibi yıllık gelir sigortası, bazı etmenlere bağlı olarak farklı hesaplanabilmektedir. Kesinlikle yıllık gelir sigortasında dikkat edilecekler hakkında bilgili olmalısınız. Öncelikli olarak emeklilik yaşınızı bilmeli ve belirtmelisiniz. Bununla birlikte toplam birikim tutarını tam net bilmeniz gerekmektedir. Tüm bunlara ek olarak garanti süresi, yani maaşın verileceği garanti süresi belirlenmelidir. Aksi takdirde tüm hesaplamalar yanlış çıkabilir. Belirli süre ve ödenen katkı payı tutarı her zaman için doğru bilinmelidir. Tüm bunlar bilindiği zaman yıllık gelir sigortası ve alacağınız maaşlar hesaplanabilmektedir. Eğer konu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, hemen bu siteyi ziyaret edin.  

Bu haber 21637 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent’te seyir halindeki araca pompalı tüfekle saldırı
Başkent’te seyir halindeki araca pompalı tüfekle saldırı
Yurt içi seyahatlere yasak gündemde
Yurt içi seyahatlere yasak gündemde